Trzy punkty zostają w Rzymie: Roma – Udinese 3-1

W 13 kolejce sezonu Giallorossi pokonali na Olimpico Udinese 3-1 po golach Manciniego, Dybali i El Shaarawy'ego.

Po spokojnej pierwszej połowie i prowadzeniu 1-0 – gola zdobył Mancini, asystował mu Dybala – wydawało się, że Giallorossi mają wszystko pod kontrolą. Po zmianie stron do głosu doszli goście, którzy zdołali wyrównać za sprawą Thauvina (przy stracie bramki nie popisali się Ndicka i Spinazzola), a równowaga i świetna druga linia, która charakteryzowała ekipę Mourinho przed przerwą, miała wyraźne problemy. Udinese grało bardziej odważnie, a w szeregi Rzymian wkradła się nerwowość i niedokładność. Mecz odblokował dopiero w 81′ minucie Dybala po szybkiej akcji z Azmounem i Lukaku. Końcowy wynik ustalił pięknym golem El Shaarawy.

• takitam
    26 listopada 2023, 20:06

Lukaku jest mega ważny w budowaniu akcji bramkowych.
    Friedkin zbieraj kase.

• Totnik
      27 listopada 2023, 17:42

Lukaku przekozak, za 38 baniek bralbym w ciemno nawet na 1 sezon…

• Burdisso
    26 listopada 2023, 20:21

Ta nasza obrona bez Smallinga taka szklana i uboga.. dobrze że przy bramkach nr 2 i 3 pokazali zalążek potencjału który w nich siedzi bo reszta meczu to kaszaka była która już jest normalnością.

• Batigol
    26 listopada 2023, 20:22

Oglądając dzisiejsze spotkanie tak sobie myślę że, naprawdę niewiele brakuje żeby to fajnie funkcjonowało.. Jedyne co trochę martwi to obrona w porównaniu do zeszłego sezonu to w tej formacji niestety jest zjazd.. Tak czy siak fajny mecz w naszym wykonaniu oby dalej był progres

• Olek
      26 listopada 2023, 20:44

jakby komuś wyrwali dwie jedynki, to też uśmiech nie byłby zbyt imponujący. niestety zastąpienie Smallinga i Matica na gwałt i bez kasy na poważne transfery jest ciężkie.

• Zrewolwerowany Kaloryfer
      26 listopada 2023, 20:53

Bramkarz też mógł lepiej zareagować, bo miałem wrażenie, że ta piłka była do wybicia lub przynajmniej do sparowania przy lepszym refleksie. Gdybyśmy tak załatali dziurę po Smaldinim i ogarnęli lepszego bramkarza, zdziwiłbym się gdybyśmy nie zrobili znaczącego progresu :)

• Totnik
    26 listopada 2023, 20:41

Paradoksalnie wciąż jesteśmy w grze o top 4 więc nie ma co narzekać, Forza Roma!

• lilninja
    26 listopada 2023, 20:42

Gdyby nie to cofniecie się w drugiej połowie, to nie ma do czego się przyczepić, do straty bramki miałem wrażenie ze gramy niezwykle mądrze. Fajnie że Pelle wrócił i mam wrażenie ze Paredes zdjął dużo odpowiedzialności z niego przez co będzie mógł skupić się bardziej na grze. Ja rasista nie jestem ALE te dwa murzyny z Udine a szczególnie sukces to była jakaś mentalna porażka a intelektualnie bieda. Masakra

• romomaniak
    26 listopada 2023, 20:45

Momenty pięknej gry i okres niechlujstwa – ale i tak jeden z naszych najlepszych meczów w tym sezonie.

• SokoleOko
    26 listopada 2023, 22:29

Mam wrażenie, że jak prowadzimy, to przechodzimy w tryb eco…
    Fajnie klepiemy, dajemy niezłą piłkę i aż by się chciało, żeby kilku gracy gdzieś pod pole karne się przemieściło…
    To nie… jeden Lukaku, a reszta myśli "a po co… zaraz oni przejmą piłkę, nie ma co ryzykować kontry…"
    Udinese należało dobić w pierwszej połowie a oni od strzelenia bramki do wyrównania nie zrobili praktycznie nic.

• samber
    27 listopada 2023, 00:32

Mecz dał wiele radości. Trzeźwo oceniając bym powiedział, że 1 połowa fajnie pod kontrolą. Potem dali pograć rywalom i Spina podsumował swój występ – niestety. Ma okropny zjazd. Ale akcji na 2 gola to by się już i Franek nie powstydził. Trzecia też klasa. Pokazali nam dziś że mamy z przodu naprawdę mocny skład. Obrońcy zawodzą trochę, a szkoda bo kuźka pracują chłopaki a potem odwalą jakiś numer głupi. Pomoc to nie wiem, no coś tu nadal nie pracuje. W sumie fajnie pomagają w destrukcji, ale… Słowem – mamy jasny argument, że skład nie jest zły, tylko trzeba tu wprowadzić równowagę taktyczną. Wierzę, że Mou też to wie bo to akurat żadna osobliwa mądrość :)