Zaniolo rozważa pozwanie Romy o mobbing i presję psychologiczną

Relacje Nicolo Zaniolo z Romą są fatalne i istnieje ryzyko ich dalszego pogorszenia. Gracz rozważa podobno wkroczenie na ścieżkę prawną i wraz ze swoją rodziną zamierza pozwać klub.

fot. © asroma.com

Jak donosi dzisiejsze wydanie Il Messaggero, Zaniolo planuje pozwanie Romy w związku z jego niedawnym wykluczeniem z zajęć drużynowych do końca sezonu.

Według włoskiej gazety, Zaniolo chce pozwać Romę za „mobbing i presję psychologiczną” w świetle swojej decyzji o zażądaniu transferu. Rodzina może rozpocząć walkę z Romą o masakrę medialną, która miała miejsce w ostatnich dniach (według rodziców wywołaną przez klub) i o wyłączenie z projektu technicznego z powodu nieprofesjonalnego zachowania. Skontaktowano się już z grupą adwokatów.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • abruzzi
  1 lutego 2023, 10:00

  Mobbing, roaming, pilates… generalnie nowe pojęcie dzbanioling.

  • majkel
   1 lutego 2023, 10:14

   dzbanioling :D zapisuję!

 • mold
  1 lutego 2023, 10:01

  Najlepiej gdyby obie strony doszły do porozumienia. Zaniolo wniósł wartość sportową, później go latem opchnąć. Ale jak to w życiu bywa pewnie tam jest duży konflikt i każdy myśli że ma rację. Dla mnie, a opieram się tylko na swoim chłopskim rozumie, Friedkiny, Pinto nie wyglądają mi na ludzi, którzy są złośliwi. Zaniolo i jego ekipa wyglądają mi natomiast na dużych cwaniaków.

  • porezowy
   1 lutego 2023, 10:05

   Zaniolo to wygląda na chłopca, któremu ktoś ciągle za uszami wmawia, że jest topowym graczem… A sam jest na tyle głupi i chyba nie do końca kuma rzeczywistość, że w to wierzy.
   Zachowanie rozwydrzonego, 8letniego jedynaka, któremu się wydaje że jest pępkiem świata…

  • mold
   1 lutego 2023, 10:06

   Zawód: syn

  • abruzzi
   1 lutego 2023, 10:08

   Generalnie od początku wiadomo było, że z chłopem mogą być problemy, no i się stało. Część mediów i duża część kibiców go idealizowała, robiąc piłkarskiego przyszłego Boga i teraz ci sami są na niego równie mocno wkurzeni. Natomiast wydaje mi się, że najwięcej w głowie nabruździła Zaniolo jego rodzinka, bo już w przeszłości, jak pojawił się jego talent, były bardzo mocne medialne jazdy, a to ze strony jej matki, a to ojca.
   Tak jak było z Lamelą, który miał bardzo normalnych i uznanych na świecie agentów, z którymi współpracował Sabat wtedy i potem dalej przez lata, za to niepełnosprytną rodzinę, która to żądała po 2 mln euro dla matki, ojca i jakiegoś stryjka za podpisanie przez gracza nowej umowy, a potem żądali transferu do Napoli, które po prostu chciało spełnić rodzinne żądania. I też było takie same tarcie na linii Roma-Lamela, tylko Argentyńczyk był na fali wznoszącej, więc szybko zgłosił się Baldini i Tottenham jako opcja zastępcza dla Napoli.

  • Totnik
   1 lutego 2023, 10:31

   Mold karne posyłanie na trybuny to w Romie praktyka już znana :)

  • samber
   1 lutego 2023, 11:03

   Żaden z niego cwaniak. To zwyczajny rozhisteryzowany dzieciak. Jakoś tam miałem nadzieję, że nawet z tymi problemami emocjonalnymi będzie z niego zawodnik, ale wygląda na to że nigdzie miejsca nie zagrzeje. Niedojrzałość zawsze weźmie górę.

 • Totnik
  1 lutego 2023, 10:25

  Nie znamy kulisów sprawy, jak go "zmuszali" na Wisienki bo była kasa dla klubu a On nie chciał może mieć podstawy do pozwu, tzn. może mieć dobrych adwokatów którzy "wyrzeźbią" co trzeba.
  No nic kolejny Ca$$ano w historii Romy, pod względem zachowania oczywiście bo piłkarsko to Zaniolo mógłby Antonio buty nosić tylko.

