Sonda: Co myślisz o ewentualnej sprzedaży Romy?

W ostatnich tygodniach znów media rozpisywały się o możliwej sprzedaży Romy. Plotki nabrały takiego rozpędu, że zostały zdementowane bezpośrednio przez zarząd Romy w osobie CEO klubu.

Co jakiś czas powracają plotki dotyczące ewentualnej sprzedaży AS Roma. W ostatnich tygodniach media donosiły o arabskim funduszu inwestycyjnym, który miałby być zainteresowany zakupem większościowego pakietu w Rzymie.

Ta potencjalna transakcja może przynieść nowe zmiany i perspektywy dla klubu oraz dla jego kibiców. Jednakże, jakie konsekwencje mógłby mieć taki krok dla dalszego rozwoju i kierunku AS Roma? Czy kibice są gotowi na kolejne zmiany właściciela, czy też preferują stabilność pod rządami obecnych włodarzy? Plotki wzbudzają wiele spekulacji i dyskusji wśród kibiców. Dlatego też chcielibyśmy poznać Waszą opinie na ten temat. Z tej okazji stworzyliśmy nową sondę:

Poprzednia sonda okazała się rekordowa pod względem ilości oddanych głosów. Osttanim razem pytaliśmy Was, jak oceniacie pierwszy miesiąc Daniele De Rossiego w roli trenera AS Roma. Poniżej prezentujemy pełne wyniki:

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • majkel
  2 marca 2024, 01:35

  Żadnych petrodolarów w Romie. Perspektywa kusząca pod względem finansowym, ale jednocześnie niestabilna. Znając tych naszych asów, Roma mogłaby wpaść w ręce jakiegoś gościa, który miał po prostu taki kaprys i kupił sobie klub, bo dla niego wydanie tej kasy, to jak dla nas wyjście do sklepu po mleko i pieczywo. Kolejny argument na nie, to jest wykastrowanie nas z tożsamości i poszanowania tradycji. Chociaż i pod tym względem w sumie już wiele się zmieniło, to przyjście Arabów oznaczałby dla mnie totalny upadek moralny. Wszyscy (no, prawie) podczas meczów LM, jak tak przewijam sobie czat, jesteśmy zadowoleni jak znów wykładało się PSG, czy tam City. Bo te ich chore pieniądze wywróciły rynek do góry nogami. Zwczajnie nie chciałbym, aby to spotkało nas w Romie. Na koniec jako ciekawostkę dodam, że kiedyś po meczu z Realem, Irańska TV ocenzurowała nam herb i zblurowała braci ssących z cyca. Więc pewnie Lupetto wróciłby już na stałe. Albo wymyśliliby coś nowego.

  PS. Całuski dla wszystkich 23 osób od Józka :*

  • Totnik
   2 marca 2024, 07:35

   Każdy dolar śmierdzi tak samo. Z tej samej drukarki :)
   A Amerykanin nie kupił dla kaprysu ??
   A Amerykanin jest stabilny jak już po paru sezonach zabawka się znudziła i chce sprzedać ??
   "Kolejny argument na nie, to jest wykastrowanie nas z tożsamości i poszanowania tradycji. Chociaż i pod tym względem w sumie już wiele się zmieniło, to przyjście Arabów oznaczałby dla mnie totalny upadek moralny"
   To raczej nie argument tylko twoja subiektywna opinia.
   Bo o jakiej moralności mówimy ?? Amerykańskiej.

  • majkel
   2 marca 2024, 09:54

   Przypadek Malagi jest Ci znany? Wolę kaprys znudzonego Friedkina, który stwierdził, że interesu tutaj nie zrobi i sprzedaje klub w stabilnej sytuacji finansowej po zainwestowaniu blisko miliarda euro. Każda sprzedaż wiązałaby się z ryzykiem, nie chciałbym podzielić losu Hiszpanów i raczej o taki kaprys mi chodzi.

