Simeone: Morata jest dla nas kluczowy. Mam nadzieję, że zostanie

Diego Simeone wyraził się jasno na temat potrzeby zatrzymania Alvaro Moraty. Stwierdził jednak, że wszystko zależy od piłkarza i klubu.

Alvaro Morata, jak praktycznie co roku, znajduje się w centrum plotek transferowych. Hiszpan w ostatnich latach zwiedza różne drużyny. Po pożegnaniu z Realem, był już dwukrotnie w Juventusie, raz w Chelsea, a obecnie przebywa a Atletico Madryt. Tego lata gracza łączy się z Romą, Interem, a także klubami z Arabii Saudyjskiej. Jego sytuację opisuje tymczasem trener Atletico, Diego Simeone, w wywiadzie dla dziennika AS

Łatwo jest pracować z dwójką napastników, którzy nie wiesz czy zostaną w klubie?

– Musimy pracować odpowiednio z tymi, którzy, wierzymy, że mogą zostać. Mam tu 25 graczy, trzeba wybrać, niektórzy będą wkurzeni. Możemy popełnić błędy, ale myślę, że jestem przekonany kto zostanie, a kto odejdzie.

Zatem myślisz, że Morata zostanie?

– Zależy od klubu i od niego. My w sztabie wyraziliśmy się jasno, kto zostanie i kto odejdzie.

Morata być może nie zapewni ponad 20 bramek by walczyć w każdych rozgrywkach, ale zapewni 15 trafień…

– Jest dla nas bardzo ważnym graczem. Posiada cechy snajpera pola karnego, jakich nie ma nikt inny. Memphis jest najbliżej tej charakterystyki, ale lubi też się cofać. Alvaro atakuje głębię, rozciąga zespół, jest wysoki, dobrze gra głową. Jest kluczowy. Mamy nadzieję, że z nami zostanie. Mamy nadzieję pomóc mu pokonać barierę 20 bramek. Strzelił więcej bramek u nas niż w Juventusie i to mnie cieszy. Zespół potrzebuje jego gry.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.