Przedłużenie kontraktu Bove: Pierwsza oferta za mała

Edoardo Bove, wychowanek Romy, to następny gracz, którego kontrakt wkrótce powinien zostać przedłużony.

fot. © asroma.com

Il Tempo (M. Cirulli) – Roma pracuje nad przedłużeniem kontraktu Bove. Po 33 występach w zeszłym sezonie między Serie A, Pucharem Włoch i Ligą Europy – zakończony decydującym golem w pierwszym meczu półfinałowym przeciwko Bayerowi Leverkusen na Olimpico – Roma chce zablokować produkt Primavery.

Bove podpisał pierwszą profesjonalną umowę w 2021 roku, która wiąże go z żółtymi i czerwonymi kolorami do 2025 roku.

Jednak rozwój z zeszłego sezonu przyspieszył prośby ze strony otoczenia zawodnika, przy aprobacie Romy, która oczywiście chciałaby zatrzymać talent wyprodukowany w domu. W rzeczywistości Giallorossi złożyli już wyższą ofertę – około pół miliona euro rocznie – która została jednak odesłana do nadawcy, ponieważ uznano ją za zbyt niską – w efekcie prośba zostałaby podwojona, opiewająca na około milion euro. Negocjacje będą kontynuowane w ciągu najbliższych kilku dni, ale przyszłość Bove nadal będzie zabarwiona na żółto i czerwono.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • bdxbd
  9 lipca 2023, 13:47

  Co jak co, ale Bove pokazuje na boisku wielki serce do gry oraz za wszelką cenne próbuje odzyskać piłkę.Zasługuje na takie wynagrodzenie.

 • kma
  9 lipca 2023, 14:25

  Zbyt niska? Gonić drewniaka

  • Canis
   9 lipca 2023, 14:52

   Dla porównania, angielski, hebanowy pokrakan z tektury, zarabia 5,5 miliona euro. W odniesieniu do niego, tą półmilionową propozycją, Bove został wręcz opluty jeśli nie obrzygany, przez klub. Gdyby nie kilka takich żałosnych odnośników, to bym się z tobą zgodził.

 • Taddei
  9 lipca 2023, 15:25

  Widać że Bove to taki żołnierz któremu jedynie czego potrzeba to więcej rozegranych minut.

 • matekson
  9 lipca 2023, 15:59

  Dla mnie ta oferta 0,5 mln jest na tą chwilę adekwatna, nie stanowi o sile ale jest dobrym uzupełnieniem składu z marginesem rozwoju, oczywiście duża część piłkarzy w Romie zarabia za dużo, jak choćby Abraham, Szary, Pellegrini…
  Jeśli wskoczy na wyższy poziom to wtedy można podnieść, a co jeśli trafi się kontuzja i gość zgaśnie, kto będzie w stanie mu zapłacić 1 mln ? Chyba żadna drużyna z dołu.

  • Canis
   9 lipca 2023, 19:13

   No ale to tak działa z każdym graczem. Kto teraz, po kontuzji więzadeł, weźmie Abrahama z takim kontraktem? No nikt. Będzie dalej w Romie machał łapami i kopał się po czole, do końca kontraktu. Z drugiej strony, co zatrzyma w Romie takiego Bove, jak zagra dobry sezon? 600 tysięcy euro?

  • matekson
   10 lipca 2023, 08:46

   Canis ja wiem jak to działa dlatego rozumie jego że chce bańke i rozumie klub że ją da, tylko pisze że to trochę takie odrealnione…

 • Omen
  9 lipca 2023, 23:51

  Mam nadzieję że spotkają się gdzieś w połowie i każdy będzie zadowolony.