   O takiej moralności o jakiej pisałem. Oczywiście, że to subiektywna opinia. Już po tym jednym komentarzu widzę, że dla Ciebie to żadna różnica, bo jesteś uprzedzony do Amerykanów. Nie chcę się powtarzać, po prostu uważam Arabów za najgorsze co spotkało piłkę w ostatnich latach. No i teraz mieliby zarządzać Romą? Mi to nie pasuje, jeśli ktoś ma inne zdanie, to nie ma problemu. Po to jest ta sonda, aby każdy mógł wyrazić swoje zdanie. Nawet, a może przede wszystkim, taka maruda jak Ty :)

  • Totnik
   2 marca 2024, 10:09

   Po to jest dyskusja by różne zdania padały. Jak ja jestem uprzedzony do Amerykanów :) to Ty do Arabów. Jeden przekład Malagi o niczym nie świadczy.
   Tak bo zarządzanie Amerykanów jest super. Cała era Amerykańska to pasmo sukcesów :)
   Mi się nie podoba ani opcja Amerykańska ani Arabska. Tak dla ścisłości. Pozatym czy warto się ekscytować czy w tych doniesieniach jest jakaś prawda ? Już kiedyś Romę ruskim sprzedawali :)

  • majkel
   2 marca 2024, 11:25

   Ja też nie jestem fanem opcji Amerykańskiej, ale wolę już taką od Arabskiej. Ekscytować może nie, ale trzeba było opublikować wyniki poprzedniej sondy i wymyślić nową, a temat sprzedaży ciąglę wraca, więc dobra okazja do sprawdzenia co o tym myśli nasza społeczność :)

  • Totnik
   2 marca 2024, 13:28

   Zgadza się. Podejrzewam że większość chciałby zmiany właściciela ale nie koniecznie arabskiego :)

 • Felek
  2 marca 2024, 06:50

  A to jakby wykupiły nas Araby, to nie obowiązuje nas wtedy ffp? :D

  • majkel
   2 marca 2024, 09:57

   Oczywiście, że nie. Wtedy sky is the limit.

 • Totnik
  2 marca 2024, 07:36

  Moje marzenie – sprzedać klub kibicom. Albo Włoski pasjonat. Ale takich już nie ma – w sensie z taką kapustą. W podupadłej Europie to już niemożliwe.

 • Beti
  2 marca 2024, 10:48

  Tak na chłodno.
  Nie jestem przekonany, że chciałbym aby Roma była drugim City (mimo śmiechów, klub niemal perfekcyjny – struktura, trener, kadra).
  Moze juz stary jestem, ale wolę jednak przegrać z DDR w dzisiejszej Romie niż wygrać w kombinacie sportowym.
  Tak mi się wydaje.
  Zwlaszcza teraz gdzie DDR na ławce daje szansę na powrót, chociaż troszeczkę, do starych czasów, na których się wychowaliśmy;)

  • Totnik
   2 marca 2024, 13:32

   A teraz nie jesteśmy w "kombinacie" ?
   A czy DDR zostanie to zobaczymy.

  • majkel
   2 marca 2024, 13:35

   Miło Cię widzieć @Beti. Dobrze wiedzieć, że część staraj gwardii jeszcze zerka na stronę :)

  • Beti
   2 marca 2024, 17:15

   @Majkel
   Patrze cały czas, ale że jestem już stary, to na bicie piany nie mam ani siły,ani czasu, ani chęci – stąd udzielam się raczej rzadko. Teraz podniecony DDR się trochę uaktywniłem.

   @Totnik
   Dzisiaj bliżej nam do kombinatu Glazerów niż do City.
   Moze głupio gadam, ale ja mam cały czas sentyment do tych wszystkich Panuccich, Casettich i całej reszty. Dla takich gości nie byłoby miejsca w klubie budowanym na wzór City.
   Dla Pellegriniego, DDR na ławce i całej reszty również.
   A co do DDR to oczywiście moja radość opiera się na założeniu, że jest tak dobry jak jego pierwsze mecze:)

  • Totnik
   2 marca 2024, 18:12

   Beti ja rozumiem ale tęsknisz za erą Sensich. Ale to nie wrati :( no chyba że DDR pocisnie i nawiąże do tych czasów. Czego sobie i państwu życzem

 • hako
  2 marca 2024, 12:12

  Nie, widok szmatogłowców jako prezesów sprawi, że będę musiał "Romie" przestać kibicować