Volpato o krok od Sassuolo. „Nie” dla PAOK-u w sprawie Villara

Cristian Volpato trafi w najbliższych dniach do Sassuolo.

fot. © asroma.com

Cristian Volpato będzie drugim z poświęconych młodych piłkarzy Romy by ratować klubowy bilans. Gracz ma przejść do Sassuolo.

W poprzednich tygodniach mówiło się, że kluby osiągnęły porozumienie, ale nieprzekonany do transferu jest sam piłkarz. Potem pojawiły się informacje, że Volpato zgodził się na transfer. Dziś pojawiają się doniesienia, że przejście gracza do ekipy Neroverdich jest praktycznie faktem. Około 17:30 miało się rozpocząć spotkanie agentów gracza z kierownictwem Sassuolo, aby domknąć ostatnie szczegóły. Roma z kolei dogadała się z klubem z Emilii-Romanii w sprawie definitywnego transferu za 5 mln euro plus bonusy. Do Sassuolo ma też trafić w najbliższych dniach Missori.

Pojawiają się też doniesienia o niedoszłym transferze Villara do PAOK-u. Według Gianluci Di Marzio Grecy dołączyli do grona zainteresowanych Hiszpanem, ale nie złożyli do tej pory żadnej oferty. Z kolei Sportitalia podaje, że PAOK zaproponował darmowe wypożyczenie do końca sezonu, ale Roma odrzuciła ofertę, gdyż widzi jedynie definitywną sprzedaż piłkarza.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Frosti
  21 czerwca 2023, 20:37

  Jakoś mam wrażenie, że gdybyśmy to my chcieli kupić Volpato od Sassuolo to żądaliby minimum 15 baniek.

 • Romulus
  21 czerwca 2023, 20:46

  Jak to jest, że Roma tak uwielbia być (za przeproszeniem) ruchana przez Sassuolo? Sprzedajemy im piłkarzy poniżej wartości, a ci handlarze odwdzięczają się żądaniami z kosmosu, gdy mowa o transferach w drugą stronę

  • porezowy
   21 czerwca 2023, 21:55

   Obecna sytuacja z FFP raczej nie działa na naszą korzyść.
   Myślę, że nie tylko ja, ale i większość z Nas żyła nadzieją, że po otwarciu okna dostaniemy na stół oferty za Tammiego i Dzbanieza i problem się rozwiąże… A tu nagle boski się połamał na rok, a boskiego inaczej wyjaśniła rzeczywistość.

   A to, że kolejny raz (prawdopodobnie, bo nie wiemy jak się skończy) zostaniemy wydupceni przez Sassuolo to już inna kwestia…

  • Luke
   21 czerwca 2023, 22:21

   Ile razy niby Sassuolo nas wykorzystało? W przypadku Pellegriniego była klauzula odkupu 10 baniek, więc raczej nam się fuksnęło, bo byłby pewnie wart więcej, w przypadku Frattesiego 30% z przyszłej sprzedaży to chyba jedna z największych kwot w przypadku przyszłych transferów, a i 5 mln za niego wpadło, gdy był 17 latkiem, więc wpadnie 15 baniek, Defrel był po dobrym sezonie z ponad 20 punktami w punktacji kanadyjskiej i zapłaciliśmy za niego 5+15 a Sassuolo odkupiło go po 2 sezonach 3+11. Kilka mln za dużo kosztował, ale z tego co kojarzę strzelił 1 bramkę w sezonie. W Sampie trochę postrzelał więc w sumie opchnięcie za 14 baniek zawodnika, który się kopał u nas po czole nie było tragiczne.
   Jakieś inne transakcje pomiędzy Romą a Sassuolo były? Może jacyś młodzi, ale nie kojarzę innych transferów. Chyba, że narzekacie, że Sassuolo po taniości nam nie opyla zawodników- to chyba nie jest dziwne, że klub się ceni. Nawet Juve musiało zabulić 30 baniek, a z Sassuolo im chyba po drodze.
   Jaka jest wartość chłopaka, który zagrał 220 minut w sezonie i ma 19 lat? 10 baniek? To Frattesi jest wart 50.
   Primavera a piłka seniorska to przepaść. W dodatku po aferze Juve chyba nikt nie myśli, że 10 baniek wyciągniemy od innych bo każdy transfer 15 razy będzie analizowany.

  • Romulus
   21 czerwca 2023, 23:52

   Tahirovic poszedł do Ajaksu za więcej, a to podobny typ gracza. Jeśli chodzi o Frattesiego, to mimo nacisków gracza odrzucali oferty 20-25 mln od Romy, aby po kolejnym sezonie (gdy jego wartość jeszcze wzrosła) prawdopodobnie opchnąć go Interowi za 35 z odroczoną płatnością. Dla Sassuolo po odjęciu procentu dla Romy zostanie coś koło 25, ale za tyle na pewno by nam go teraz nie oddali :)

   Tak samo mam poczucie, że Roma zapłaciłaby za Berardiego więcej niż teraz zrobi to lazio, bo podchody w przeszłości rozbijały się o astronomiczne żądania. Zresztą podobnie było ze wspomnianym Defrelem, bardzo przepłaconym i sprowadzonym na żądanie DiFra.

   Tu nie chodzi o to, że Sassuolo ma oddawać nam piłkarzy po taniości, ale skoro mamy mityczne "dobre relacje" i często sprzedajemy im młodzików za niewielkie pieniądze, to wypadałoby czasem zająć bardziej ugodowe stanowisko. Chociaż bardziej winię Romę, że daje się tak wykorzystywać

 • takitam
  21 czerwca 2023, 21:24

  5 mln?
  No to jestem negatywnie zaskoczony :/