Radio Pensieri: Pierwsza zmiana, którą oczekuję przeciwko Interowi, to Bove za El Shaarawy’ego

Zapraszamy na kolejny przegląd wypowiedzi ludzi calcio podczas audycji radiowych.

To, co dzieje się w rzymskich stacjach radiowych, jest zjawiskiem nie mającym sobie równych w reszcie Włoch. Jest to mnogość stacji pełniących rolę platformy, zespół dziennikarzy, byłych piłkarzy i komentatorów, którzy nadają życie temu widowisku. Oto opinie głównych bohaterów stacji radiowych:

Gianluca Lengua (Radio Radio pomeriggio – 104,5): Roma Mourinho miałaby większe trudności z wygraniem tych meczów, ale i tak udałoby się jej zgarnąć trzy punkty. Byłaby to walka aż do 80. minuty z wynikiem na krawędzi. Mourinho stawiał bardziej na emocje niż na coś innego, to była jego metoda trenowania. Wczoraj widziałem piłkarzy, którzy wydawali się odrodzeni, De Rossi był bardzo dobry w tym. Był to przyjemny, płynny, typowy mecz. Wyjście na prowadzenie po dwóch minutach sprawiło, że było już z górki, a mecz był spokojny Widziałem, jak Tevere pustoszała w 80. minucie, co nigdy nie miało miejsca z Mourinho.

Antonio Felici (Teleradiostereo / Te la do io Tokyo – 92.7): Nawet sam De Rossi jest ciekaw, jak zareaguje zespół w ważniejszym meczu, jak ten przeciwko Interowi. Modesto ma pewną przewagę: jest w połowie Włochem, ponieważ pochodzi z Korsyki i grał kilka lat w Serie A.

Francesco Balzani (Teleradiostereo / Te la do io Tokyo – 92.7): Gra nadal jest prowadzona przez graczy, którzy, gdy są w formie, teraz, kiedy brakuje tylko Smallinga, sprawiają, że Roma gra lepiej. Mam nadzieję, że utrzymają tę intensywność przez cały sezon. Dybala w tej chwili jest w świetnej formie, zawsze robi różnicę, a dodatkowo De Rossi odzyskał Pellegriniego. Gdy zsumujemy te czynniki, powstaje Roma na czwarte miejsce, które nie jest już tylko wirtualne. Pierwsza zmiana, którą oczekuję przeciwko Interowi, to Bove za El Shaarawy’ego.

Roberto Pruzzo (Radio Radio mattino 104.5): Roma poradziła sobie dobrze w tych trzech meczach, zwłaszcza pod względem wyniku. Pomocnicy, którzy wcześniej spacerowali, dzisiaj biegają. Tajemnice piłki nożnej… Wczoraj również zauważyliśmy poprawę w grze.

Nando Orsi (Radio Radio mattino 104.5): „Teraz Roma gra lepiej, ewidentnie jakość zawodników zawsze była obecna. Dobrze, że De Rossi nadał im także inną mentalność. Teraz z Interem będzie trudno, tak jak dla wszystkich, ale Roma podchodzi do tego spotkania bardziej przygotowana.

Sandro Sabatini (Radio Radio mattino 104.5): Jestem ciekawy meczu Roma-Inter w przyszłą sobotę, z wielu powodów. To byłby mecz Mourinho, teraz jest to mecz Lukaku. Zmiana trenera w Romie była zaplanowana i dobrze przemyślana. Wydaje mi się, że zespół poprawił się także pod względem kondycji fizycznej, moim zdaniem De Rossi opracował coś nowego podczas treningu.

 

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  6 lutego 2024, 16:46

  Grazie majkel 🙌

  • majkel
   6 lutego 2024, 17:55

   W ostatnich tygodniach mam trochę więcej czasu, dlatego wróciłem do regularnego pisania. Z powrotem Abruzziego i dołączeniem Hako, ruch na stronie jest taki jakiegobyśmy sobie zawsze życzyli.

  • Zrewolwerowany Kaloryfer
   6 lutego 2024, 20:26

   Podłączam się do podziękowań. Wróciła stara dobra Roma, a wraz z nią stare, dobre newsy – cudowny powiew świeżości! <3

  • buker7
   7 lutego 2024, 08:31

   Zwiększony ruch na stronie jest mocno zauważalny. Masa artykułów, entuzjazm i patrzenie z optymizmem na lepsze jutro. Aż się chce zaglądać tutaj kilka razy dziennie. Za czasów Muchomora zaglądałem tylko po meczach. Także również dołączam się do podziękowań i oby tak dalej Panowie :)

 • adrian
  6 lutego 2024, 20:26

  Wraz z odejściem trenera wszechczasów znowu chce mi się oglądać mecze i czytać artykuły.
  Nie jestem przekonany czy Roma Mourinho wygrałaby te trzy mecze, wszystko przemawia za tym że właśnie by nie wygrała, przez sędziów, mecz towarzyski w tygodniu albo słabych piłkarzy. Piękna chwila gdy po 10 minutach drugiej połowy robimy trzy zmiany bo możemy bo nie bronimy heroicznie od 2 minuty wyniku 1-0 i mecz jest rozstrzygnięty. Przy natłoku spotkań to jest absolutna podstawa nowoczesnej piłki, zamykać mecze najszybciej jak się da i dawać zawodnikom odpoczywac.

  • abruzzi
   6 lutego 2024, 20:44

   A mi pisać…. ;P