Spolli: Solbes ma świetną technikę i mentalność

17-latek zasili Primaverę Giallorossich.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – M.Cirulli) Do Trigorii przybywa Apacz. Roma potwierdziła wczoraj oficjalnie nabycie Ricardo Solbesa, argentyńskiego napastnika, który przychodzi z Defensa y Justicia, któremu Giallorossi zapłacą 20% z przyszłej sprzedaży gracza. 

Rocznik 2006, który zadebiutował już w pierwszym zespole w Superlidze, przybył w towarzystwie swojego agenta, Nicolasa Spollego, byłego piłkarza, który jest częścią agencji Quan Sports Management. I to właśnie Spolli opisuje cechy chłopaka: „Ma świetną technikę i smykałkę do goli, nie jest typem silnego fizycznie napastnika, przeciwnie, posiada klasę i przyciąga oko gdy gra, stąd właśnie przezwisko Apacz, gdyż gra wokół pola karnego, jak Tevez. Posiada silną mentalność, która robi w dzisiejszych czasach różnicę. Ponadto niełatwo jest zadebiutować w klubie, który dużo wygrał jak Defensa Y Justicia”.

Transakcja była szybka, zaczęło się od testów, jakie przeszedł w Trigorii w maju: „Roma była szyba w pracy nad chłopakiem – kontynuuje Spolli. – Znalazła od razu porozumienie z argentyńskim klubem, po tym jak wrócił do ojczyzny”. 17-latek wzmocni Primaverę: „Będzie się musiał zaaklimatyzować w nowym mieście i nauczyć nowego języka, posiada zdolności, ale potrzeba czasu. Zrozumiał, że Roma jest poważnym klubem, z najlepszym sektorem młodzieżowym we Włoszech. Nieprzypadkowo gracze, którzy wychodzą ze stolicy Włoch, są już gotowi do gry, co pokazuje znakomitość trenerów, którzy obdarzają zaufaniem chłopców i dają im grać”. 

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Mancol
  11 sierpnia 2023, 10:51

  Kiedy Jaś Fasola robi tak wybitne mercato, że organizujesz oficjalne prezentacje graczy do Primavery :)

  • Junkhead
   11 sierpnia 2023, 11:17

   Monchi też robił. :D

 • Omen
  11 sierpnia 2023, 11:03

  Ej, gość gra na ataku… mam pomysł! :P

 • kuba
  11 sierpnia 2023, 11:03

  Conti też kiedyś mówił, że lewa noga Antunesa może zrobić wszystko.
  Swoją drogą, nowego Teveza chyba jeszcze nie było.