Wilcze Mikołajki 2023: Cel zbiórki osiągnięty!

Ruszamy z kolejną edycją Wilczych Mikołajek! Ponownie, jak w przypadku ostatnich edycji, również i tym razem celem jest wsparcie Rodzinnego Domu dla Dzieci w Trzebieszewie.

Drodzy Romaniści oraz Szanowni Goście, w imieniu społeczności kibiców AS Roma, serwisu ASRoma.pl oraz grup kibicowskich Romanisti dalla Polonia i Lupi Polacchi, zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia naszej corocznej akcji: „Wilcze Mikołajki”. 

Od 2019 roku w ramach zbiórki wspieramy Rodzinny Dom dla dzieci w Trzebieszewie i podczas kolejnej edycji zgromadzone środki również zostaną przeznaczone na pomoc w remoncie. Dzieci do nowego domu przeniosły się 3 lata temu. Budynek wciąż jednak wymaga renowacji, ostatni remont został przeprowadzony w latach 80-tych.

W tym roku zbieramy na 1) remont łazienki i 2) wymianę parkietu na piętrze.

1) • Konieczne jest odzielenie toalety od łazienki, gdyż teraz gdy jedno dziecko zajmie łazienkę, nikt nie może skorzystać z toalety.

• wymiana wanny na o wiele mniejszą, ponieważ ta która jest powoduje ogromne zużycie wody. Jedno dziecko nalewa wodę do wanny, kolejne muszą czekać aż bojler nagrzeje wodę. Wieczorne mycie trwa bardzo długo.

• zrobienie bardzo dobrej wentylacji w łazience, gdyż po wymianie okien na plastikowe pojawił się grzyb. Jest wilgoć. Łazienka służy też jako pralnia.

• zakupienie szafki pod umywalkę, ponieważ obecna jest już stara i się rozpada.

2) • Podłoga na korytarzu, na piętrze: jest tam parkiet z lat 80-tych, który wydziela brzydki zapach stęchlizny, rozpada się, a w miejscach gdzie dzieci tańczą są już dziury.

Nie zapomnimy również o standardowych prezentach!

Tym razem postanowiliśmy, że zbiórka odbędzie się za pośrednictwem portalu zrzutka.pl Wystarczy, że klikniesz tutaj.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą akcję od tylu lat!

Aktualizacja   30 XI
Zbliżamy się powoli do 3 tysięcy złotych! Zbiórkę wsparły na ten moment 33 osoby. Po rozmowie z Panią z Beatą, udostępniam wyżej, jakie są na ten moment najważniejsze potrzeby remontu.

Aktualizacja 6 XII
Mija kolejny tydzień ziórki. Przekroczyliśmy 5 tysięcy złotych. Zbiórka nabiera tempa, jak piłka wypuszczona przez Iturbe. My w odróżnieniu do sympatycznego Argentyńczyka, nie spuszczamy głowy w dół i biegniemy z akcją do przodu z podniesioną głową. Tymczasem do zbiórki dołączają Amici SportiviPodczas dzisiejszego live’a, którego zapowiadaliśmy za pośrednictwem naszej strony, Marcin Nowomiejski poinformował, że Amici Sportivi zdecydowali się na wsparcie Wilczych Mikołajek! Co więcej, wspólnie z Eleven Sports przygotowali upominki-niepodzianki dla każdego, kto zdecyduje się na wsparcie akcji za pośrednictwem Skarbonki stworzonej do zrzutki, na kwotę minimum 10 złotych – każde podwojenie tej kwoty zwiększa szansę na wygraną! Przygotowano trzy zestawy prezentów.

Aktualizacja 10 XII
Cztery dni po dołączeniu do zbiórki społeczności Amici Sportivi, która zaliczyła start niczym Roma na inaugurację ligi w sezonie 2013-14, przekroczyliśmy właśnie 10 tysięcy złotych! To wspaniały wynik, na który składa się nasze wspóne zaangażowanie w tę akcję!

Aktualizacja 17 XII
Dziś ostatni dzień zbiórki. Tymczasem wczoraj wpłynął przelew od Lupi Polacchi na kwotę 11 800 zł! To pozwoliło nam osiągnąć cel, jaki sobie wyznaczyliśmy, tj. 25 tysięcy złotych, a co za tym idzie: pobiliśmy absolutny rekord sprzed dwóch lat, kiedy uzbieraliśmy łącznie 23 523,71 zł. Ale to jeszcze nie koniec. Mikołajkowy licznik się nie zatrzymuje! Zbiórka trwa do północy i pojawiają się kolejne wpłaty! Na pierwsze podsumowanie i podziękowania przyjdzie jeszcze czas, ale już teraz możemy Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować za tak fantastyczny odbiór zbiorki! Znakomity wynik osiągneła również Skarbonka założona przez Amici Sportivi, na której widnieje blisko 6 tysięcy złotych. Uprzedzając ewentualne pytania: wszystkie środki ponad osiągnięty cel oczywiście trafiają do Rodzinnego Domu dla dzieci w Trzebieszewie.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • lilninja
  25 listopada 2023, 23:48

  tak wam powiem że cienka jest linia między lupetto a furrasem…

  • Omen
   26 listopada 2023, 00:46

   Hahahah, o nieeeee! :D

 • jasiekasr
  26 listopada 2023, 10:31

  Ciężko cokolwiek wpłacić jak na stronie od dwóch miesięcy się nic nie dzieje. Jakieś wyjaśnienie czemu tak jest by się przydało to będę pierwszy który skuli ogon i wyślę (kolejny) już przelew

  • majkel
   26 listopada 2023, 11:00

   To jest zbiórka na dom dziecka, nie wsparcie serwisu. Inicjatywa społeczności kibiców AS Roma w Polsce, nie wyłącznie administracji ASRoma.pl. Ale jak uważasz.

