Radio Pensieri: „Brawa dla De Rossiego za przyznanie się do błędów”.

Zapraszamy na kolejny przegląd wypowiedzi ludzi calcio podczas audycji radiowych.

To, co dzieje się w rzymskich stacjach radiowych, jest zjawiskiem nie mającym sobie równych w reszcie Włoch. Jest to mnogość stacji pełniących rolę platformy, zespół dziennikarzy, byłych piłkarzy i komentatorów, którzy nadają życie temu widowisku. Oto opinie głównych bohaterów stacji radiowych:

Ugo Trani (Teleradiostereo – 92,7/Te la daj Tokyo): Wczoraj De Rossi popełnił błąd w ustalaniu składu, ponieważ wystawił zbyt wielu ofensywnych zawodników, co potwierdził również on sam. Dziękuję Huijsenowi za uciszenie stadionu, nie zrobił nic złego. W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z aktami przemocy, które nie zostały ukarane. Roma wygrała wczoraj, ponieważ miała szeroką ławkę, gdyż jeszcze miesiąc temu siedmiu graczy było niedostępnych lub nieobecnych, a teraz siedmiu zawodników pojawia się jako nowość w każdym meczu, jak miało to miejsce od Feyenoordu do Frosinone. De Rossi zachowuje się jak trener i dobrze było, że przyznał się do swoich błędów i wybrał później odpowiednich zawodników.

Francesco Balzani (Teleradiostereo – 92,7/Te la daj Tokyo): Roma zagrała lepiej przeciwko Interowi niż przeciwko Frosinone, ale liczy się zwycięstwo. Frosinone sprawiło kłopoty także Lazio i Juventusowi. De Rossi przyznał się do swoich błędów i dobrze było, że zmienił taktykę w drugiej połowie. Nie spodobały mi się słowa Di Francesco po meczu dotyczące Huijsena. Obecnie Roma ma szeroką ławkę.

Antonio Felici (Teleradiostereo – 92,7/Te la daj Tokyo): De Rossi zaczyna mi się podobać. Wydaje mi się być perspektywą trenera, który na chłodno i racjonalnie, ocenia zdolność wyboru tego, co jest najlepsze w danym momencie meczu. Nie możesz sobie pozwolić na grę z 4 napastnikami jednocześnie, ale był dobry w korygowaniu ustawienia w drugiej połowie.

Furio Focolari (Radio Radio Mattino – 104,5): Roma potrafi grać w piłkę, chociaż wczoraj w pierwszej połowie została sprowadzona do parteru. Wygrała 3-0, pierwsza połowa musiała potoczyć się tak, jak się potoczyła, ponieważ De Rossi popełnił błąd przy ustalaniu składu. Mówiono, że Roma nie może grać bez Lukaku i Dybali, ale wczoraj udowodniła, że to nieprawda.

Tony Damascelli (Radio Radio Mattino – 104,5): De Rossi miał szczęście, ale także spryt, rezygnując z Lukaku i Dybali – wskazując, że można grać bez nich. Przyszłość Romy nie zależy ani od Romelu, ani od Paulo.

Roberto Pruzzo (Radio Radio Mattino-104,5): Skład wyjściowy drużyny był wyraźnie błędny, nie wiem, jak to się stało,że Frosionone nie porwadziło 1-0 na koniec pierwszej połowy. Frosinone dominowało i miało kilka znakomitych okazji bramkowych. Nie wykluczam tego, że Svilar może być podstawowym bramkarzem również w przyszłości.

Nando Orsi (Radio Radio Mattino 104,5): De Rossi zdał sobie sprawę, że popełnił błąd i dokonał zmiany. Wynik 3-0 jest przesadzony, ale Roma wykorzystała okazję. Baldanzi dobrze się porusza, uważajmy, aby go za szybko nie spalić.

Mario Mattioli (Radio Radio Mattino 104,5): Baldanzi jest zdolny, ale widać, że jeszcze nie wkomponował się w grę Romy. Wczoraj w pierwszej połowie grał słabo, tak jak wszyscy jego koledzy, gdy Frosinone zasługiwało na zdobycie przynajmniej dwóch goli.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • irekxsoberxASR
  19 lutego 2024, 16:36

  Svilar powinien bronić też w lidze

  • hako
   19 lutego 2024, 19:14

   Jak Svilar z Feye nic nie odwali to chyba oficjalnie będzie jedynką??

 • Quattro
  19 lutego 2024, 16:49

  Quattro (TV Repubblica): Pomimo początkowych trudności, Roma rozgromiła Frosinone na wyjeździe. Od razu była zauważalna doskonała jakość, którą wprowadził do drużyny trener De Rossi. Szczelna obrona, mocny atak, cztery zwycięstwa w lidze. Każdy z piłkarzy zna swoje zadania na boisku, każdy daje jakość na swojej pozycji. Nie ma żadnego "il peggiore". Ale nie zawsze tak było… Na początku sezonu Roma przegrywała z Hellasem czy Geoną. Nie potrafiła wygrać ze słabą Salernitaną, która jest czerwoną latarnią serie A czy Torino. Odpowiedzialnym za ten stan rzeczy był oczywiście Donald Mourinho (Fur Alemanha). Błędy, źle dobierany skład, brak zmian, to oczywiście tylko niektóre zastrzeżenia podczas 2,5 letniego trenowania zespołu. Razem ze swoim sztabem niszczył drużynę od środka. Zapytaliśmy przypadkowych Romanistów, co sądzą o Mourinho:
  -Mou merda,
  -Vaffanculo Mou,
  …to tylko niektóre. Nie zapominamy o tym, co w 2022r. powiedział Thiago Pinto: "pieniędzy nie ma i nie będzie". Jak widać, jakość na boisku jest, więc i pieniądze są. Są i będą. Tylko w ostatnim zimowym okienku dołączyli do Romy Huijsen, Baldanzi czy Angelinho. Romaniści nie dadzą się kolejny raz nabrać, na portugalskie "wilcze" oczy.

  • majkel
   19 lutego 2024, 16:56

   🙃👏🫶

  • Totnik
   20 lutego 2024, 05:12

   Miód na me serce🥰

 • Omen
  19 lutego 2024, 19:47

  "Nie spodobały mi się słowa Di Francesco po meczu dotyczące Huijsena."
  – ktoś wie co powiedział DiFra?

  • majkel
   19 lutego 2024, 19:57

   Mówił w wywiadach po meczu i na konferencji, że nie okazał szacunku jemu i kibicom Frosinone (gest uciszania) i że był na niego wściekły, bo rozmawiali w styczniu, Huijsen pytał Di Francesco o siebie, co o nim myśli itd. a później wylądował w innym klubie. Di Fra podsumował, że miał wtedy ochotę go "spoliczkować".

  • Omen
   19 lutego 2024, 19:59

   Dzięki Majki