Roma – Bologna. De Rossi: „Lukaku nie zagra”

W przeddzień spotkania z Bologną o godzinie 18:00 na Stadionie Olimpijskim, trener zespołu AS Roma, Daniele De Rossi, wypowiedział się podczas konferencji zorganizowanej w Trigorii.

fot. © asroma.com

Oto odpowiedzi na niektóre z pytań kierowanych do trenera.

Czy są jakieś nowości odnośnie problemu mięśniowego Lukaku? Kto może go zastąpić?
— Lukaku nie zostanie powołany. Miał lekki problem mięśniowy, w ciągu najbliższych dni zrozumiemy lepiej, jakie będą czasy jego rekonwalescencji, ale jesteśmy optymistami. Zagra jeden z nich: Azmoun lub Abraham; dzisiaj zdecydujemy na treningu. Nie wykluczam, że użyjemy ich obu. Mecz z Bologną będzie skomplikowany. Po wymagającym fizycznie i psychicznie meczu z Milanem drużyna spisała się bardzo dobrze. Teraz odzyskaliśmy siły i jesteśmy gotowi na jutro.

Jakie są największe zagrożenia, jakie niesie ze sobą Bologna?
— To jedna z najbardziej ekscytujących drużyn w lidze. Robią mistrzostwo, moje komplementy są zawsze szczere. Są bardzo płynni, fascynujące jest to obserwować i trudno ich analizować. Bardzo cenię Thiago i zawodników z Bolonii. Chciałbym również przesłać pozdrowienia do Fergusona [zerwane więzadła, przyp. red.], przegrał również wyjazd na Euro i wiem, że to bardzo niszczące.

Przełożenie meczu na 25 kwietnia. Ligue 1 przesunęła mecze PSG i Marsylii. Jak Pan to ocenia w świetle wydanego komunikatu?
— Zgadzam się z klubem i komunikatem. Mówisz o innych ligach, ale Serie A zazwyczaj pomagała nam i innym zespołom. Tutaj stworzył się szczególny precedens, pierwszy raz tak się nie stało. Jest mi przykro, że prezydent Casini nie wysłuchał naszych słusznych żądań. Butti, człowiek z piłkarskiego świata, nie zrozumiał nas i nie pomógł, prowadził rozgrywki europejskie, wiedział, jak nawet jeden dzień może być decydujący. Może być niszczące, jeśli będziemy ciągle powtarzać, że jesteśmy zmęczeni. Nie będę już o tym mówił z chłopakami, będziemy to załatwiać w innych miejscach.

Jak zmienia się sposób atakowania Romy z Abrahamem lub z Lukaku? Czy Dybala mógłby zagrać jako fałszywa dziewiątka?
— Na pierwsze pytanie trudno mi odpowiedzieć, Tammy’ego widziałem niewiele, ale ma entuzjazm, który musimy ukierunkować. Chcę go lepiej poznać, muszę go zrozumieć, to fascynujący zawodnik do trenowania z ogromnym potencjałem. Jest różnica lat między nim a Romelu, różne doświadczenia, ale podobne cechy. Co do Dybali, tak, chciałbym, by zagrał jako fałszywa dziewiątka. Moim zdaniem, aby grać z Paulo w tej roli, musisz mieć wielu biegających zawodników na skrzydłach. To nie jest nasza główna jakość, chciałbym, ale musimy to dopasować do ataku na głębokość.

Na temat Pellegriniego, czy to Pan wymagał tej pozycji, czy zawodnik sam odnalazł się w tej strefie?
— Jest to nieco nieuniknione, że zawodnik taki jak on odnajdzie się w tych pozycjach. Dla Bryana czy Edoardo łatwiej jest zająć pozycje na zewnątrz. Pellegrini zaskakuje taktycznie, nie spodziewaliśmy się, że jest tak silny. Jego atletyzm jest niesamowity.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.