Stroje meczowe

Koszulka domowa 2023/2024

AS Roma we współpracy z firmą Adidas, ujawniła domowe koszulki na sezon 2023/2024. Oficjalna prezentacja stroju nastąpiła 3 lipca 2023 roku:

fot. © asroma.com

Jak można było wyczytać z wpisu na asroma.com:

Minimalistyczny i klasyczny design domowej koszulki AS Roma na sezon 2023-24 nawiązuje do tradycyjnych barw klubu w ponadczasowym stroju opartym na klasycznej czerwieni wzbogaconej żółtymi detalami. „Lupetto”, kultowy emblemat z głową wilka, powraca na lewą pierś, pierwotnie wymyślony przez projektanta Piero Grattona w 1978 roku. Jest łatwo rozpoznawalny i kultowy, zajmując kluczowe miejsce w historii klubu, gdzie pojawił się po przeciwnej stronie loga Adidas na naszym nowym zestawie domowym.

Koszulka ma prążkowany dekolt w kształcie litery V z żółtymi detalami na czerwonym tle. Trzy paski adidas zaczynają się u góry ramion i pojawiają się również na szortach. Koszulka ma przedłużony tył i jest ozdobiona detalem na plecach, który czerpie inspirację z wiernych kibiców Romy w postaci jednej z najsłynniejszych deklaracji poparcia dla klubu: „Daje Roma Daje”.

Domowy komplet strojów uzupełniają czerwone szorty i skarpetki z żółtymi detalami, zgodnie z klubowymi tradycjami.

Zestaw jest zakorzeniony w najnowszych innowacjach adidas, w szczególności w materiałach, które pozwolą graczom czuć się komfortowo dzięki technologii Aeroready, która wykorzystuje chłonne i oddychające materiały, aby utrzymać ciało w suchości. Koszulki są wykonane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Nowa kolekcja będzie dostępna od 6 lipca 2023 roku w oficjalnych sklepach klubu, na stronie AS Roma, w sklepach Adidas, w aplikacji Adidas oraz na stronie adidas.co.uk.

Każda drużyna powiązana z klubem będzie wyposażona w sprzęt Adidas, obejmujący drużyny męskie, damskie, młodzieżowe, oraz drużyny e-sportowe.

Koszulka wyjazdowa 2023/2024

AS Roma we współpracy z firmą Adidas, ujawniła wyjazdowe koszulki na sezon 2023/2024. Oficjalna prezentacja stroju nastąpiła 26 lipca 2023 roku:

fot. © asroma.com

Jak można było wyczytać z wpisu na asroma.com:

Zestaw celebruje harmonię Rzymu i jego dzieła architektoniczne, klasyczne i monumentalne. Paleta kolorów zastosowana w zestawie jest inspirowana marmurem, oddając ducha Kapitolu. Koncepcja „Eternal Future” jest zakorzeniona w projekcie zestawu, który jest przeznaczony dla nowych pokoleń, zachowując jednocześnie swoje korzenie w niekończącej się historii miasta.

Wzór koszulki odzwierciedla niektóre z głównych elementów rzymskiej architektury poprzez korynckie elementy stylistyczne i mozaiki charakteryzujące się dekoracyjnymi liśćmi akantu i stylizowanymi motywami kwiatowymi. Nawiązując do chwalebnej przeszłości Giallorossich, projekt zawiera pośrodku monogram ASR, wyraźne nawiązanie do historycznej tradycji klubu.

Logo klubu znajduje się po lewej stronie klatki piersiowej koszulki. Po przeciwnej stronie znajduje się logo adidas w kolorze karbonowo-szarym, pasujące do tradycyjnych trzech pasków na ramionach. Koszulka, która kończy się jaskółczym ogonem, ma po bokach lamówkę w kolorze grafitowym. Dodatkowy detal na karku ponadto łączy klub z jego historią: monogram ASR.

Zestaw uzupełniają szorty w kolorze ecru, które pasują do koszulki, z trzema paskami w kolorze karbonowej szarości po bokach oraz herbem klubu i logo adidas na obu nogawkach. Zestaw uzupełniają białe skarpetki z trzema paskami w kolorze karbonowo-szarym i logo adidas z trzema paskami.

Koszulka jest wykonana w technologii Aeroready, która wykorzystuje chłonne i oddychające materiały, aby utrzymać suchość ciała. Zaprojektowana, aby wspierać wyniki graczy, ta koszulka jest wykonana w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu, co stanowi tylko jedno z rozwiązań adidas, które pomagają wyeliminować odpady z tworzyw sztucznych.

Nowe stroje zostaną po raz pierwszy założone podczas nadchodzących przedsezonowych meczów towarzyskich klubu i będą dostępne w sprzedaży od 26 lipca na stronie store.asroma.com oraz w sklepach AS Roma, sklepach adidas i na adidas.it.

Koszulka trzecia 2023/2024

Trzeci komplet strojów nie został jeszcze zaprezentowany.