Rosella Sensi: Roma przeżywa chwilę kryzysu, ale to właśnie teraz trzeba się zjednoczyć.

Wśród wielu komentarzy odnośnie obecnej sytuacji w Romie, jakie pojawiają się w sieci, nie mogło zabraknać słów byłej Pani Prezydent - Roselli Sensi.

fot. © facebook.com/rosella.sensi

Rosella Sensi nie zgadza się z krytyką i wyraża swoje uczucia w długim poście na swoim profilu na Instagramie, w którym zachęca piłkarzy, zarząd, trenera i kibiców do szybkiego podniesienia się. Oto jej wiadomość:

„Zajęło mi trochę czasu, aby napisać ten post. Ból po derbach i rozczarowanie z wczorajszego wieczoru mogłyby skłonić mnie do komentarzy być może mało racjonalnych i konstruktywnie trudnych. Roma przeżywa moment kryzysu. W piłce nożnej, podobnie jak w życiu, wydaje się, że nie oferuje ucieczki i prowadzi tylko do podkreślania wad i błędów klubu. Ale widzenie wszystkiego na czarno nie służy do niczego, tak samo jak często jest bezcelowe szukanie winnych, którym można przypisać całą odpowiedzialność. Przeszłam przez to także ja i wiem, co oznacza w tych momentach – musisz tworzyć zespół, nie ulegać pokusie szukania wymówek. Nie ulegać presji mediów i społeczeństwa, trzeba wierzyć w to, co się robi i starać się to poprawić.”

Następnie podsumowuje: „To dotyczy zarówno zarządu, jak i sztabu szkoleniowego czy drużyny. Nadal mamy cały sezon do zagrania, strefa Ligi Mistrzów nie jest daleko, a droga do sukcesu w Europie nie jest zagrożona. Zmiana kursu jest możliwa pod warunkiem, że wszyscy poczują się na tej samej łodzi. Nie chcę wdawać się w kwestie techniczne, które nie należą do mnie w tym momencie, chociaż rozumiem trudności. Jednak pamiętam, jak bardzo Bruno Conti nam pomógł, gdy byliśmy o krok od strefy spadkowej, i nie tylko. Wydają się to być drobne sprawy, ale takie nie są. Obecna prezydentura zrobiła wiele dla Romy, dziś nawet ci, którzy ją krytykują, wiedzą, że tak jest. Ale oczywiście ogromna miłość okazywana przez kibiców w tych latach i wynagradzana dwoma finałami zasługuje na jeszcze więcej.”

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • mold
  15 stycznia 2024, 18:37

  Jakby to oczywista oczywistość, że wina nie leży w całości po stronie Siwego i jego sztabu złożonego z niezłych Fotiwariatów. Piłkarze są jacy są, właściciele moim zdaniem popełnili ogromny błąd zostawiając Siwego na ostatni sezon bez załatwienia tematu kontraktu. Taka niepewność nikomu nie służy. Właściciele niby są a ich nie ma. Komunikacja leży. Wypychają Pinto i Siwego do mikrofonów, a naprawdę przydałoby się publicznie się wypowiedzieć, odnieść do aktualnych spraw. No ale drużyny i właścicieli trudno zmienić w dzień czy dwa, a Siwy jednak jest twarzą tego projektu więc jak ktoś ma pierwszy polecieć to on.

  • RomanoItaliano
   15 stycznia 2024, 18:48

   W punkt! I pewnie tak się stanie skoro Pinto już pożegnano. Kwestia czy będzie to teraz czy nie przedłuża umowy z Mourinho. Mimo wszystko współczuję kolejnemu DS i trenerowi, bo kasa pusta, wypożyczenia się kończą i pewnie Dybala sobie też pójdzie.

 • Totnik
  15 stycznia 2024, 18:59

  No nieee jaki kryzys? Wyniki podobne, skład podobny a nie wróć jest +
  20 pkt Lukaku 🤣 Kryzys jest od momentu kiedy podpisali kontakt z nazwiskiem a w praktyce upadłym już trenerem…

  • RomanoItaliano
   15 stycznia 2024, 19:08

   Czy ty musisz za każdym razem tak pisać? Nie umiesz prowadzić normalnej konwersacji? 😊

  • Totnik
   15 stycznia 2024, 19:14

   Nie prowadzę konwersacji. Komentuje newsa. Co nie tak napisałem? Żenujący sezon nr 1 w serie A żenujący sezon nr 2 w serie a i wygląda na to że najbardziej żenujący sezon nr 3 w serie a mimo Lukaku + 20 pkt 🤣🤣

  • lilninja
   15 stycznia 2024, 19:23

   Mówcie co chcecie ale dla mnie w pewnym sensie to jest straszne jak ktoś ma jakieś hobby albo pasje i kiedy odnosi się do tego to przekazuje w większej mierze negatywne emocje xDddd

  • Totnik
   15 stycznia 2024, 19:32

   Nieźle gusła bo jeszcze nie słyszałem o czymś takim jak "przekazywanie emocji" 😭

  • mold
   15 stycznia 2024, 19:53

   To teraz problemem jest nie to co pisze Totnik i czy to jest zgodne z prawdą, tylko ile tego pisze ?

