Udinese – Roma: nie powtórzyć błędów z Lecce

AS Roma wchodzi w finałowy maraton spotkań w tym sezonie, który może zdefiniować przyszłość klubu na najbliższe kilka lat. Aby zapewnić sobie więcej komfortu w tabeli, zwycięstwo dziś na Friuli jest konieczne. De Rossi będzie jednak musiał dokonać kilku zmian w składzie.

fot. © asroma.com

Corriere dello Sport (R. Maida) – Zmiany są równie konieczne, co ryzykowne: gdy Daniele De Rossi przyznaje, że nie przepada za rotacją składu, potwierdza, że pewne poświęcenia są niezbędne, choć wcale niepożądane.

Dla niego mecz w Udine nie jest spotkaniem drugiej kategorii. Ma on ogromne znaczenie dla rozgrywek Romy w lidze. Stąd bierze się zamiar, który ma zostać potwierdzony dziś rano na spotkaniu technicznym, aby ponownie wystawić trójkę, którą widzieliśmy w rozczarowujące popołudnie w Lecce: Baldanzi po prawej, Zalewski po lewej i Lukaku jako środkowy napastnik. Gdyby mógł, De Rossi chciałby również zostawić na ławce środkowego napastnika. Ale Abraham obecnie nie daje wystarczających gwarancji wytrzymałości.

Inaczej jest w przypadku Dybali, który historycznie jest znacznie bardziej kruchy niż Lukaku i ma alter ego, które nalega na szansę zasłużenia na kolejną okazję. Tommaso Baldanzi w Lecce nie był wśród najgorszych, ale nie zagrał w ogóle po tym niemal cudownie uratowanym remisie 0-0. Co do nowości w składzie w stosunku do meczu Ligi Europy, mogą być ich aż sześć: jeden z graczy Smalling i Mancini powinien wystąpić, chociażby po to, aby nie zmieniać całkowicie obrony, która stanęła przeciwko Milanowi. Angeliño wraca na miejsce Spinazzoli, Karsdorp jest w rywalizacji z Celikiem, a N’Dicka powinien wrócić po dwóch kolejnych meczach zawieszenia.

Na środku pola natomiast Cristante ma zapewnione miejsce, będąc zawieszonym na najbliższe czwartkowe spotkanie w Europie. Powinien zostać również potwierdzony Paredes, który został zmieniony na San Siro. Trzecim z pomocników gotowym do występu od początku wydaje się być Aouar. A Bove? Jest w grze o miejsce już w Udine, ale De Rossiemu będzie potrzebny przede wszystkim w czwartek w pucharze, zastępując Cristante.

Oto przypuszczalny skład Romy przeciwko Udinese:

ROMA (4-3-3): Svilar; Karsdorp, Mancini, Ndicka, Angeliño; Cristante, Paredes, Aouar; Dybala, Lukaku, Zalewski.

 

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • Catenaccio
    15 kwietnia 2024, 10:00

    .