Sabatini i Ranieri o transferze Lukaku

Transfer Romelu Lukaku do Romy budzi ogromne zainteresowanie wśród kibiców, ale też dziennikarzy, którzy pytają o opinię różne osobistości ze świata calcio.

Romelu Lukaku dziś wyląduje w Rzymie i zasili Giallorossich. Długo wyczekiwany napastnik przez Jose Mourinho, to wartość dodana dla jego zespołu, która ma sprawić, że wzrosną szansę na awans do Ligi Mistrzów. 

Były dyrektor sportowy Romy, Walter Sabatini, pochwalił klub za pozyskanie Lukaku.

Sabatini omówił potencjalny wpływ zawodnika na drużynę Jose Mourinho oraz to, jak jego przybycie może wpłynąć na cele Romy na sezon.

„To bez wątpienia wielki transfer” – przyznał dla La Gazzetta dello Sport. „Lukaku to zawodnik, który, gdy czuje się dobrze, może sam decydować o losach spotkania. Może poprowadzić atak w pojedynkę.”

„Zatem on i Dybala na papierze są nadzwyczajni, ponieważ dobrze integrują się pod względem jakości”.

„Z pewnością dzięki Lukaku szanse na zakwalifikowanie się tej drużyny do Ligi Mistrzów diametralnie wzrosną, nawet jeśli nie zabraknie konkurencji” – dodał Sabatini. „Teraz Mourinho nie będzie już miał wymówek: Roma musi rywalizować o czołowe pozycje”.

Były menedżer Giallorossich, a obecnie trener Cagliari, Claudio Ranieri również omówił najnowszy transfer Romelu Lukaku do Romy.

W wywiadzie udzielonym tuż po ostatniej porażce z Interem, Ranieri został zapytany o wpływ Lukaku na jego nowy klub.

„Jestem ciekawy, ile tysięcy ludzi będzie jutro na lotnisku, aby go powitać” – Ranieri powiedział Sky Sport. „To z pewnością ważny transfer po transferach Mourinho i Dybali w poprzednich latach”.

„Roma dołącza do listy drużyn, które mogą w tym roku zrobić coś ważnego. W Interze Conte Lukaku dokonał wielkich rzeczy.”

„To duży i silny zawodnik. Musi być dobrze prowadzony i grać nieprzerwanie. Nie wiem, ile trenował przez lato, ale musi znaleźć najlepsze warunki, a wtedy z pewnością będzie ważnym zawodnikiem dla Romy. Pozna rzymskie środowisko i będzie z niego w pełni usatysfakcjonowany.”

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • Romulus
    29 sierpnia 2023, 12:05

    Spokojnie, choćby 1 lipca przyszedł Mbappe, to Mou i tak znalazłby jakąś wymówkę. I na pewno nie było by zmiany w stylu gry ;)

  • Kreatos
    29 sierpnia 2023, 13:35

    Lukaku już dwa razy grał dla Mourinho i dwa razy był beznadziejny. Do trzech razy sztuka?