  • RomanoItaliano
   15 stycznia 2024, 20:42

   Nie, jak pisze albo inaczej – ile można tego czytać. Poczytaj swój merytoryczny komentarz mold którego chętnie się czyta i z którym łatwo się zgodzić a przeczytaj komentarz totnika „+20 pkt Lukaku” 😉 a potem sam się domyśl czemu pojawiają się kłótnie na stronie. To jest po prostu irytujące

  • mold
   15 stycznia 2024, 21:53

   Hmm skoro wywołuje irytację to można zignorować ? Ja tak robię z komentarzami Przemo

  • lilninja
   15 stycznia 2024, 22:01

   Ja tam nie mam problemu z czyjaś opinia i po prostu wyraziłem swoją. Ale takie męczenie buły o to samo pod każdym postem już od lat to po prostu nie świadczy dobrze o społeczności. Chciałbym czasem przeczytać czyjaś opinię a nie obserwować taką błazenadę. Najwidoczniej się myliłem kiedy oczekiwałem od użytkowników z długim stażem jakiś ciekawych wypowiedzi i klasy. Tutaj bardziej jest wieczne płakanie i gadanie o polityce. Wstyd.

  • RomanoItaliano
   15 stycznia 2024, 22:11

   Ciężko ignorować mold jak w ciągu dnia pojawia się tego kilka/naście razy 😅 no ale spróbuję.

  • Totnik
   16 stycznia 2024, 05:37

   Twoje emocje to twój problem a nie mój. Merytorycznie zostało już wszystko powiedziane przez 3 lata. Pozostał wisielczy humor.
   A co do "błazenady" i "męczenie buły" to po 1) nie moja wina że mamy od 3 lat taka sytuacje a nie inną, o czym mamy niby pisać ?? Jest błazenada w klubie to i się o tak pisze. Cieszcie się że wogole się coś pisze. Totnik pisze – źle przyzwyczaiłem się ale jakbym nie pisał to odsetek ruchu na stronie spadł by drastycznie – też byłoby źle. Po 2) jak pisał mold czy ktoś komuś każe czytać albo komentować moje komentarze? Sam chciałbym aby była opcja ignore chociaż co poniektórzy piszą pod wieloma nickami 😂 "Najwidoczniej się myliłem kiedy oczekiwałem od użytkowników z długim stażem jakiś ciekawych wypowiedzi i klasy" miej chociaż odwagę napisać że chodzi Tobie o mnie i nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

 • delvecchio
  15 stycznia 2024, 20:10

  Kryzysy to mogły być za Roselli i Franca Sensich. Teraz to jest zwyczajne dno

 • samber
  15 stycznia 2024, 21:00

  Rosella to miała dopiero przeżycia. Pamiętacie jakie dymy były na Trigorii? Teraz to jakbyśmy w ogóle nie mieli ultrasów. Ale nigdy nie zapomnę twarzy Roselli na trybunach jak przegrywaliśmy. Widać było jak kobieta cierpi widząc porażkę Romy i to nie było udawane. Tak teraz mamy kryzys i to widać. Odchodzi nam DS i już to pokazuje że jest kryzys. Trener nie bardzo wie co zrobić chociaż zaklina rzeczywistość. Zawodnicy się sypią, tracą formę. Wyniki niszczą morale w zespole i na trybunach. To jest kryzys przez który musimy przejść. Pytanie tylko czy z Mou, czy bez niego, ale to już sprawa Amerykańców.

  • Totnik
   16 stycznia 2024, 07:42

   To była Pani Prezes we włoskim stylu. Czyli kibic z pasją do klubu a nie traktujący Romę jak jeden z biznesów korporacyjnych.

  • shall
   16 stycznia 2024, 09:15

   A pamiętacie jakie swego czasu były pojazdy na nią na tej stronie, jak rządziła? Że się nie nadaje, że to nie to samo co Franco. Po jej następcach widać, że wcale nie rządziła tak źle. Podobnie z Sabatem.

  • Totnik
   16 stycznia 2024, 09:34

   Pamiętam. Pojazdy były o to że bida i trzeba sprzedać klub i będzie cudnie.
   No i jest. O wynikach bidy za Sensi możemy marzyć :)
   Polemiki było o to że Roma zadłużona i sprzedaj Babo klub. A to nie Roma tylko firma Sensich była zadłużona, taki spadek dostała po Ojcu. Ja ją akurat broniłem i nie podobały mi się pomysły Amerykanów w Romie czy Ruskich bo takie opcje też chyba były.