Wieść rzymska niesie: Leverkusen blisko finału, Roma zagra o wszystko

Roma musi odrobić dwubramkową stratę z pierwszego meczu, aby awansować do finału Ligi Europy. Ale to Bayer Leverkusen jest faworytem po zwycięstwie 2:0 w Rzymie.

Bayer Leverkusen już jest pewny wyniku dzisiejszego rewanżowego meczu półfinału Ligi Europy z Romą. Po wygranej 2:0 w pierwszym meczu w Rzymie, mistrzowie Niemiec wydają się być przekonani o awansie do finału, który odbędzie się 22 maja w Dublinie. Zespół mediów społecznościowych klubu opublikował na Twitterze krótką notatkę wyjaśniającą różne metody płatności za bilety na finał Ligi Europy, mimo że nie rozegrano jeszcze meczu w Niemczech. Post został kilka minut później zmodyfikowany hipotetycznym „jeśli dotrzemy do finału”, ale i tak został uwieczniony przez wielu fanów w mediach społecznościowych. Pycha kroczy przed upadkiem.

***

Status Paulo Dybali przed dzisiejszym rewanżem z Bayerem Leverkusen pozostaje niejasny. Występ argentyńskiego napastnika nadal stoi pod znakiem zapytania po tym, jak w niedzielnym meczu z Juventusem doznał lekkiego urazu. Pomimo kilku dni odpoczynku Dybala nadal nie jest w 100% sprawny i będzie potrzebował dodatkowych testów, aby ocenić jego stan przed dzisiejszym meczem w Leverkusen. Według Corriere della Sera Dybala przejdzie dziś ostatni test sprawnościowy, który zadecyduje o jego przydatności do gry. Ten sam raport sugeruje, że Tommaso Baldanzi jest gotowy zająć miejsce Dybali w podstawowej jedenastce Romy.

***

Menedżer Romy Daniele De Rossi rozmawiał ze Sky Sport przed rewanżowym meczem z Bayerem Leverkusen. Włoski trener omówił planowane ustawienie, które pomoże drużynie odrobić straty po porażce 0:2 w pierwszym meczu: „Ten mecz nie będzie się różnił zbytnio od tego pierwszego, w którym już chcieliśmy wygrać. Nie będziemy czekać przez cały mecz. Będziemy musieli być gotowi na to, że oni również zmuszą nas do ustawienia obrony innej niż ta, którą lubimy”. „Czasami będziemy musieli bronić się niższym blokiem. To mecz, w którym musimy strzelić gola. Oczywiście zdobycie gola na początku może zmienić mentalną dynamikę meczu”. „Mamy silnych zawodników, czasem to wystarczy, żeby stworzyć zespół. W ramach naszej gry musimy być bardziej solidni i mniej tracić, jeśli to możliwe, i nie popełniać błędów, które są kosztowne na tym poziomie”.

Komentarze

 • Totnik
  9 maja 2024, 07:55

  Nie takie rzeczy w sporcie się działy ale tak czysto rozumowo daje Nam 1% szans.

  • ikswordyw
   9 maja 2024, 08:20

   Zazwyczaj jestem optymistą, ale w tym przypadku podzielam Twoje zdanie.. Musielibyśmy zagrać koncertowo, lepiej niż z Milanem.

 • samber
  9 maja 2024, 10:20

  Może daję trochę więcej niż 1%, ale faktem jest że jest to misja uważana za niemożliwą. Teoretycznie niemożliwą. Ale wyobraźcie sobie emocje i euforię gdybyśmy to wygrali powiedzmy 1-3! No to by się świętowało!

  • Malinek
   9 maja 2024, 11:05

   Tyle że przy 1-3 jest dogrywka:) Więc trzeba by było jeszcze przetrwać do karnych.

 • tomek as roma
  9 maja 2024, 13:51

  trzeba zrobić to co kilka lat temu z Barcelona

 • jaws
  9 maja 2024, 17:36

  Pamiętam jak przed meczem z Barca na SO był kurs na Romę, na awans 100. Dzisiaj 13. O wiele większe szanse, a wiemy jak się historia potoczyła ;-)

 • meczrealu
  9 maja 2024, 21:35

  http://www.meczrealu.com – kanał 1 transmisja Bayer Roma wbijajcie jak ktoś chce