W poszukiwaniu następcy Tiago Pinto: na prowadzeniu Modesto i Massara

Dyrektor generalny Romy opuści drużynę pod koniec stycznia, a Friedkinowie będą musieli szybko znaleć następce, który może nosić nazwisko tych, którzy byli już wskazywani w ostatnich tygodniach.

fot. © acmilan.it

Tiago Pinto oficjalnie przestaje być dyrektorem generalnym Romy i opuści drużynę pod koniec stycznia. Friedkinowie, w ostatnich tygodniach, sondowali kilka nazwisk, aby zastąpić Portugalczyka i nie pozostawić wakatu w roli kierowniczej podczas mercato Giallorossich.

Głównymi kandydatami do objęcia tej pozycji są Francois Modesto i Frederic Massara. Pierwszy jest w Monzy od 2022 roku i już wcześniej miał okazję pracować z CEO Liną Souloukou w czasach Olympiakosu, a także miał przeszłość jako piłkarz w drużynach Cagliari i Monaco.

Drugi natomiast był, razem z Paolo Maldinim, częścią duetu, który zarządzał oknem transferowym Milanu przez cztery lata. W 2008 roku Massara współpracował z Walterem Sabatinim najpierw w Palermo, a następnie w Romie, aby potem zastąpić go jako dyrektor sportowy Giallorossich w 2016 roku. W 2018 roku powrócił jeszcze raz do stolicy aby zająć miejsce w sektorze generalnym i zastąpić potem Monchiego w roli dyrektora sportowego na kilka miesięcy w 2019 roku; a zatem to byłaby trzecia jego przygoda w tym charakterze w klubie z Wiecznego Miasta, gdyby zastąpił Tiago Pinto.

Jak podaje calciomercato.com, możliwe, że klub zdecyduje się na duet dyrektorów. Nazwisko Massary nie wyklucza przyjścia Modesto.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Cave Wolf
  4 stycznia 2024, 23:30

  Chętnie zobaczył bym powrót Massary w Milanie według mnie poradził sobie dobrze i nabrał doświadczenia którego mu brakowało , kiedy u nas sprawował funkcję DS, był by to ciekawy powrót

 • Technik
  5 stycznia 2024, 01:01

  Dobry czy też bardzo dobry dyrektor sportowy jest praktycznie równie ważny co doświadczony trener w kontekście osiągnięcia sukcesu sportowego przez drużynę. Dyrektor musi mieć charakter, umiejętność dobrania właściwych ludzi do otoczenia, zbudowania grupy oraz jeśli są takie możliwości spełnić indywidualne życzenia trenera. Bez tych cech jest zwykłym handlowcem który sprzedaje co może i kupuje to co może i za to co ma. Kto by nie przyszedł, nie rozwiąże to problemów finansowych klubu, nie zmieni to sankcji FFP, nie zmieni warunków porozumienia, jedyne co może się zmienić to czas reakcji i umiejętności działania w zakresie pozyskiwania piłkarzy możliwych do pozyskania. Może skończą się wielotygodniowe targi w koło jednego nazwiska, może zadziała lepszy scouting i otworzą się nowe horyzonty. Pożyjemy zobaczymy.

 • Totnik
  5 stycznia 2024, 05:41

  Kto ten b… teraz ogarnie po Mou

 • riss
  5 stycznia 2024, 09:25

  Obawiam się żeby ten burdel ogarnąć musiałby być DS który ma takiego nosa do transferów jak Walter. Nie czarujmy się jak nie będzie jakiś złotych strzałów jeśli chodzi o nowych zawodników to marny nasz los bez LM.

 • edemon
  5 stycznia 2024, 13:31

  Ucieszyłbym się z duetu Sabatini + Massara i porządnej rewolucji w składzie. Jak już pisałem wcześniej, do bycia w środku tabeli nie potrzebujemy drogich i głośnych nazwisk, a nikt tak dobrze nie trafiał z tanimi eksperymentami jak Sabat.

  • Omen
   5 stycznia 2024, 17:17

   Też chcę Sabata!

  • majkel
   5 stycznia 2024, 18:55

   Sabatini wrócił do Salernitany.

  • Omen
   5 stycznia 2024, 20:42

   :(

 • Canis
  6 stycznia 2024, 11:27

  Dobre nazwiska.