 • Adamus
  1 lutego 2023, 10:29

  Ależ Roma to zły klub, niszczy piłkarzy, najpierw biedy Rick co ma więcej tatuaży niż rozumu a teraz największa gwiazda Włoskiej piłki…. Ehhh to tego trener jaki zły i krzyczy na nich . Może chłopaki zadzwonią jeszcze do Patrycji Szika i zrobią pozew zbiorowy? :)

  • Totnik
   1 lutego 2023, 10:32

   Szik to akurat nieźle skończył, tym Panom już takiej kariery nie wróże. No chyba że gołopupce z Mediolanu ich uratują.

  • As11
   1 lutego 2023, 10:36

   Akurat sytuacja Karsdorpa jest zgoła inna niż ta Zaniolo i tak jak tu wina leży po stronie piłkarza, tak tam to trener zrobił z siebie idiotę i znalazł sobie kozła ofiarnego.

  • samber
   1 lutego 2023, 11:01

   Sprawa z Shikiem była zupełnie inna i on nie miał chyba znaczących pretensji do klubu. Coś tam mówił, że mu tu nie leżało, ale nic ciężkiego nie wyciągał. Shick nie tyle pyskował, co po prostu słabo grał.

 • samber
  1 lutego 2023, 11:22

  Nic Romie nie zrobi. Jeśli chodzi o mobbing to obawiałem się prawników Ricka, bo tu akurat mogliśmy mieć kłopoty. I akurat Amerykanie prawników mają dobrych, bo u nich w sądach można stracić albo zyskać fortunę. Jak Zaniolo będzie podskakiwał to może się bardzo zdziwić. Mieliśmy już przykład Fazio, Ricka – coś tam postraszyli i szybko spokornieli.

  • Totnik
   1 lutego 2023, 11:34

   Rick widać trochę mądrzejszy i wie że jak pójdzie na noże nic nie zyska.

 • Konrad Budynek
  1 lutego 2023, 12:08

  Wytłumaczcie mi jedno, Towarzysze – od czego się zaczęły problemy z Zaniolo? Przecież były rozmowy dot nowego kontraktu, w grudniu gość jeszcze grał, w styczniu Mourinho go bronił. I nagle jeb, dwie strony barykady. Poszło próbę wymuszenia transferu czy sprawa jest głębsza? Oczywiście, teraz, przy zamieszaniu z Bournemouth jeszcze bardziej pogorszył swoją sytuację, ale gdzie był początek?

  • Romulus
   1 lutego 2023, 12:25

   Trudno powiedzieć co działo się za kulisami, ale podobno Zaniolo był rozczarowany brakiem nowego kontraktu, Roma zwlekała z negocjacjami, aż w końcu Zaniolo zażądał transferu i zaczęła się jazda, bo klub i piłkarz mieli odmienne preferencje w sprawie kierunku, Dzbaniolo dzbanił itd.

  • Totnik
   1 lutego 2023, 12:30

   Ponoć Pitno się zirytował i wystosował ultimatum albo kontrakt albo nara i zawodnik stwierdził no to nara. A jak naprawdę było kto to wie :)
   Jeżeli to prawda to słabo bo takie ultimatum miałoby sens rok temu …

  • Konrad Budynek
   1 lutego 2023, 12:43

   Nie wiem, jak Wy, ale coraz częściej zdarzają się działania Pinto, których nie rozumiem…

  • samber
   1 lutego 2023, 15:16

   Domyślam się że poszło o pieniądze, bo zazwyczaj o to chodzi :) Natomiast to tylko przykrywka, bo prawdziwym powodem jest jakaś niepełnosprawność umysłowa tego chłopaka. Nawet taki "obrońca" Zaniolo jak ja ma pełną świadomość, że chłopak nie jest normalny i wybucha z byle powodu. Jakieś tam afery z wyrzucaniem dziewczyny, itd. On jest nieobliczalny i naprawdę zdolny do wszystkiego więc nie ma sensu szukać racjonalnego wyjaśnienia, jeśli mamy do czynienia z nieracjonalnym człowiekiem.

 • Canis
  1 lutego 2023, 15:13

  Powinien iść do sądu i walczyć na śmierć i życie o swoje nieracje. Ciekawe który klub go weźmie za 1,5 roku?

  • samber
   1 lutego 2023, 15:17

   Jak będzie tak dalej postępował to do sądu pójdzie, ale z pozwu Romy.