Bilety

fot. @OfficialASRoma/twitter

Chciałbyś wyruszyć na mecz Romy i nie wiesz jak się do tego zabrać? Postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. Zorganizowanie wyjazdu nie jest wcale takie trudne i nie wymaga żadnego doświadczenia.

Gdzie najlepiej kupić bilet?
– Najlepszą opcją na kupno biletu jest oficjalna strona klubu: asroma.com. Sprzedaż zostaje otwarta zwykle na ok. 3 tygodnie przed rozpoczęciem spotkania. Płatność odbywa się przy pomocy karty kredytowej lub za pośrednictwem serwisu PayPal. Korzystając z tej opcji, bilety otrzymujesz na adres e-mail i drukujesz samodzielnie w domu. Oczywiście istnieje możliwość stacjonarnego zakupu, już na miejscu w Rzymie, np. w kasie biletowej pod stadionem lub w jednym z oficjalnych klubowych sklepów: AS Roma Store. Decydując się na drugą opcję, ryzykujesz dużym ograniczeniem co do wyboru miejsca, a nawet tym, że nie uda Ci się w ogóle kupić biletu z powodu braku dostępnych miejsc, zakładając, że kupujesz bilet na kilka dni przed lub w dniu rozegrania meczu.

Czy do kupna biletu wymagana jest karta kibica?
– Nie, nie musisz posiadać karty kibica aby kupić bilet na domowe spotkanie Romy. AS Roma Card przydaje się jednak do zakupu biletów na mecze wyjazdowe (sektor gości) jeśli chcesz zając miejsce wśród innych Romanistów.

Ile wynosi koszt biletu?
– Ceny biletów wahają się od 35 do 90 euro. Cena różni się od rangi spotkania, ale nie odbiega ona zbytnio od standardowej kwoty.

Czy istnieje jakaś zniżka dla dzieci?
– Tak. Dzieci do 6 lat zwolnione są z opłat ponieważ nie muszą zajmować miejsca siedzącego. Od 6 do 16 roku życia obowiązuje zniżka. Aby z niej skorzystać konieczne jest potwierdzenie wieku dziecka stosownym dokumentem, może to być np. książeczka zdrowia.

Jakie miejsce wybrać?
– Na meczach Romy obowiązują karnety. Przed sezonem 2023/24 wyprzedano wszystkie dostępne pakiety biletów o łącznej liczbie 40.000. Wyprzedanych zostało wiele sektorów, które nie będą dostępne w wolnej sprzedaży. Jeśli chcesz najbardziej poczuć atmosferę meczu, wybierz miejsce znajdujące się najbliżej sektora Curva Sud, gdzie zasiadają najzagorzalsi kibice Giallorossich, np. Monte Mario: Sud, Top Sud, lub Disitini Sud. Bez względu jednak na to, na jaki wybór miejsc się zdecydujesz, emocje i wrażenia ze spotkania z pewnością będą niezapomniane! Jeśli chodzi o widoczność, im bliżej środka boiska tym lepiej. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się trybuna Monte Mario, lub Tevere. Wybierając miejsca zwróć uwagę na ich położenie, aby nie były zbyt wysoko, ponieważ w tym momencie odległość od murawy zaczyna być znaczna, co może wpływać na odbiór spotkania.

fot. screenshot/asroma.com

Co potrzebuję aby wejść na stadion?
– Aby wejść na stadion oprócz biletu, wymagany jest ważny dokument ze zdjęciem. Może być to np. dowód osobisty, paszport.

Czy możliwe jest zwiedzanie Stadio Olimpico?
– Tak. Bilety w cenie od 11 do 18 euro można nabyć po dokonaniu rezerwacji, online na Viva Ticket lub w oficjalnej kasie Stadionu Olimpijskiego. Aby skorzystać z wycieczki, tak jak w przypadku biletów na mecz, konieczne będzie okazanie dokumentu tożsamości. Oficjalna kasa biletowa na zwiedzanie Stadio Olimpico znajduje się przy Via dei Gladiatori 2 w Rzymie i jest otwarta codziennie od 10:00 do 18:00, z wyjątkiem dni meczowych. Obowiązują zniżki dla rodzin, grup i szkół.