Roma w żałobie: Nie żyje Giacomo Losi

W wieku 88 lat odszedł były kapitan klubu, który przez 15 lat nosił żółto-czerwoną koszulkę.

W domu AS Roma zapanował głęboki żal. W wieku 88 lat zmarł Giacomo Losi, historyczny kapitan Giallorossich, który przez 15 lat nosił barwy klubu.

„Core de Roma”, to jego przydomek, stał się niekwestionowanym symbolem klubu podczas 15 sezonów spędzonych w stolicy. Był przez długi czas zawodnikiem z największą liczbą występów (386), później prześcigniętym przez Tottiego i De Rossiego, i od razu został wprowadzony do Hall of Fame. Z Romą nigdy nie zdobył mistrzostwa Włoch, ale dwukrotnie wygrał Puchar Włoch, a także Puchar Miast Tagowych (jedyne europejskie trofeum klubu przed Ligą Konferencji). O smutnej wiadomości poinformował bratanek Massimo Liofredi: „Wujek Giacomo dziś wieczorem udał się do domu Pana. Do ostatniej chwili pozostał wierny żółto-czerwonej koszulce, którą miłował nieskończenie i za którą nadal podążał przy każdej okazji. Przez wiele lat był zawodnikiem AS Roma z największą ilością występów, ostatecznie prześcigniony przez takich mistrzów, jak Francesco Totti i Daniele De Rossi”. Odpowiedź Romy na tę nieuchronną stratę niezwłocznie pojawiła się w mediach społecznościowych: „Zawsze nas kochałeś, zawsze cię kochaliśmy. Żegnaj Kapitanie, będziesz zawsze w naszych sercach”. Losi rozpoczął swoją karierę zawodową w piłce nożnej w wieku zaledwie 14 lat, aby następnie dołączyć do Romy w 1955 roku. Nosząc opaskę kapitana, wystąpił w niej 299 razy, nigdy nie otrzymując żadnego upomnienia. Pierwszą i jedyną kartkę otrzymał dopiero w jego ostatnim meczu jako piłkarza. Zakończył swoją karierę w Tevere Roma w Serie D.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • delvecchio
  4 lutego 2024, 22:49

  Riposa in pace

 • mold
  4 lutego 2024, 23:01

  Kawał historii, jego nazwisko w ostatnich latach właśnie przewijało się głównie w kontekście rekordów Tottiego i De Rossiego. W poniedziałek cały stadion odda mu zasłużony hołd, włącznie z De Rossim i Ranierim, a najstarsze pokolenie kibiców zapewne przypomni sobie te czasy calcio kiedy głównie można było podziwiać piłkarzy kupując bilet na mecz, a nie w TV.
  Odpoczywaj w pokoju !

 • irekxsoberxASR
  5 lutego 2024, 08:16

  🥲

 • Canis
  5 lutego 2024, 08:43

  Lasciami piangere 😪

 • Romulus
  5 lutego 2024, 12:10

  Smutna wiadomość. Przy okazji trochę poczytałem o Losim i dowiedziałem się, że nie tylko był świetnym piłkarzem, ale i prywatnie miał ciekawą historię – jeszcze jako dzieciak uczestniczył w antyfaszystowskim ruchu oporu, nosząc amunicję partyzantom walczącym z Niemcami i kolaborantami. Jeden z ostatnich pamiętających tak zamierzchłe dzieje