Współczynnik UEFA: Serie A prowadzi. Rosną szanse na 5-tą drużynę w UCL

Dobre wyniki w Europie sprawiają, że coraz więcej włoskich zespołów ma szanse na udział w europejskich pucharach.

fot. © legaseriea.it

La Gazzetta dello Sport (M. Guidi) – Dwa zwycięstwa na własnym boisku (Lazio i Milan) oraz remis na wyjeździe (Roma). Europejskie puchary wróciły, a włoskie zespoły szybko stały się ich głównymi bohaterami. Co więcej, oprócz zwiększenia nadziei na awans, dobre wyniki sprawiły, że Włochy wysunęły się na prowadzenie w rankingu UEFA. To ważna wiadomość, ponieważ w nowym formacie Ligi Mistrzów na sezon 2024-25 znajdzie się miejsce dla dwóch dodatkowych drużyn.

Włochy obecnie prowadzą z 14.714 punktami, wyprzedzając Niemcy (13.928), Anglię (13.875) i Hiszpanię (12.937). Co więcej, Serie A to liga z największą liczbą drużyn wciąż walczących w europejskich pucharach: aż siedem. Jeśli, jak mamy nadzieję, Serie A wyśle pięć zespołów do Ligi Mistrzów, rywalizacja o miejsce w europejskich pucharach automatycznie rozszerzyłaby się do siódmego miejsca w tabeli, które zapewniłoby udział w Lidze Konferencji, z szóstą drużyną i zwycięzcą Pucharu Włoch w Lidze Europy.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • abruzzi
  17 lutego 2024, 12:02

  Miejmy nadzieję, że będzie podobnie jak rok temu, gdzie Anglia zakończyła z 23 punktami, Włochy z 22,3, a reszta była sto lat za… Niemcy mieli 17,1, a Hiszpanie 16,5 punktu na koniec.

 • RomanoItaliano
  17 lutego 2024, 13:26

  Jakby tak było i byśmy się nie dostali…wywalić wszystkich oprócz DDR

 • samber
  17 lutego 2024, 23:33

  Chcemy tam grać choćby z 5 miejsca… ale co to za Liga Mistrzów jak 1/4 zespołów z Serie A będzie tam grało, a już z mocnych lig wchodzi 1/5 drużyn. Jeszcze kilka lat i połowa drużyn z lig krajowych tam zacznie wchodzić.

  • Malinek
   17 lutego 2024, 23:39

   Przyjmę Ligę Mistrzów nawet w obecnym stanie, bylebyśmy w końcu tam w końcu wrócili:)
   Myślę że na kolejną reformę przyjdzie nam czekać jeszcze wiele lat więc obecny format (ten na sezon 24-25) jeszcze długo z nami zostanie.
   Bologna jest jak najbardziej do wzięcia, Atalanta już nam odskoczyła na tyle że ciężko będzie nadrobić, chociaż w sumie kto wie…
   Ja mam przeczucie że uda sie awansowac do LM, a nawet jeśli nie to przynajmniej będziemy mieli mile wspomnienia z samego oglądania gry Romy w tym okresie😉

  • Burdisso
   18 lutego 2024, 10:11

   Atalanta ma taki maraton że może w najbliższy miesiąc dużo pkt zgubić.