Roma szuka nowego CEO. Boniek wśród kandydatów

Były gracz Giallorossich i były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej jest łączony, po raz kolejny w ostatnich kilkunastu latach, z pracą w Romie.

W sezonie 1984/1985 w barwach Romy brylował Zbigniew Boniek. Zdj. asroma.com

Wiadomość o zwolnieniu Pietro Berardiego zaskoczyła po trosze wszystkich, mimo że w środowisku plotkowano na temat prawdopodobnej zmiany na stanowisku CEO Romy. 

Klub podkreślił nieoficjalnie, że za wyborem Friedkinów nie stoi ani sprawa stadionu, która to postępuje zgodnie z przewidywaniami, ani też sprawa zysków kapitałowych, w sprawie których przesłuchani zostali Friedkinowie, ale także były CEO Giallorossich.

Tymczasem w gazetach rozpoczęło się poszukiwanie nowego człowieka, któremu Teksańczycy powierzą ową rolę. Wśród kandydatów znajduje się Zibi Boniek, łączony od wielu lat często z pracą w pionie kierowniczym Giallorossich. Wraca też nazwisko Umberto Gandiniego, który pełnił przez jakiś czas rolę CEO Romy za czasów Pallotty.

W pogłoskach dziennikarzy pojawia się też Diego Nepi, dyrektor generalny firmy Sport i Zdrowie i Vito Cozzi, który pełni rolę prezydenta i CEO tejże spółki. Uwaga też na możliwą rekrutację wewnętrzną: chodzi o Michaela Wendella, Amerykanina, który została mianowany w grudniu dyrektorem handlowym Giallorossich i który ma dobre notowania u Friedkinów.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  18 kwietnia 2023, 09:24

  "Tymczasem w gazetach rozpoczęło się poszukiwanie nowego człowieka, któremu Teksańczycy powierzą ową rolę. Wśród kandydatów znajduje się Zibi Boniek"
  Fajnie że Zibi jest kandydatem gazet ale czy Prezes Romy wogole o kimś takim słyszał ?
  :)

 • Mancol
  18 kwietnia 2023, 09:35

  Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy. Skoro nie da się oficjalną drogą i normalnymi sposobami trzeba Zibiego żeby zamęczył komisje urbanistyki gadaniem to nam stadion przyklepią jeszcze w tym roku.

 • edemon
  18 kwietnia 2023, 10:46

  Gdyby Boniek został CEO, to może nawet pojawiłaby się jakaś oficjalna współpraca z ASR.pl i czytalibyśmy wywiady z piłkarzami na stronie :D

 • mold
  18 kwietnia 2023, 11:09

  Boniek idealny, ogarnie tych urzędników, dobierze do współpracy kogo trzeba, pewnie będzie też często wypowiadać się w mediach, bo to lubi. Można go cisnąć ale przynajmniej nudno by nie było.

  • Totnik
   18 kwietnia 2023, 11:25

   Pytanie tylko czy PZPN i sprawy polskie to nie jest piękne jezioro jak porównać do bagna rzymsko – urzedniczo – politycznego :)

 • kma
  18 kwietnia 2023, 12:59

  Zibi napisal na TT: fake news

  • Batigol
   18 kwietnia 2023, 13:26

   Szkoda..

 • delvecchio
  18 kwietnia 2023, 15:51

  Marzył mi się kiedyś tercet w Romie na trzech najważniejszych stanowiskach Sensi, Capello, Zibi. Teraz skoro jest realna szansa na sprowadzenie Bońka to czemu nie. Forza Zibi!