AS Roma
6:0
Latina Calcio 1932

Zwycięstwo w drugim sparingu: Roma 6-0 Latina

W drugim spotkaniu rozeganym w Trigorii w ramach przygotowań do sezonu, Giallorossi pokonali występującą w Serie C Latinę wynikiem 6-0.

Roma wygrywa także drugi towarzyski mecz w precampionato. Giallorossi pokonali Latinę 6:0 po golach Belottiego (2), Pagano, Dybali (2) i Ibaneza.

Il Gallo otworzył wynik spotkania w pierwszej połowie w 20′ minucie gry. Dwie minuty później Pagano podwyższa prowadzenie. W 30′ minucie kontuzji doznaje Solbakken: Norweg poprosił o zmianę z powodu problemu z prawym przywodzicielem. W 42′ minucie Aouar bliski był zdobycia bramki trafiając w słupek. Dybala pojawił się na boisku po przerwie i od razu daje o sobie poznać: w 5 minut zdobywa dwie bramki. W 58′ minucie asystuje Belottiemu. Chwilę wcześniej Aouar ponownie obija bramkę, tym razem trafiając w poprzeczkę. W 62′ minucie Mourinho dokonuje wielu zmian, wprowadzając: Spinazzolę, Ibaneza, Celika, Kristensena, Cristante, Ndickę i Pellegriniego. W 89′ minucie wynik spotkania zamyka Ibanez. Giallorossi jutro wyjadą do Portugalii, gdzie rozpoczną drugą część zgrupowania. Do stolicy wrócą 2 sierpnia. Kolejny planowany mecz towarzyski zostanie rozegrany z Bragą 26 lipca.

ROMA (3-5-2): Svilar (46’ Rui Patricio); Smalling (60’ Ibanez), Llorente (60’ Celik), Mancini(60’ N’Dicka); Karsdorp (46’ Dybala), Bove, Pagano (60’ Cristante), Aouar (60’ Pellegrini), Zalewski (60’ Kristensen); Solbakken (29’ El Shaarawy), Belotti (60’ Spinazzola).

LATINA (3-5-2): Cardinali; Serbouti, De Santis, Ercolano; Cortinovis, Di Livio, Sannipoli, Cittadino, Riccardi; Mastroianni, Fabrizi.

Strzelcy: 20′ Belotti; 24′ Pagano, 46’ Dybala, 49’ Dybala, 58’ Belotti, 88’ Ibanez