Pressing po Baldanziego: Szczegóły umowy z Empoli

Operacja może zostać przeprowadzona w formie płatnego wypożyczenia, nawet na 18 miesięcy, ustalając już zobowiązanie do wykupu. Biorąc pod uwagę, że Baldanzi to włoski zawodnik poniżej 21. roku życia, nie jest konieczna sprzedaż ze strony Romy.

fot. © empolifc.com

Tommaso Baldanzi coraz bliżej Romy. Talent z Empoli, który od dłuższego czasu podoba się w Trigorii, teraz naprawdę może trafić do stolicy.

Negocjacje odżyły wczoraj, gdy Tiago Pinto wylądował w Mediolanie, gdzie doszło do pierwszych rozmów z Giuseppe Riso, agentem kreatywnego zawodnika z Empoli. Dziś, według informacji od calciomercato.com, miały miejsce kontakty między stronami, które doprowadziły do istotnego zbliżenia: Empoli żąda 15 milionów, operacja może być przeprowadzona jako płatne wypożyczenie nawet na 18 miesięcy, ale już z ustalonym obowiązkiem wykupu. Jako, że Baldani jest włoskim zawodnikiem poniżej 21. roku życia, nie jest konieczna sprzedaż ze strony Romy, tak jak w przypadku Angelino. Jednak w ramach umowy rozważana jest opcja z wymianą zawodników. Trudno będzie pozyskać Belottiego, również z powodów finansowych. Bardziej prawdopodobne jest dołączenie jednego lub dwóch młodych zawodników z Primavery: podobają się Mannini, Pagano i Oliveras. Dziś w Mediolanie odbywa się zgromadzenie Lega, co jest dogodną okazją do rozmów z prezesem Corsim. Na pewno Baldanzi chciałby przyjść do Romy, gdzie mógłby grać obok swojego idola, Dybali. Z kolei Roma właśnie rozpoczyna projekt młodzieżowy na przyszłość, a zawodnik z Empoli doskonale wpisuje się w tę perspektywę.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • hako
  25 stycznia 2024, 17:51

  "Roma jest zainteresowana Tommaso Baldanzim, ale plany Empoli są jasne: żądają 18 milionów euro i chcą sprzedaży na stałe lub na wypożyczenie z gwarantowanym obowiązkiem zakupu." – Nicolo Schira na X.

  Skoro Pinto zaraz odchodzi, to przynajmniej nie będzie się mazgaił jak z tym Leonardo. Niech dopną ten transfer definitywny

  • mold
   25 stycznia 2024, 18:39

   Swoją drogą ten Leonardo w 3 meczach 2 bramki i jeden zmarnowany karny w Benfice. Lukaku to inny poziom i innym zawodnik w innym momencie swojej kariery. Natomiast na Lukaku nie zarobimy, bo pewnie nawet go nie kupimy. Byliśmy latem golodupcami ale też rozumiem Pinto że próbował znaleźć zawodnika typu taniej kupię drożej sprzedam. No ale Siwy zamiast Brazylijczyka dostał zawodnika na teraz w postaci Lukaku.

 • delvecchio
  25 stycznia 2024, 18:28

  Dawać młodego szybko póki jest okazja i cena do zrobienia! Jest szansa że przyjdzie już w styczniu???

 • edemon
  25 stycznia 2024, 18:31

  Niby talent z Włoch, ale ma dość bogatą historię kontuzji jak na początek kariery – opuszcza średnio 11 meczów na sezon. Jednak za 15 milionów pewnie jeszcze obniżonych młodziakami warto spróbować.

  • riss
   25 stycznia 2024, 18:36

   Skoro jego idolem jest Dybala więc co się dziwisz że łapie kontuzje :)

  • hako
   25 stycznia 2024, 19:14

   Jest w takim wieku, że codzienne faszerowanie go Danonkami powinno zadziałać 🙂

  • Canis
   26 stycznia 2024, 07:54

   Jak w tym klubie ma być dobrze, jak wydajemy po kilkanaście milionów na dziadów rezerwowych Empoli? Kto zarządza tym porytym klubem?