   Co dalej z serwisem? Dlaczego nic się nie dzieje od dwóch miesięcy? Mogę odpowiedzieć, ale tylko za siebie, chociaż można się domyśleć, że niektóre rzeczy będą ze sobą się pokrywać.

   Po południu napiszę newsa z wyjaśnieniami.

  • ryniek
   26 listopada 2023, 11:40

   Każdy ma swoje życie, dzieci, rodzinę, pracę i chłopaki jak tylko mają czas to coś wrzucają i robią to z miłości do klubu a jak Ci nie pasuje, że czasem na stronie się nic nie dzieje to zgłoś się do chłopaków ze swoją pomocą jak masz za dużo czasu wolnego a argument o tym, że nie wspomożesz domu dziecka bo nie pojawiają się newsy tylko świadczy jakim małym człowieczkiem jesteś. Nie pozdrawiam i obu jak najmniej takich typów na stronie.

  • Werewolf
   26 listopada 2023, 11:56

   @majkel Nie musisz nic tłumaczyć, biadolenie i narzekanie na darmowy serwis, który tyle lat umożliwia istnienie społeczności między kibicami mało popularnego w Polsce klubu z dalekiego kraju, jest zwyczajnie słabe. jasiekasr wybrałeś najgorszy możliwy post, żeby ponarzekać na gorszy okres na stronie, wsadź sobie swój marny szantażyk i idź kibicować gdzie indziej. Marazm zgrzybiałej Romy Mourinho i kapitanka płaczka dotknął także serwisu. Wielkie dzięki redakcji za robienie co mogą i utrzymywanie tego wózka na drodze.

  • majkel
   26 listopada 2023, 15:56

   Aż boję się pomyśleć, co by sie działo gdyby był Patronite i był taki "zastój" na stronie. Część osób sugerowała nam, żeby założyć tam konto, ale pomysł szybko upadł właśnie w obawie przed sytuacją, jaką mamy obecnie. Strona była ciągnięta latami przez dwie osoby i bez stabilnej sytuacji, większego grona osób w redakcji, nie ma szans na tego typu inicjatywy. Przez ponad 20 lat istnienia serwisu, strona była finansowana z prywatnych środków. Zrobiliśmy tylko jedną zbiórkę, bo groziło nam zamknięcie strony. Zbiórka przeszła oczekiwania wszystkich i dzięki temu mamy nową odsłonę. Niestety, ale powoli social media wypierają tego typu serwisy, przekaz informacji ma być krótki, szybki i konkretny. A praca na stronie jak ta wymaga naprawdę sporej ilości czasu. I to też zniechęca nowe pokolenie, które głównie nastawione jest na sociale.

   Jeszcze słowo o zbiórce, została też założona na zrzutce, by przede szystkim uzuskać większą transparentność, jak tez niektórzy sugerowali – aby czuć się bardziej bezpiecznym, jeśli chodzi o jakieś skarbówki itp. Ale ja też zwyczajnie nie miałbym na to czasu, by codziennie aktualizować przychodzące przelewy.

  • Wuju
   26 listopada 2023, 16:05

   To nie jest strona dla Ciebie mały człowieczku jasiek

  • Totnik
   28 listopada 2023, 15:57

   Po 1) nie zgodzę się iż się "nic nie dzieje" po 2) zapisz się do redakcji i rozkręć serwis to będzie się dziać ! Po 3) przelew nie jest na serwis ale na inny cel, jak nie zrozumiałeś to zapisz się na kilka korepetycji z Polskiego

 • Felek
  26 listopada 2023, 20:30

  Generalnie proponuję przypiąć info na główną :)

  • Burdisso
   26 listopada 2023, 22:39

   Dokładnie niech będzie widoczne

 • Adamus
  28 listopada 2023, 19:18

  To chyba najlepsza inicjytawa na asroma.pl wszyscy się łączymy aby wspólnie pomóc, Brawo Bracia i Siostry !

 • raven
  12 grudnia 2023, 10:15

  Piękny wynik, a będzie jeszcze lepiej. Brawo

  • Bugins
   12 grudnia 2023, 19:00

   Fajny wynik, nawet jak nie uzbieramy ustalonej sumy, te pieniążki się nie zmarnują. Panowie kolejny raz super inicjatywa !
   Od siebie życzę wszystkim wesołych świąt, fajnego czasu z rodziną bez kłótni i bez nerwów w meczach naszej Romy :)

  • majkel
   12 grudnia 2023, 20:59

   Dziękuję Wam za miłe słowa. Będzie lepiej, ponieważ Lupi Polacchi zawsze puszczają jeden gruby przelew na sam koniec. Wynik z poprzedniego roku mamy już pobity. Oczywiścię, z pomocą przyszli Amici Sportivi, którzy sami zaoferowali chęć dołączenia do akcji, co jest cudowne z ich strony! :)