Roma prowadzi negocjacje z Valencią

Justin Kluivert spisuje się coraz lepiej w Valencii, dlatego kluby przystąpiły do rozmów na temat transferu definitywnego po zakończeniu sezonu. Valencia, z uwagi na ogromne problemy finansowe, oferuje póki co dużo mniej niż ustalono w umowie prawa kupna.

fot. © valenciacf.com

Roma i Valencia negocjują definitywny transfer Justina Kluiverta. Pozytywne występy gracza, okraszone trzema golami i dwoma asystami na przestrzeni 729 minut, przekonały Gattuso do stawiania na gracza. I tak w ostatnich tygodniach kluby zintensyfikowały kontakty, aby znaleźć porozumienie odnośnie kwoty wykupu.

Latem, przy wypożyczeniu, ustalono prawo do wykupu 24-latka na 15 mln euro, co jest zbyt dużą kwotą dla znajdującego się w tarapatach ekonomicznych klubu takiego jak Valencia. Hiszpanie mieli zaoferować Romie zdecydowanie niższą kwotę, 6 mln euro. Pinto jednak nie ma żadnego zamiaru schodzić poniżej 10 mln, zwłaszcza w świetle słów włoskiego trenera, który chwalił w ostatnich tygodniach grę Kluiverta: „Gra dobrze, ale uważam, że może robić wiele rzeczy lepiej, gdyż posiada jakość. Bardzo się na niego wkurzałem, gdyż sądzę, że posiada wszelkie predyspozycje, by grać na najwyższym poziomie. Musi iść przed siebie, poprawiać się i popełniać jak najmniej błędów”.

W negocjacjach ważna będzie też wola chłopaka, który odnalazł w Hiszpanii regularność, której brakowało mu w ostatnich sezonach spędzonych w Romie, Nicei i Lipsku. Jego umowa, odnowiona automatycznie przed transferem do Valencii, wygasa w czerwcu 2024 roku. Najbliższe lato będzie zatem ostatnim dzwonkiem by zarobić na jego ewentualnej sprzedaży.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • Canis
    19 stycznia 2023, 14:45

    To nawet fajnie że Valencia nie ma kasy. Klajferciątko tam gra dobrze i już są zapytania z BPL o niego, więc nawet dobrze, jakby nie mieli na jego wykup.