Scamacca strzela i marzy o Romie

Pomimo plotek o zintensyfikowanych ruchach po Moratę, Scamacca dalej pozostaje celem Romy. Kolejne próby pozyskania napastnika West Hamu odbędą się w najbliższych dniach.

fot. © figc.it

La Gazzetta dello Sport (M. Cecchini) – Australia wydaje się być przyjazna dla Gianluki Scamakki. Podczas tournee po drugiej stronie świata z West Hamem środkowy napastnik ponownie zdobył bramkę, choć tym razem z rzutu karnego. Zobaczymy, czy dobra passa utrzyma się również w kwestiach rynkowych, biorąc pod uwagę wyrażoną przez napastnika chęć powrotu do noszenia koszulki Romy.

Na razie londyński klub zamykał się na hipotezę wypożyczenia zaproponowaną przez Giallorossich, ale niewykluczone, że megadochód uzyskany ze sprzedaży Rice do Arsenalu złagodzi „Młoty”, które zapłaciły rok temu za reprezentanta Włoch 36 mln. Morał: najbliższe dwa-trzy dni mogą być decydujące dla negocjacji i dlatego Roma nadal naciska również na Moratę, do tego stopnia, że ​​jutro spodziewany jest kontakt z agentami Hiszpana, który jest o pięć lat starszy od Scamakki.

Roma wciaż pracuje również nad pomocnikiem, z Sabitzerem i Renato Sanchesem w pierwszym rzędzie. Podoba się także Dominguez z Bolonii, którego kontrakt wygasa w 2024 roku. Tymczasem Mourinho komplementował grupę przez pierwszy tydzień treningów. Dziś piłkarze mają wolne, a od jutra do grupy dołączą wszyscy gracze zaangażowani wcześniej w mecze reprezentacji. Aby zyskać na czasie, Ndicka dotarł już do Rzymu. Dla niego przygoda w żółto-czerwonych barwach już się rozpoczęła.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • delvecchio
  16 lipca 2023, 12:08

  Kolejny transfer oby wypaliło, to mercato mimo wszystko nie wygląda na razie źle i cieszy, że są jeszcze gracze dla których założenie żółto-czerwonego trykotu to wielka przygoda i wyzwanie. Swoją drogą pamiętamy okienka transferowe gdzie połowę okresu nasza piękna Rosella walczyła jak lew o zniesienie embarga transferowego nałożonego na nasz klub podczas gdy pozostała wielka trójka się wzmacniała. Także nie jest najgorzej…

  • Luke
   16 lipca 2023, 23:04

   Skąd Technik wiesz o tych plotkach? Wątpię, żebyśmy mieli kogoś lepszego kupić. Milan opylił Tonaliego i się wzmacnia, Inter też jak opyli Onanę, u nas nie opchnięto nikogo za 50-70 baniek, ale z 40 się uzbierało z młodych. Na razie w portalach raczej są głosy, że Pinto kolejno okienko 0 eurowe przeprowadza, nigdzie nie widziałem, żeby dyskutowano o grubszej kasiorze. Żaden z zawodników, których niby chcemy nie urywa tyłka.

  • Technik
   17 lipca 2023, 02:59

   @Luke, na jednej z grup włoskich jest dwóch gości którzy mają jakieś źródło, źródło to pochodzi prawdopodobnie z samego klubu i to gdzieś z pionu zarządzającego albo też ktoś kto jest bardzo blisko klubu i kwestii transferowych, gdyż dotychczas mają 99% skuteczność w potwierdzeniu z dużym wyprzedzeniem transferów in jak i out. Od początku Czerwca przewija się temat jakieś dużej operacji która ma się odbyć w Sierpniu i która ma w efekcie dać klubowi możliwość ruszenia jakiejś większej gotówki. Nie znaczne podpowiedzi sugerują albo nowego sponsora albo nowego inwestora, jak będzie i co będzie to się okaże. Jedno jest pewne, to to że obiecano Mourinho pewne konkretne ruchy na rynku.

 • Werewolf
  16 lipca 2023, 14:33

  Napastnik to priorytet, ale ciągle nie ma kasy. Moraty nie cierpię, zawsze go miałem za drewno i marnotrawcę, ale widocznie w oczach Mou jest lepszą opcją niż Scamacca, ponoć. Myślę, że w tym tygodniu coś się wyklaruje, w dobrą lub złą stronę, ale coś ruszy. Opcje low budget też jakieś tam są – Okafor i Gruzin z Metz (choć on pono 20 mln kosztuje więc to nie tanio) no i może jeszcze Arnautović? choć o nim dawno nic nie pisali. W pomocy Kamada nieosiągalny, Sabitzer traktuje nas chyba jako opcję rezerwową na koniec mercato, Sanchesa nie chcemy. Dominguez i Samardzić to byłyby spoko opcje, tyle, że obydwie płatne, Argentyńczyk chyba tańszy, ale mam wrażenie, że i z Bologną i z Udine idzie się dogadać. Zastanawia mnie, czy Pinto może w ogóle wydać jakikolwiek szmal w to okno bez sprzedaży Dzbaneza, bo jeśli nie, to w ogóle lipa i mamy związane ręce. Albo jeśli wyda i potem nikt Dzbana nie kupi, to dostaniemy w dVpę od mafii piłkarskiej, bo kary na pokaz już dostały rube i Barca (500k euro kary). Ciekawe czy biorą w ogóle taką opcję pod uwagę czy będą grać bezpiecznie tym samym wykluczając się z kilku ciekawych rywalizacji transferowych? p.s. Dobry do naszej pomocy byłby Gallagher z Chelsea, tylko nie wiadomo jaki ma aktualnie status w zespole przy nowym trenerze. Może dałoby się go wypożyczyć z jakąś opcją? Chelsea jest łasa na kasę i może łatwiej by się z nimi negocjowało.

  • Technik
   16 lipca 2023, 17:17

   Dziwi mnie że to jest kolejne okienko w którym nie ma żadnych informacji o tym ile pieniędzy może mieć Roma do dyspozycji. W przeszłości było tak że klub podawał do wiadomości iż ma do wydania powiedzmy 40 mln plus pieniądze zdobyte ze sprzedaży, pomniejszone o jakiś tam procent. Tego lata mówi się głównie o Sierpniu jako o miesiącu w którym podobno Roma ma wydać jakieś większe pieniądze i wskazuje się na transfer jakiegoś tam pana X, który ma być hitem kalibru Dybali lub nieco mniejszym. Co do Ibaneza to podobno Mourinho wyraził wolę by zawodnik pozostał w zespole i zapewnił większa głębie obrony, a jego sprzedaż zostania zaakceptowana tylko wobec bardzo satysfakcjonujących warunków ekonomicznych pozwalających dokonać konkretnych zakupów na rynku najlepiej na dwie pozycje.