Boreale ASD
Boreale ASD

Pierwsze koty za płoty: ROMA – BOREALE 4-0

Giallorossi odnieśli zwycięstwo w pierwszym sparingu sezonu.

Zespół Mourinho pokonał 4-0 piątoligowe Boreale w pierwszym sparingu nowego sezonu. Giallorossi zakończyli tym samym pierwszy tydzień przygotowań, które rozpoczęły się w Trigorii w poniedziałek. Jutro gracze będą mieli wolne, a w poniedziałek dołączą do nich nieobecni piłkarze, którzy otrzymali dłuższe wolne po występach w drużynach narodowych.

Mecz został rozegrały w wymiarze czasowym 33+33 minuty, ze względu na wysoką temperaturę oraz rozpoczęte dopiero kilka dni temu treningi. W nieoficjalnym meczu zadebiutował Aouar. Nie grali Smalling i Kristensen, który oglądał nowych kolegów z ławki rezerwowych. Giallorossi objęli prowadzenie w 24 minucie. Karsdorp dograł z głębi pola do Belottiego, ten podał do Pagano, a młody pomocnik uderzył celnie z pierwszej piłki. Druga bramka padła w 40 minucie. Aouar popisał się ładnym strzałem z dystansu, który sparował bramkarz rywali. Golkiper Boreale był jednak bezsilny wobec dobitki Solbakkena. W 46 minucie na 3-0 podwyższył El Shaarawy. Popularny Faraon odebrał piłkę rywalom w okolicach ich pola karnego i uderzył w swoim stylu, przy dalszym słupku bramki. Wynik ustalił tuż przed końcowym gwizdkiem Aouar, który wymienił piłkę z Belottim i uderzył nie do obrony przy bliższym słupku.

ROMA (3-4-2-1): Boer (34’Svilar) – Karsdorp, Mancini, Llorente (49′ Golic) – Zalewski, Pagano, Matic, El Shaarawy – Dybala (34′ Solbakken), Aouar; Belotti.