Zagadka Bianda: Monchi i te 11 mln

Również on trenował w Trigorii: wielu kibiców zapomniało o tym młodym dwudziestodwuletnim obrońcy, który przybył z wielkimi nadziejami w 2018 roku.

fot. © asroma.com

Również William Bianda znajduje się wśród piłkarzy odsuniętych od zespołu, którzy od wczoraj rozpoczęli treningi indywidualne w Trigorii. Wielu kibiców zapomniało o tym młodym dwudziestodwuletnim obrońcy, który przybył z wielkimi oczekiwaniami w 2018 roku.

Chociaż oczekiwania pochodziły raczej od tego, który go kupił, od Ramona Monchiego, który wyciągnął go z Lens za 6 milionów plus 5 milionów bonusów (które nie weszły w życie) plus 15% z przyszłej sprzedaży dla byłego klubu. „Po zakupie Williama Roma nadal będzie inwestować w talenty” – powiedział hiszpański dyrektor. Talent, który nigdy nie rozkwitł, piłkarz, który nigdy nie zadebiutował w pierwszej drużynie, a teraz (i nieuchronnie) znów zaczyna od zera przed ostatnim rokiem kontraktu.

W Primaverze spędził dwa sezony, w tym zaliczył rok przestoju z powodu zerwania więzadeł krzyżowych, a następnie udał się na dwa wypożyczenia. Pierwsze w Zulte Waregem (Belgia) z siedmioma występami, drugie w AS Nancy z 26 meczami we francuskiej Serie B i spadkiem klubu pod koniec ubiegłego sezonu. Austriacy z Lask sondują sytuację wokół gracza, ale różne zainteresowane kluby poczekają do ostatnich dni na rynku transferowym, aby uniknąć płacenia mu przez miesiąc ciężkiej pensji, Francuz zarabia 800 000 euro. On również, podobnie jak Riccardi, będzie musiał zacząć od zera, aby znaleźć własną drogę: zamknięcie rozdziału w Romie po trudnych latach pomoże mu naprawdę odkryć swój wymiar w świecie futbolu.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Romulus
  3 sierpnia 2022, 11:04

  Jeden ze złotych strzałów hiszpańskiego geniusza… Ciekawe, ile łącznie nas kosztowały takie Biandy i Corice

  • abruzzi
   3 sierpnia 2022, 11:17

   Coric był 8 mln z bonusami, które się zrealizowały. To już 13 baniek. Do tego doliczyć ich kontrakty brutto, prowizje dla agentów i myślę, że zakręcimy się spokojnie przy 20 mln.

  • Romulus
   3 sierpnia 2022, 11:38

   Akurat byłoby na jedno porządne wzmocnienie :P

 • majkel
  3 sierpnia 2022, 11:12

  Monchi Ty draniu, oddaj rower. Tzn. 6 mln.

 • abruzzi
  3 sierpnia 2022, 11:15

  Klasa kuc.

 • mold
  3 sierpnia 2022, 11:19

  Dostał dobry kontrakt w tak młodym wieku i może zapadł na chorobę często występującą u naszych ligowych kopaczy typu „dorobiłem się Panamery, jestem Panem Piłkarzem i mogę mieć już wydygane”.

 • hako
  3 sierpnia 2022, 11:24

  Z takim CV to byłoby mu ciężko przekonać włodarzy w Ekstraklasie

  • porezowy
   3 sierpnia 2022, 12:16

   ale portale njusowe za to by miały używanie… były gracz Romy dołącza do Wieczystej!

 • rezunn86
  3 sierpnia 2022, 14:56

  Szkodnik , Minchim powinien się zająć prokurator