Perfekcyjni Giallorossi meldują się w 1/2 finału LE: Roma – Milan 2:1

AS Roma pokonała na własnym stadionie AC Milan i o finał Ligi Europy ponownie zawalczy z Bayerem Leverkusen.

Pierwszy gol padł w 12. minucie. Dobitka Manciniego po strzale Pellegriniego dała Romie prowadzenie, które 10 minut później podwyższył Paulo Dybala. W 31. minucie czerwoną kartkę zobaczył Celik, co zmusiło Romę do cofnięcia się i bronienia wyniku. Milan nie potrafił jednak sforsować defensywy Romy przez większość spotkania, zostawiając przy okazji Giallorossim sporo miejsca na wyprowadzanie kontrataków. Goście zdobyli bramkę kontaktową dzięki trafieniu Gabii w 85. minucie. Dwumecz skończył się zatem wynikiem 3-1.

To czwarty z rzędu europejski półfinał Giallorossich.

Rywalem AS Roma w półfinale będzie niepokonany od rekordowych 44 spotkań świeżo upieczony mistrz Niemiec, Bayer 04 Leverkusen. Ekipa Alonso, odkąd przegrała 1-0 z Romą Mourinho, przegrała tylko jedno oficjalne spotkanie (dwa tygodnie później z Bochum).

18 kwietnia 2024, 23:02

Grande Roma, ale wątpię w finał… Aptekarze nie do przejścia.

• samber
      18 kwietnia 2024, 23:07

nie do przejścia to są cyborgi, a u nich grają tylko ludzie

• abruzzi
      18 kwietnia 2024, 23:08

Nie przesadzaj. Rok temu ich przeszliśmy teraz szanse też 50 na 50. To nie jakiś zespół z piłkarzami za pierdyliard euro. West Ham dziś ładnie cisnął na 2-2, a rundę wcześniej awans dały dwa gole Schicka z mocarnymi Azerami, po 90 minucie. Zabrakło niewiele i już wtedy by odpadli. W pytę byłby finał Roma-Atalanta.

• Totnik
      19 kwietnia 2024, 08:57

To nie ten Bayer co rok temu tylko ten co wygrał Mistrza Niemiec. Są faworytem ale Milan też był także nie ma się co bać :)

Piękny wieczór.
    Teraz już nic nie musimy, tylko możemy. Forza!

• lilninja
    18 kwietnia 2024, 23:04

Niech ten sezon się dobrze skończy

• abruzzi

Spina mógłby sobie przypomnieć, że jest prawonożny i inaczej zakończyć akcję, nie mowa już o Tammym, który przykisił jak za starych dobrych lat. Mogliśmy mieć spokojnie 4-0 w pewnym momencie. No, ale drugi raz wygrana i to w takich okolicznościach i jedziemy z resztą!
    Takie mecze służą Romie De Rossiego. W kalendarzu teraz same takie grube spotkania, Bologna, Napoli, Juventus, dwa razy Bayer. To co było przekleństwem Maślaka i Muhumora, jest bardzo proste dla Romy Daniele, która mobilizuje się maksymalnie na lepszych rywali.

• samber

my mogliśmy strzelić ale oni też, nie ma co gdybać. byliśmy po prostu lepsi i wygraliśmy.

• RobAs
    18 kwietnia 2024, 23:05

Piękny wieczór! Teraz byle nie dać się zBayerować!

• samber

To był prawdziwy test dla Daniela. Pokazał, że potrafi reagować na to co się dzieje. Chłopaki czuli że to co robią ma sens, mieli ogromną przewagę mentalną, ale nie byli przytłoczeni. Nareszcie chce się to oglądać, nareszcie są emocje.

• majkel
      18 kwietnia 2024, 23:10

Ile to już tych testów Daniele przeszedł? Bo mam wrażenie, że z każdym meczem kolejny xD

• samber
      18 kwietnia 2024, 23:11

hehe może i tak, ale teraz musiał wszystko zmienić bo kontuzja Lukaku i czerwona, dał radę

• Malinek

Pięknie, pięknie💛❤️ Grande Daniele, Grande Ragazzi! Grazie i lecimy z tą Bolonią.

