Trzy dni do końca… ósemka niechcianych wciąż w Trigorii

Do końca mercato pozostały nieco ponad trzy doby. Podczas gdy Tiago Pinto kompletuje kadrę Camarą i za mercato zakupowe należy mu wystawić najwyższą możliwą ocenę, kamyczkiem w ogródku menadżera są sprzedaże.

fot. © asroma.com

W czwartek, o godzinie 20, zakończy się mercato we Włoszech. Tymczasem trzy dni przed jego zakończeniem Tiago Pinto praktycznie skompletował kadrę na nowy sezon. Wczoraj do zespołu dołączył oficjalnie Belotti, a jutro na testach medycznych ma się stawić Mady Camara.

Ten ostatni będzie niejako wymuszonym transferem z powodu kontuzji Wijnalduma, którego zobaczymy na boisku nie wcześniej niż w styczniu. Tak jak i w zeszłym sezonie, gdy Giallorossi musieli przekierować środki z potencjalnego pomocnika na napastnika, po tym jak zdecydował się odejść Dzeko, tak i teraz ostatni transfer był „transferem reakcji”. W przeciwnym razie Tiago Pinto sięgnąłby być może po środkowego obrońcę low cost. Tak czy inaczej, w tym sezonie za letnie mercato zakupowe Portugalczykowi należy wystawić najwyższą możliwą ocenę. Dybala, Matic, Wijnaldum, Belotti za darmo, solidny Celik za około 7 mln euro i Camara w końcówce sezonu to zestaw graczy, o jakim jeszcze w czerwcu można było tylko pomarzyć.

Kamyczkiem do ogródka dyrektora generalnego Giallorossich są z kolei sprzedaże. O ile w zeszłym sezonie udało się dokonać z częścią zbędnych graczy rzeczy praktycznie niemożliwych (przymusy wykupu Pau Lopeza i Undera za przyzwoite sumy, a także pozbycie się Olsena), o tyle w bieżącej kampanii jest wyjątkowo ciężko. Definitywnie odeszli tylko Veretout i Afena-Gyan, ale ich sprzedaż, ze względu na ich niezłe mercato, nie należała do najtrudniejszych. Gorzej było z całym zestawem kompletnie niechcianych graczy. Villar, C.Perez i Reynolds zostali wypożyczeni bez przymusów wykupu, z kolei w Trigorii przebywa nadal wielu graczy, którzy nie znajdą się na pewno w kadrze Serie A. Listę otwierają Kluivert, Diawara i Calafiori, dalej są również dobrze opłacani jak na swoją jakość Coric i Bianda. Do nich należy dodać Bouaha, Riccardiego i Providence’ea, którzy również mają profesjonalne seniorskie umowy. Pinto z chęcią uszczupliłby też aktualną kadrę o Shomurodova i Vinę, ale albo nie ma zainteresowanych, albo koszty są dla nich zbyt wygórowane. Na pozbycie się przynajmniej części z tych graczy pozostały nieco ponad 72 godziny.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • abruzzi
  29 sierpnia 2022, 18:14

  Fatalnie to wygląda w te lato, jeśli chodzi o tych zbędnych graczy. Żadnego nie pogoniliśmy i już nie pogonimy na zasadzie definitywnego transferu.

  Temat Kluiverta ucichł i trzeba liczyć, że dogadają się jakoś rzutem na taśmę, choć czas działa na korzyść Fulham. Myślę, że te plotki dziennikarzy odzwierciedlały prawdę, skoro tak długo się z tym wożą. Roma miała dobre oferty sprzedaży definitywnej, ale Justynie zawrócili w głowie londyńczycy, którzy z kolei chcą tylko wypożyczyć.

  Odnośnie Diawary, to od kilkudziesięciu godzin krążą pogłoski o możliwym wypożyczeniu do Lecce i opłacaniu przez Romę dużej części zarobków, ale ponoć sam gracz kręci nosem.

  Reszta to chyba się nadaje tylko do rozwiązania kontraktów, a to jeszcze trudniejsze niż transfery definitywne. Kalafior miał jakieś abstrakcyjne propozycje, Szwajcaria, Serie B, ale takie kluby takiemu wielkiemu graczowi śmierdzą rzecz jasna.

  Plus jest ten, że Riccardi, Bianda i Coric będą bawić się za pieniądze Romy tylko jeszcze ten sezon.

 • MMACieciu
  29 sierpnia 2022, 18:18

  Przecież ten camara to brat diawary z tej samej wnioski… Mam nadzieję że Mou wie co robi tzn wyciśnie z niego max, tak żebyśmy chcieli go kupić po sezonie

 • mold
  29 sierpnia 2022, 18:42

  Kluivert też w głowie chyba ma o sobie duże mniemanie. Może fakt, że interesował się nim jeden klub z Anglii pokazuje, że w ocenie 19 pozostałych nie nadaje się do tamtej ligi ? Bo nie ma co oszukiwać, za 15 baniek to tam co druga drużyna mogłaby go kupić.

  Może last minute uda się go pozbyć i Pinto weźmie jeszcze jakiegoś obrońcę.

  • abruzzi
   29 sierpnia 2022, 18:46

   Teraz jest plotka, że Lecce jest o krok od Akpa Akpro z Lazio, także (jedyny?) zainteresowany Diawarzakiem idzie w odstawkę. Miodnie.

  • mold
   29 sierpnia 2022, 18:53

   Chyba transfer/wypożyczenie Diawary „uratowałaby” jedynie jakaś poważna kontuzja w innej drużynie z ligi, coś jak my z Wijnaldumem. Tak większość kadr już jest pozamykana.

 • mold
  29 sierpnia 2022, 18:45

  A Diaware musimy wypchnąć, choćby na wypożyczenie. Ma jeszcze 2-lata dobrego kontraktu, a nikt go tak na prawdę nie widział w lidze od roku. Tylko się modlić, żeby właśnie w takim Lecce coś pokazał i za rok może uda się znaleść frajera co jeszcze coś zapłaci.

  • MMACieciu
   29 sierpnia 2022, 20:01

   Nie ma na niego absolutnie żadnej opcji.. tylko rozwiązanie kontraktu jak z pastore….

  • MMACieciu
   29 sierpnia 2022, 20:02

   A za klajverciątko płacili tydzień temu 3mln…. Na chwilę obecną nic…

 • Luc andre
  30 sierpnia 2022, 09:09

  Jeśli Kluivert zostanie to trzeba będzie z niego korzystać, bo ławka nie jest, aż tak długa jak się wydaje. Eldor, Belotti i Szary to trochę za mało jak na walkę o top4.