Remis na zgrupowaniu w Portugalii: BRAGA – ROMA 1-1

Remisem zakończyły się pierwsze sparingowe zmagania Romy na zgrupowaniu w Portugalii.

Zespół Giallorossich zremisował ze Sportingiem Braga w pierwszym sparingu, rozegranym podczas portugalskiego zgrupowania. Gola dla Romy zdobył El Shaarawy.

W wyjściowym składzie Mourinho postawił m.in. na Aouara oraz Kristensena. W ataku pojawili się Belotti i El Shaarawy. Zanim ten drugi trafił do siatki, doskonałą okazję do zdobycia gola miał w 17 minucie Mancini. Piłkę, po jego strzale głową, skierował na poprzeczkę bramkarz rywali. W 32 minucie Roma objęła prowadzenie za sprawą wspomnianego Faraona. Zalewski podał po ziemi w pole bramkowe, a El Shaarawy trafił, bez problemów, z trzech metrów. W przerwie Mourinho zmienił wszystkich graczy, za wyjątkiem Belottiego (Solbakken, który mógłby ewentualnie go zmienić, nie zagrał z powodu kontuzji). W drugiej połowie to Giallorossi starali się bardziej by zdobyć gola, a najbardziej aktywny był po prawej stronie Karsdorp. Jednak to Portugalczycy trafili do siatki. Svilara pokonał w 86 minucie Bruma.

ROMA (3-5-2): Rui Patricio (46′ Svilar); Mancini (46′ Celik), Smalling (46′ Ibanez), Llorente (46′ Ndicka); Kristensen (46′ Karsdorp), Aouar (46′ Pagano) (87′ Pisilli), Cristante (46′ Matic), Bove (46′ Pellegrini), Zalewski (46′ Spinazzola); Belotti, El Shaarawy (46′ Dybala).