• Catenaccio

Wspaniały dzień i wieczór, przedłużony kontrakt Daniela, awans do półfinału i odczarowane porażki z Milanem, serce się raduje ❤️❤️❤️

• Canis
    18 kwietnia 2024, 23:13

Znowu mamy szanse na finał i obstawiam że w nim zagramy.

18 kwietnia 2024, 23:20

6 ciezkich meczów z Daniele wszystko jest możliwe :)

• adrian
    18 kwietnia 2024, 23:23

Zostawili dzisiaj wszystko co mieli na boisku i choć okoliczności nie sprzyjały to dali radę. Daniele tchnął wiarę i ducha w tę drużynę.

• majkel
    18 kwietnia 2024, 23:24

Piękny dzień, przedłużenie kontraktu Daniele, pokonanie Milanu i awans do półfinału. Czwarty europejski półfinał z rzędu. Grazie Daniele, Grazie Roma!

• Romulus
    18 kwietnia 2024, 23:25

Brawo Roma, brawo DDR! Bayer wydaje się być teraz nie do pokonania, ale koniec końców to my byliśmy ostatnimi, kto ich pokonał, więc czemu by nie być też tymi, kto ich serię zakończy ;) Z Danielem wszystko jest możliwe <3

• Frosti
      18 kwietnia 2024, 23:41

Niestety, ale nie byliśmy. 2 tygodnie później przegrali z Bochum w Bundeslidze ;)

• Romulus
      19 kwietnia 2024, 11:20

A to mi się coś pomieszało, ale wciąż możemy zakończyć serię, o ile się nie rozluźnią za bardzo w najbliższych ligowych kolejkach ;)

• completny
    18 kwietnia 2024, 23:27

Bayer na papierze słabszy od Milanu, a skoro pokonaliśmy tych drugich, to nie możemy klękać przed Niemcami. Fajna historia w tym sezonie to nie wszystko. Na pewno są lepsi z sezonu na sezon jak Feyenoord, ale to nie znaczy, że są już w finale. Jesteśmy zjednoczeni jak już dawno nie byliśmy. Szatnia stoi za Daniele. Ogarniemy to. FORZA ROMA!

• hako
      18 kwietnia 2024, 23:44

Na papierze to Bayer jest niepokonany od roku, a Milan od 20 minut

• samber
      18 kwietnia 2024, 23:50

Nie ma sensu się ich bać, chociaż słabi nie są. Teraz Daniel ze sztabem po prostu muszą pomyśleć jak Niemców ograć. Musi być jakiś sposób.

18 kwietnia 2024, 23:55

Martwą mnie potencjalni kandydaci na pozycję prawego obrońcy w meczu z aptekarzami

19 kwietnia 2024, 06:55

Mecz ligowy z Milanem z połowy stycznia vs. dwumecz z Milanem z połowy kwietnia.
    Wystarczyło podbudować pewność graczy, elastycznie żonglować ustawieniem i zmienić bramkarza.
    Ta sama "słaba" kadra, a jakże inaczej to wygląda. Jeszcze nic w tym sezonie nie wygraliśmy, ale nadal jesteśmy w grze.
    PS. żółta kartka dla Marciniaka i czerwona dla jego suflerów z VARu za brak konsekwencji z sytuacjach z Celnikiem i Hernandezem

• Il capitano 10
    19 kwietnia 2024, 07:41

Wielka Roma

• buker7
    19 kwietnia 2024, 08:38

Pięknie wypunktowany Milan w pierwszej połowie, ale za to jak chłopaki gryźli murawę po czerwonej Celika to szacuneczek 👏. Czyli wygląda na to że Roma pierwszą ekipą w tym sezonie która spuści wpier#ol Bayerowi 😁 FORZA!