Roma osiągnęła porozumienie z PSG

Wygląda na to, że jedna z dłuższych telenowel tegorocznego mercato dobiega końca. Georginio Wijnaldum jest o krok od Romy. Do ustalenia pozostały jedynie ostatnie szczegóły.

fot. © en.psg.fr

Georginio Wijnaldum jest praktycznie graczem Romy. Giallorossi osiągnęli porozumienie z PSG, poinformował na twitterze Fabrizio Romano.

Przeciągające się negocjacje pomiędzy Romą, a Paris Saint-Germain wydają się zmierzać do końca: oba kluby pracują obecnie nad sformalizowaniem umowy. Do ustalenia pozostały ostatnie szczegóły, niezbędna jest wymiana stosownych dokumentów. Transfer powinien zamknąć się rano lub w ciągu dnia.

Holender, po wygraniu Ligi Mistrzów i zdobyciu tytyłu mistrza Anglii z Liverpoolem w roli głównego bohatera, przeniósł się zeszłego lata do Ligue 1, gdzie jednak nie znalazł tej samej ciągłości, którą gwarantował mu Klopp: 38 występów i 3 gole w poprzednim sezonie we wszystkich rozgrywkach, to liczby pomocnika.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • majkel
  3 sierpnia 2022, 01:11

  Szczerze, to już myślałem, że nic z tego nie będzie.

 • Mekarungi
  3 sierpnia 2022, 01:37

  Wartość dodana. Na papierze okno transferowe naprawdę mocne

 • Konrad Budynek
  3 sierpnia 2022, 08:58

  Prawdopodobny pierwszy garnitur na przyszły sezon (3-4-2-1):

  Rui Patricio – Mancini, Smalling, Ibanez – Karsdorp/Celik, Wijnaldum, Matić/Cristante, Spinazzola/Zalewski – Pellegrini, Dybala – Abraham.

  Chciałbym jednak zobaczyć takie zestawienie (4-3-1-2):

  Rui Patricio – Karsdorp/Celik, Mancini, Smalling, Spinazzola/Zalewski – Matić/Cristante, Wijnaldum, Pellegrini – Dybala – Bellotii, Abraham.

  • Omen
   3 sierpnia 2022, 09:10

   Rui Patricio – Mancini, Smalling, Ibanez – Karsdorp/Celik, Wijnaldum, Matić/Cristante, Spinazzola/Zalewski – Pellegrini, Dybala – Abraham/Belotti
   :)

  • Omen
   3 sierpnia 2022, 09:11

   Ale ok, nie uprzedzajmy faktów ^^ Jeszcze liczę na jakiegoś sensownego obrońcę.

 • buker7
  3 sierpnia 2022, 10:04

  @Omen

  a co z Zaniolo? :P

  • Konrad Budynek
   3 sierpnia 2022, 10:11

   Właśnie, jeszcze Nicolo. Cóż, musi być lepszy od Abrahama, Bellotiego, Pellegriniego czy Dybali, aby wyjść od pierwszej minuty.

 • Maciek.S.
  3 sierpnia 2022, 13:03

  Pozostając przy taktyce dotychczasowej:

  Rui Patricio – Mancini, Smalling, Ibanez/Nowy obrońca, Celik, Spinazzola – Matić Pellegrini, Dybala, Zaniolo Abraham.

  Wijnaldum zamiennie z Pellegrinim w środku pola jako zawodnik kreatywny, Matic zamiennie z Cristante do zadań defensywnych i wyprowadzenia. W zależności od fazy meczu można grać dwoma defensywnymi lub dwoma kreatywnymi. Belotti może zamieniać Abrahama jak trzeba i Zaniolo jeżeli nie wróci do formy. Albo przechodzić na 2 w ataku, a Zaniolo i Dybala jako bardzo ofensywne skrzydła.

  Choć też chyba wolałbym

  Rui Patricio – Celik, Mancini, Smalling, Spinazzola – Matić/Cristante, Wijnaldum, Pellegrini – Dybala – Bellotii, Abraham.

  Wtedy defensywny pomocnik cofałby się do zadań defensywnych w obronie. Kto wie może Jose zaskoczy zmianą :)

  • Konrad Budynek
   3 sierpnia 2022, 13:15

   Nie zaskoczy, ma dwóch środkowych napastników, będzie przechodził na ustawienie dwójką z przodu tylko gdy będzie trzeba gonić wynik. Inaczej, w przypadku kontuzji zostaje mu jedna szpica. Inna sprawa, że Belotti był królem strzelców w Serie A, odrzuca lukratywne oferty na rzecz Romy, co bardzo dobrze świadczy o nastawieniu, więc wierzę, że z biegiem czasu odzyska część dawnej jakości i będzie gryzł po kostkach Abrahama, który, choć zaliczył bardzo dobry sezon, nie wydaje mi się, na ten moment, napastnikiem dającym odpowiednio dużo dla zespołu walczącego o Scudetto. Owszem, Roma pewnie będzie się bić o LE i Top4, ale cel długofalowy jest znany i może się z czasem okazać, że potrzeba jeszcze lepszej 9tki, jeśli Tammy odpowiednio nie wyewoluuje.

  • Maciek.S.
   3 sierpnia 2022, 13:25

   Co do Abrahama – ok, niemniej moim zdaniem to gość dość dobrze grający zarówno tyłem do bramki, w starciu fizycznym oraz jako szpica korzystająca z pracy środka pola. Jeżeli uda się przenieść ciężar ofensywny trochę do tyłu, Dybala, Zaniolo, a nawet Belotti mogliby korzystać z tych cech Abrahama. W sytuacji w której udałoby się zbudować kreatywną pomoc opartą o Pellegriniego, wydaje się to być ciekawe rozwiązanie. I wtedy nie potrzeba silniejszego napastnika, tylko skuteczności i zgrania linii pomocy. Wtedy scudetto wcale nie musi być bardzo daleko.