Trzynastu powołanych, N’Dicka z urazem

Trzynastu piłkarzy wyjechało na zgrupowania reprezentacji narodowych. Dybala, Cristante i Ndicka pozostali w Trigorii. De Rossi ma nadzieję na szybki powrót Lukaku.

fot. © asroma.com

Daniele De Rossi dał swoim piłkarzom trzy dni odpoczynku po ostatnim maratonie meczowym. Gracze wrócą do treningów w czwartek, ale kadra będzie znacząco okrojona. W Trigorii zabraknie trzynastu piłkarzy. 

Pellegrini i Mancini odpowiedzieli na powołania Spallettiego. Środkowy obrońca został powołany w miejsce Acerbiego, którego były trener Romy usunął z listy po rasistowskim incydencie z meczu Inter-Napoli. Bove i Baldanzi jadą na zgrupowanie reprezentacji Under 21, Pisilli na Under 20. Rui Patricio został powołany do drużyny narodowej Portugalii, Celik Turcji, Aouar Algierii, Paredes Argentyny, Azmoun Iranu, Zalewski Polski, Lukaku Belgii, a Huijsen Hiszpanii U21.

W Trigorii pozostał Dybala, który leczu kontuzję przywodziciela uda, tak jak i Cristante, który wykorzysta przerwę, aby wyleczyć problem z plecami, z którym zmaga się od długiego czasu. „Cristante potrzebował leczenia pleców. Nie chcemy niszczyć klubom piłkarzy, ale z nimi współpracować”, powiedział na konferencji prasowej selekcjoner Azzurrich, Luciano Spalletti. Na zgrupowanie drużyny narodowej nie wyleciał też Evan N’Dicka. Były defensor Eintrachtu doznał urazu na sobotnim rozruchu w Trigorii, przez co nie mógł wystąpić w meczu z Sassuolo. Z piłkarzy, którzy mają pewne problemy zdrowotne, na zgrupowanie wyjechał Lukaku. Napastnik, który zagrał z Sassuolo, zmaga się od dłuższego czasu z problemem z biodrem. Były gracz m.in. Interu przeszedł prześwietlenie biodra. De Rossi ma nadzieję, że Lukaku będzie oszczędzany na zgrupowaniu swojej kadry.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.