Smalling ma się lepiej, ale data powrotu wciąż nieznana

Dzisiejszy mecz z Udinese będzie kolejnym, w którym nie zobaczymy lidera defensywy Romy.

fot. © asroma.com

Il Tempo (L. Pes) – Musimy poczekać jeszcze kilka tygodni, aby zobaczyć Chrisa Smallinga z powrotem na boisku, może nawet miesiąc. To właśnie Mourinho na wczorajszej przedmeczowej konferencji prasowej przedstawił aktualna sytuację zdrowotną dotyczącą angielskiego obrońcy. „Kontuzja jest. Są ludzie, którzy mają większą zdolność do znoszenia bólu, a Smalling nie jest facetem, który wie, jak grać z bólem, trochę się wycofuje. Jego kontuzja jest trudna, to dla mnie duża frustracja, ponieważ pełni rolę, w której go potrzebujemy. Musimy być cierpliwi, nie muszę się obwiniać, tak jak nie muszę obwiniać jego”

Jest to dość dosadne, ale prawdziwe przesłanie. Smalling nie czuje się dobrze, ale tylko on może zdecydować, kiedy znów zagra. A do tej pory nie ma wystarczającej tolerancji na ból, aby podjąć dodatkowy wysiłek. Następnie trener wyjaśnił, kiedy i jak były zawodnik Manchesteru United wróci do zdrowia, który oczywiście nie może liczyć na natychmiastowy powrót do pracy z kolegami z drużyny. „Zobaczymy, kiedy wróci, w ostatnim tygodniu nie zrobił ani minuty poza pracą ze sztabem medycznym, nie wie nawet, czy jest zimno, czy gorąco. To był jednak pierwszy tydzień bez bólu w kolanie. Zaplanowaliśmy, że wróci na boisko w przyszłym tygodniu pod okiem trenera fitness”.

Czy AS Roma powinna pomyśleć o rozwiązaniu zimą kontraktu ze Smallingiem?

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • hako
  26 listopada 2023, 15:21

  Szkoda że latem Inter się na niego nie skusił 😭 warto zacząć szukać kogoś młodego. Może ten Keramitsis z Primavery przebije się do składu?

 • As11
  26 listopada 2023, 15:40

  Ostoja defensywy i jeden z naszych najlepszych graczy w ogóle w ostatnich 5 latach. Rozważania na temat rozwiązania kontraktu, ze względu na to, że od 2-3 miesięcy jest kontuzjowany są paskudne.

 • riss
  26 listopada 2023, 16:18

  Ta kontuzja coś mi śmierdzi na kilometr, nikt nawet nie wspomniał co mu jest …

 • Zrewolwerowany Kaloryfer
  26 listopada 2023, 20:55

  Chris w formie by się przydał, choć jeśli po kontuzji wróci do dobrej gry, to będę równie zdziwiony, co szczęśliwy :))