 • lilninja
  25 stycznia 2024, 18:37

  Red Bull powinien być zadowolony z współpracy z nami bo parę lat temu, ograliśmy im C.Pereza a w tym roku z nimi zdobył mistrza konstruktorów i wicemistrza indywidualnie. Fajnie się czytało, ogólnie projekty Red Bulla wydają mi się takie do bólu pragmatyczne, bez romantyzmu ale jednak skuteczne.

  • Omen
   26 stycznia 2024, 01:03

   Ups. Chyba nie ten news.

  • lilninja
   26 stycznia 2024, 09:44

   Wow chyba na pewno XD a już myślałem że mój komentarz tam usunęli i się zastanawiałem dlaczego:D

 • Burdisso
  25 stycznia 2024, 19:25

  Hmm czy jest dużo lepszy niż Pagano skoro go zurkowski posadził na ławce ? 15 mln to sporo przy naszych problemach

 • shall
  25 stycznia 2024, 20:20

  Chłop zagrał w tym sezonie 1 przyzwoity mecz, większość przesiedział na ławie, a my ochoczo wydamy 15mln? Najważniejsze, że ma potencjał… Coric też miał.
  W końcu jesteśmy krezusami.

 • majkel
  25 stycznia 2024, 20:50

  A ile według was miałby kosztować? Taka jest dzisiejsza piłka. Z przypiętą łatką talentu, nawet gdy zdarzy się gorszy sezon (jak ten) musisz liczyć się z wydaniem parunastu milionów. Takie transfery to zawsze "inwestyca". Czas póżniej weryfikuje, czy trafiona. Gdyby ten Baldanzi faktycznie tak wymiatał, to moglibyśmy o nim pomarzyć. Teraz cieniuje i może Roma chce wykorzystać okazje.

  • RomanoItaliano
   25 stycznia 2024, 22:49

   Dokładnie!

  • shall
   25 stycznia 2024, 22:54

   To, że takie są realia i że Empoli na tyle go wycenia nie znaczy, że mamy się wygłupiać. Zaryzykujemy teraz, gdzie chłopak zamiast rozwijać się, to się zwija, i jak nie odpali, to będziemy łatać budżet sprzedażą Bove w czerwcu. Nie stać nas na tego typu eksperymenty. Szczególnie na zawodnika, który jest rezerwowym przedostatniej drużyny w tabeli i nie sądzę, żeby wniósł coś z miejsca do naszej drużyny.

  • Canis
   27 stycznia 2024, 17:08

   Tusk gdzieś w Biedronce kupował schabowego po 60 złotych, to i Roma może wydać 15 milionów na chłopca wartego 5 milionów. Kto bogatemu zabroni … a nie, czekaj …

 • mold
  25 stycznia 2024, 22:07

  Wygląda trochę jak młodszy i starszy brat Chiesy naraz w sumie

  • RomanoItaliano
   25 stycznia 2024, 22:49

   Hahaha no na tej fotce też od razu o chiesy pomyślałem 😅

 • Canis
  26 stycznia 2024, 07:52

  Jak w tym klubie ma być dobrze, jak wydajemy po kilkanaście milionów na dziadów rezerwowych Empoli? Kto zarządza tym porytym klubem?

 • Canis
  26 stycznia 2024, 07:56

  Nie no, jak jego idolem jest Dybala, to trzeba z nim podpisać kontrakt i nie ważne ile wydamy. Chyba tylko taką idiotyczną logiką kieruje się ten ćwierćmózg Pinto?

 • Felek
  26 stycznia 2024, 13:57

  chyba lepiej wzmacniać kadrę zawodnikami typu Tonetto czy Casetti -.- Awansować do pucharów i wtedy może szukać inwestycji w młodych grajkach