Pellegrini: Przez półtora roku brakowało mi wolności w środku pola

Kapitan Giallorossich wytłumaczył w pomeczowym wywiadzie skąd wzięła się jego zwyżka formy u nowego trenera.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – M.Cirulli) Kolejna bramka Pellegriniego pod ręką De Rossiego. Kapitan Romy zdobył w meczu z Sassuolo swojego piątego gola ligowego pod wodzą nowego trenera – w tym samym czasie tylko Foden z Manchesteru City spisał się lepiej wśród pomocników w pięciu najmocniejszych ligach Europy. 

Po spotkaniu Pellegrini wypowiedział się dla mikrofonów DAZN, mówiąc o swojej formie fizycznej i relacjach z DDRem: „Potrzebowałem tego by czuć się wolnym w środku pola. Tego wszystkiego brakowało mi przed ostatnie półtora miesiąca. Cieszę się swoją formą, formą Romy, jestem zadowolony z kibiców i klubu który udowadnia każdego dnia, że mu na nas zależy. Między mną a Daniele jest bardzo duży szacunek, był punktem odniesienia dla mnie jako kolega z drużyny i teraz cieszę się nim jako trenerem”.

Pomocnik skomentował potem losowanie pucharów, gdzie Roma zagra z Milanem: „Gdy przyjdzie odpowiedni moment, zaczniemy się przygotowywać do tej rywalizacji, na pewno są bardzo mocnym zespołem, ale musimy być świadomi naszej siły”.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • buker7
    19 marca 2024, 11:16

    Na początku przygody Mourinho z Romą Pellegrini grał jeszcze całkiem ok, ale z czasem widać było że wlewano coraz więcej betonu do głów piłkarzy. Teraz gołym okiem widać że co poniektórzy byli więźniami betonowej taktyki i teraz ich potencjał ofensywny został uwolniony. Jestem mega zadowolony z rezultatów pracy jaką wykonał DDR i z przyjemnością zasiadam przed telewizorem by oglądać kolejne mecze.

  • Burdisso
    19 marca 2024, 13:57

    Przez 1,5 roku czy miesiąca ? Bo jak 1.5 roku to ewidentnie bije do Mourinho