Roma z drugim kosztem wynagrodzeń w historii klubu

Obecny koszt wynagrodzeń Romy należy do jednego z najwyższych w historii stołecznego klubu.

fot. © asroma.com

Jak podała w dzisiejszym wydaniu La Gazzetta dello Sport, prezydent Romy Dan Friedkin i Friedkin Group mają zapłacić 160 milionów euro brutto na koniec tego roku za cały skład zespołu.

Będzie to drugi najwyższy rachunek za pensje, z jakim musi się zmierzyć klub – w sezonie 2018/19 Giallorossi wydali ponad 165 mln euro brutto. Jednak w tamtym sezonie przychody ekipy z wiecznego miasta wyniosły 320 mln euro w porównaniu z obecnymi 205 mln euro.

To jeszcze bardziej podkreśla konsekwentne inwestycje Friedkina, mimo że Ugoda Finansowa Fair Play z UEFA zmusiła Romę do drastycznego ograniczenia wydatków transferowych, a Giallorossi w dużym stopniu polegali na wypożyczeniach i bezpłatnych transferach.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  9 września 2023, 21:38

  Kto bogatemu zabroni ? 😌
  A tak poważnie jak to się ma do FFP ? Oznacza to że restrykcje będą jeszcze większe ???

  • majkel
   9 września 2023, 21:54

   No nie, bo artykuł sugeruje, że jesteśmy 40 mln na plusie, chociaż nie wiadomo jak to w tej LGdS policzyli, co uwzględnili, a czego nie. Najlepsza pod tym kątem jest calcio finanza.

 • Burdisso
  10 września 2023, 08:19

  Patrząc na to że nie wydajemy prawie nic na transfery a dodatkowo jeszcze zarobiliśmy na nich to nie było innej opcji.. zawsze biorąc zawodników za free trzeba dać większy kontrakt

 • samber
  10 września 2023, 12:00

  Raz że za free przychodzą, a dwa to bierzemy naprawdę duże nazwiska, bo taki Dybala czy Lukaku to naprawdę top. Szkoda że nijak się to nie przekłada na grę i miejsce w ligowej tabeli.

 • MMACieciu
  10 września 2023, 14:17

  Fonseka podobno wysłał maila o treści: jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać…