Porażka z liderem. Roma – Inter 2:4

AS Roma mimo prowadzenia do przerwy 2:1, w drugiej połowie straciła 3 gole i odniosła pierwszą porażkę pod wodzą Daniele De Rossiego.

Inter Mediolan wyszedł na prowadzenie w ulewnym Rzymie dzięki bramce Francesco Acerbiego, pomimo kontrowersji związanych z ewentualnym spalonym. Roma szybko odpowiedziała golem Gianluki Manciniego, wykorzystując doskonałe dośrodkowanie Lorenzo Pellegriniego. Jeszcze przed przerwą, dzięki asyście Pellegriniego, Stephan El Shaarawy zdobył bramkę, dając Romie prowadzenie. Inter nie poddał się i dzięki dwóm szybkim bramkom, w tym jednej zaliczonej jako gol samobójczy Angeliño, odzyskał prowadzenie. Mecz pełen emocji i zwrotów akcji zakończył się kolejnym sukcesem Interu, który umocnił swoją pozycję lidera Serie A. Roma, mimo ambitnej gry, pozostaje z najdłuższą serią ligowych meczów bez zwycięstwa z Interem na własnym stadionie od 1940 roku.

Teraz zespół skupia się na nadchodzącym meczu w Lidze Europy UEFA przeciwko Feyenoordowi.

• matekson
    10 lutego 2024, 19:59

Porażka była wkalkulowana ale przynajmniej nie pewna z przebiegu spotkania

• Felek
    10 lutego 2024, 20:02

porażka raczej przez błędy indywidualne niż postawę całego zespół, jak to zwykle bywało, Rui Firanka raczej na trybuny.

• mold
    10 lutego 2024, 20:03

Inter w tym sezonie na wyjazdach to potwory, strzelić im dwa gole to też sztuka. Cieszy mnie że po dwóch gongach w II połowie powróciliśmy do gry. Niestety 4 bramka trochę zakłamuje rzeczywistość, myślę że 3-2 oddaje przebieg spotkania. Zgadzam się z komentatorami z Eleven, tutaj czuć było że Roma jest w grze, a nie się położyła przed meczem tak jak na San Siro, gdzie oddaliśmy 1 celny strzał.
    Pellegrini grał dzisiaj jak Totti.

• Taddei
    10 lutego 2024, 20:05

Najlepszy mecz Romy z Interem od dawna. Widać sporą poprawę po zwolnieniu Jose. Trzeba wynieść z tego meczu konsekwencje i dalej pracować

• Canis

Ja nigdy nie zakładam że przegrany jakiś mecz, bo zawsze tli się we mnie ta moja złudna, naiwna nadzieja. Mamy siły, to gramy fajnie z każdym. Tak było w pierwszej połowie. Druga połowa to już trochę bez paliwa, trochę bez szczęścia, trochę różnica jakości zdecydowały. Ogolnie mi się podoba Roma De Rossiego i choć szanse małe mamy w wyścigu żółwi, to liczę że Danielowi dadzą pracować z zespołem w przyszłym sezonie. Forza Roma!

• matekson
      10 lutego 2024, 20:09

Oby !

• majkel
    10 lutego 2024, 20:08

W drugiej połowie zabrakło koncentracji, doświadczenia zarządzaniem spotkania. Ostatni gol boli, bo 2-4 imo nie pokazuje różnicy jaka była na boisku. Ale ja się tej ekipy nie wstydzę, bo pokazaliśmy trochę jakości i widać progres. Pierwsza połowa doskonała. A to był dopiero pierwszy mecz z poważnym rywalem. Jestem dobrej myśli. Forza Roma, Forza DDR.

• Quattro

Jestem dumny mimo porażki. Jak tak pociśniemy do końca sezonu, to 4 miejsce na luzaku. FORZA.

• Totnik

Obawiałem się łomotu, niestety. Inter w gazie a My w co najwyżej przebudowie. No cóż przegrana to przegrana. Dywagacja czy w takim czy innym stylu albo czy walczyli czy nie jest sprawą drugorzędną.
    Jestem zadowolony jak na 4 mecze wygrywamy 3 a przegramy z takim rywalem jak Inter. Obyśmy wrócili szybko do gry i to co DDR zdążył zbudować nie rozsypało się w proch.

• hako
    10 lutego 2024, 20:22

Gra Romy nie opiera się już obowiązkowo na Dybali, co jest dobrym prognostykiem. Koniec konców Inter był lepszy, ale ta pierwsza połowa pokazuje, że jest jakiś pomysł i entuzjazm

• Romulus
    10 lutego 2024, 20:27

Świetna pierwsza połowa, ale na Inter nie wystarczy 45 czy nawet 75 minut dobrej gry – musi być 90. Ale wciąż lepszy rydz niż nic, czyli kapitulacja już przed meczem, jak to bywało za Muchomora. Oby DDR wyciągnął wnioski, bo miesiąc miodowy się właśnie skończył

10 lutego 2024, 21:03

Cóż, zaryzykowali i przegrali. Zabrakło czegoś tam. Z postawy drużyny jestem zadowolony, ale jednak dostaliśmy 4 na Olimpico, a to nie często się zdarza i trudno przejść obok tego ot tak sobie. Na szczęście Daniel jak nikt inny to rozumie bo tu grał. Pytanie czy lepiej tak przegrać, czy zabijać mecz i przegrać 0-1.

• PunioLP
    10 lutego 2024, 21:16

Krzywdzący wynik. Zagraliśmy niezły mecz z mistrzami Włoch. Przegraliśmy ale chociaż oczy nie krwawiły jak za Mou. Jest światełko w tunelu, jest na czym budować …

• irekxsoberxASR
    10 lutego 2024, 21:24

Walczyli i extra, 2 połowa na minus jeśli chodzi o bramki bo jakby skończyło się na 2:2 to, nie oszukujmy się, też byłoby spoko. W obronie to nasz bramkarz ląduje babol za babolem plus Lukaku jakby od kilku meczów nie było

• Burdisso
    10 lutego 2024, 21:48

Nie powinnie być spalony odgwizdany przy 1 bramce dla internetu że względu na Thurama ?

Nie narzekamy na sędziego! Przeciez JM za to był jechany.

• Malinek
      10 lutego 2024, 21:57

Powinien, ale niewiele by to zmieniło tak czy siak.
      Chociaż z drugiej strony pewnie też by inaczej mecz wyglądał gdybyśmy prowadzili 2:0 do przerwy. Ale co się stało to się nie odstanie, teraz lecimy do Rotterdamu, oby z takim samym nastawieniem co dziś.

• mold
      10 lutego 2024, 22:00

Poczekajmy na analizy, normalna rzecz dyskutować przy takiej akcji czy sędzia nie popełnił błędu. Siwy jak już to był wyśmiewany za szukanie spisku i obarczanie winą sędziego za to że oddycha, jak akurat wynik był niekorzystny.

• matekson
      10 lutego 2024, 22:22

Jakby gwizdnął nie było by wielkiego problemu bo był kontakt z bramkarzem, ale nie miałbym pretensji do sędziego że tu nic nie zauwazyl

10 lutego 2024, 22:33

ja mam bekę po prostu :) DDR 100%

• Romulus
      11 lutego 2024, 01:17

Taka sytuacja, że sędzia miał argumenty i za uznaniem i za anulowaniem, ale moim zdaniem o wiele bardziej kontrowersyjne byłoby, gdyby cofnął bramkę. Rui był po prostu spóźniony, źle ustawiony, a bardziej mu przeszkodził Mancini niż ktokolwiek z Interu

• RobAs
    10 lutego 2024, 22:54

Żal nieco wyniku, pechowy samobój i ta niewykorzystana sytuacja Lukaku… Ale na otarcie łez El strzelił pięknego gola :)

• abruzzi
      11 lutego 2024, 09:14

Generalnie zabrakło po trosze wszystkiego w drugiej połowie, natomiast zagraliśmy już kolejny mecz (i to było też widoczne w końcówce Mourinho) bez bramkarza i środkowego napastnika. Gdyby był bardziej ogarnięty typ w bramce i Lukaku z września i października, to, pomimo tak słabej drugiej połowy, mogłoby być spokojnie 3-3.
      I ja bym jednak i jednego i drugiego pana posadził w najbliższych meczach ligowych na ławce, na rzecz Svilara i Azmouna. Niech Patrycja z Romanem grają sobie w Lidze Europy.

• Totnik
      11 lutego 2024, 09:50

Lukaku +20 pkt tak słabo ? :)

• RobAs
      11 lutego 2024, 09:54

No generalnie w meczach które oglądałem i grał Svilar to moim zdaniem wyglądał on pewniej w bramce niż Patrycja. A czy Azmoun będzie lepszy od Lukaku? Przypuszczam że tak – DDR wpaja im granie szybszą piłkę (i bardzo dobrze), ale widzę że Lukaku do tej gry nie pasuje za bardzo, może Azmoun lepiej będzie do tego pasował. Ewentualnie Dybała na szpicy a w jego miejsce Baldanzi.

• Il capitano 10
    11 lutego 2024, 09:59

Meczu niestety nie oglądałem z tego co czytam to widzę że powalczyli ale jednak 4 dostać na Olimpico to coś nie gra. Oglądając skrot to 2 czy 3 bramka pornografia.