Zaniolo: Zawsze kibicowałem Juventusowi. Mourinho jest wyjątkowy

Nicolo Zaniolo udzielił wywiadu, w którym odniósł się też do swojej przeszłości.

fot. © asroma.com

Pół roku po opuszczeniu Romy Nicolo Zaniolo może wrócić do Serie A. Graczem interesuje się Juventus. W wywiadzie dla Gazzetta dello Sport gracz odniósł się do plotek transferowych, a także pobytu w Romie. 

Zaniolo, to może być naprawdę właściwy sezon, aby zobaczyć ciebie w barwach Bianconerich?

– Czuje się dobrze w Stambule i gram w Lidze Mistrzów. Jeśli do końca sierpnia pojawi się dobra okazja dla Galatasaray i dla mnie, wówczas weźmiemy ją pod uwagę.

W ostatnich tygodniach mówiło sie też o Milanie i były zapytania z Fiorentiny. Juventus pozostaje twoim marzeniem mimo braku gry w Lidze Mistrzów?

– Jestem otwarty na wszystko. Zaczynając od opcji pozostania w Galatasaray, gdzie czuję się świetnie. Tak, Juve to Juve, również bez Ligi Mistrzów i pucharów. Od dziecka zawsze kibicowałem Bianconerim, moim idolem był Pogba. Gra w Juve byłaby przyjemnością. Mówimy tu o wielkim klubie. Powtarzam: jeśli będzie okazja, która sprawi, że wszyscy będą szczęśliwi – Galatasaray, ja i Juve – wówczas ok. W przeciwnym razie czuję się dobrze w Turcji. Nie tworzę sobie oczekiwań, gdziekolwiek pójdę, będzie ok.

Brakuje ci coś z Romy i Rzymu sześć miesięcy po odejściu?

– Roma była ważnym momentem w moim życiu, z pięknymi kartami historii i nieco gorszymi, zawsze będę dozgonnie wdzięczny wszystkim kibicom. Mam nadzieję, że Roma będzie mogła wygrać dużo w najbliższych sezonach. To były piękne lata. Brakuje mi obiadów w restauracji Locanda, która stała się po trosze moim drugim domem.

Rozmawiałeś z Mourinho po swoim odejściu do Turcji?

– Nie, nie słyszałem się z nim. Jednak wiem, że Mourinho życzy mi dobrze, zawsze pyta o mnie Sergio Oliveirę, mojego kolegę z Galatasaray. Zawsze będę wdzięczny Mou.

Ujawnisz jakąś anegdotę na temat Mourinho?

– W zeszłym sezonie, przed meczem z Empoli, miałem niskie morale, gdyż nie strzeliłem gola przez pięć lub sześć meczów. Mourinho wziął mnie na bok i powiedział: „Nicolo, bądź spokojny, dziś strzelisz”. I tak było. Mourinho widzi zawsze wszystko wcześniej, jest niesamowity. Jest topowym, wyjątkowym trenerem. Zawsze ciebie motywuje.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • RomanoItaliano
  29 czerwca 2023, 09:15

  Jego idolem jest Pogba xd więcej nie trzeba czytać

  • Totnik
   29 czerwca 2023, 12:07

   Jego klubem jest Juve więc czy jest sens dalszych komentarzy

  • lilninja
   29 czerwca 2023, 15:44

   E nie gadajcie Pogba na początku w Juve to był straszny kocur

  • RomanoItaliano
   29 czerwca 2023, 18:30

   Kocur dobry, ale w głowie dalej śmietnik. W piłce więcej odgrywa głowa niż same umiejętności co pokazuje świetnie mecz Polska Mołdawia czy nasze popisy z Cremonese ;)

 • Junkhead
  29 czerwca 2023, 15:24

  Kibice muszą być tam zadowoleni, że po pół roku już nie miałby nic przeciwko zmianie klubu. :D

 • Marcin86
  29 czerwca 2023, 22:24

  Talent wielki, ale zachowanie jak u sfochowanej 14latki. Chlop ma 24 lata, a w głowie dalej pusto. W sporcie mental jest najważniejszy.