Pierwsza „runda” na remis: FEYENOORD – ROMA 1-1

Trzecia, w ostatnich latach, pucharowa konfrontacja Romy z Feyenoordem przyniosła ponownie zaciętą rywalizację. Giallorossi przywiozą do Rzymu, przed rewanżem, cenny remis.

Czwarta potyczka Romy z Feyenoordem w ostatnich trzech sezonach, okazała się ponownie zacięta. Po wygranej 1-0 w finale Ligi Konferencji dwa lata temu przez Romę i po jednobramkowych zwycięstwach obydwu zespołów po 90 minutach zeszłorocznej edycji Ligi Europy (Giallorossi rozstrzygnęli sprawę dopiero w dogrywce), tym razem padł remis. Na gola Paixao w 45 minucie meczu, odpowiedział kwadrans po przerwie, Lukaku. Do rewanżu dojdzie za tydzień.

W pierwszej fazie meczu groźniejsi byli gospodarze, ale dwie podobne akcje zakończyły się, raz strzałem obok słupka, a za drugim razem „strzałem-podaniem” w ręce Svilara. Roma była najbliżej zdobycia gola w 40 minucie, gdy piłkę, po mocnym strzale Paredesa z 25 metrów, sparował na poprzeczkę bramkarz. Gdy wydawało się, że drużyny zejdą do szatni przy wyniku bezbramkowym, cios wyprowadzili gracze Slota. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry, niekryty w polu karnym Romy Paixao, pokonał Svilara, uderzając piłkę głową.

Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyła Roma, choć brakowało bardzo dokładności przed polem karnym Feyenoordu. Podopieczni De Rossiego dopięli swego dopiero w 67 minucie. Spinazzola dośrodkował z lewej strony, a bramkarza rywali pokonał Lukaku. Belg starał się uderzyć głową, ale piłka odbiła się ostatecznie od barku i dostała trajektorii, której nie mógł przewidzieć golkiper z Rotterdamu. I tak jak w pierwszej połowie, gdy wydawało się, że nic już się nie wydarzy, w końcówce spotkania zwycięskiego gola mogli strzelić gospodarze. W 89 minucie przytomną paradą popisał się Svilar, a sto dwadzieścia sekund później gospodarzy dzielił od gola słupek.