Smalling: Nigdy nie prosiłem o opuszczenie Romy, będę gotów na drugą część sezonu

Chris Smalling przerywa milczenie. Angielski obrońca wyjaśnia powody jego absencji oraz dementuje plotki o odejściu.

fot. © asroma.com

„Są rzeczy w życiu, których nie możemy kontrolować, a ten uraz jest jedną z nich. Moje leczenie obejmuje stosowanie środków przeciwbólowych w dużej ilości.” – tłumaczy Chris Smalling.

Po miesiącach milczenia Chris Smalling zdecydował się publicznie wyjaśnić poprzez historię na Instagramie sytuację związaną z jego stanem zdrowia i trudnym okresem, przez który przechodzi, reagując na plotki z ostatnich miesięcy. Zrobił to w pierwszych dniach ery De Rossiego. Oto treść opublikowana przez angielskiego obrońcę:

„Od mojego przyjścia do AS Roma w 2019 roku moje zaangażowanie i lojalność wobec klubu nigdy nie osłabły. Od chwili, gdy postawiłem stopę w Rzymie, natychmiast poczułem się jak w domu. Roma to moje miejsce, a relacja, jaką nawiązałem z kibicami AS Roma, to coś, co dla mnie ma ogromne znaczenie. Dlatego chciałbym rozwiać pewne plotki, które krążą od pewnego czasu. Przede wszystkim chciałbym jasno stwierdzić, że nigdy nie prosiłem ani nie rozważałem opuszczenia tego wspaniałego klubu.”

„Szczerze powiedziawszy, ostatnie miesiące były najbardziej frustrującymi w mojej karierze. W futbolu, podobnie jak w życiu, są rzeczy, które możemy kontrolować, a inne, które wymykają się spod naszej kontroli. Ten uraz należy do drugiej kategorii. Żaden piłkarz nie lubi spędzać dni na leżance u fizjoterapeuty. Ten okres z dala od moich kolegów, naznaczony jednym niespodziewanym zdarzeniem po drugim, wystawił mnie na ciężką próbę. Moi koledzy zawsze stoją i zawsze będą stawiani ponad wszystkim, ale absolutnym priorytetem personelu medycznego jest zapewnienie, że będę mógł wnieść istotny wkład w drugiej części tego sezonu i w kolejnych sezonach.”

„Byłem otwarty na wszelkie propozycje rozwiązań przedstawiane przez specjalistów, zarówno te krótkoterminowe, jak i długoterminowe, a insynuacje, jakobym to ja dyktował plan rekonwalescencji, są fałszywe. Po wykluczeniu możliwości interwencji chirurgicznej przez wszystkich ekspertów, pozostaje mi jedynie polegać na kompetencjach osób zajmujących się moją rehabilitacją, która, wbrew temu, co się sądzi, obejmuje oczywiście stosowanie środków przeciwbólowych.”

„Podsumowując. Absolutnym priorytetem jest zapewnienie, że będę mógł grać dla AS Roma na maksimum moich możliwośc przez nadchodzące lata. Cierpliwość i lojalność, z jaką mnie wspieracie w tym żmudnym procesie powrotu, są bardzo doceniane. Nie mogę się doczekać, aby was wszystkich szybko zobaczyć. Ponadto, korzystam z okazji, aby podziękować José i jego sztabowi za wsparcie w ciągu ostatnich trzech sezonów oraz powitać Daniele w klubie. Forza Roma.”

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • majkel
  18 stycznia 2024, 11:36

  Zwolnili Mourinho, obudził się Smalling. Sanches wrzucił z powrotem zdj. w barwach Romy na sociale… :)

  • biondo10
   19 stycznia 2024, 21:46

   Dokładnie

 • kubrikson
  18 stycznia 2024, 11:43

  Smaldini wracaj szybko 🙏

 • Romulus
  18 stycznia 2024, 13:29

  Najdziwniejsze w całej sytuacji Smalca było to milczenie, które dało pożywkę najróżniejszym plotkom. Ale nigdy nie wierzyłem w rzekomy nieprofesjonalizm Smallinga, żaden piłkarz nie chce się leczyć miesiącami i nawet gdyby już się rozglądał za emeryturą w AS, to dobry ostatni sezon w Romie polepszy jego notowania na rynku

 • riss
  18 stycznia 2024, 17:42

  Smalling wracaj szybko, oby od lutego już grał …