Patrick Kluivert: Justin zasługuje na ciągłe granie

Coraz bliżej pierwszej kolejki sezonu i coraz mniej czasu na znalezienie rozwiązania dla graczy, którzy nie znajdują się w planach klubu. Jednym z nich jest Justin Kluivert. Sytuacje skomentował ojciec zawodnika, Patrick Kluivert.

fot. © ogcnice.com

Patrick Kluivert udzielił wypowiedzi dla La Gazzetta dello Sport. Oprócz oczywistego tematu swojego syna i jego sytuacji w obecnym okienku transferowym były znakomity napastnik podzielił się swoja opinia o nadchodzącym sezonie Serie A i Gigi Wijnaldumie. 

Czy we Włoszech lepiej sprawdzi się Wijnaldum czy Depay?

– Gini i Memphis są inni, będą mieli lub mieliby innych trenerów, Mourinho stosuje system, który nie jest tym z Juve czy nawet tym, do którego przyzwyczajony był Wijnaldum. Nie znam się na prognozach, ale są dobre i nie widzę powodu, dla którego miałyby zawieść we Włoszech.

W roku mistrzostw świata trzeba starać się grać jak najwięcej, myślę, że to dla Memphisa, który w Barcelonie jest zamknięty przez tylu napastników, jest ważną motywacją. Jednak na pewno nie jest jedyna opcja, którą rozważa Stara Dama.

Z mojego punktu widzenia miło jest widzieć, że zawodnicy o takiej jakości jak Gigi i być może również Memphis, chętnie przenoszą się do Włoch.

Twój syn jest bardzo młody i musi znaleźć miejsce z dala od Romy.

– Mam nadzieję, że klub znajdzie dla niego rozwiązanie, ponieważ Justin ma swoją własną historię do napisania i zasługuje na miejsce, którym będzie grał nieprzerwanie. Jest to fundamentalne dla jego rozwoju.

Twoi faworyci do zdobycia Scudetto?

– Musimy poczekać, aby zobaczyć kilka pierwszych kolejek. Mecze towarzyskie nie są miarodajne. Milan, Inter, Juve i Roma wydają mi się być na tym samym poziomie. Teraz musimy poczekać, by ocenić przyszłość.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Frosti
  12 sierpnia 2022, 10:06

  Roma nie ma problemu z tym, żeby grał więcej, ale widocznie inne kluby mają ;)

  • Canis
   12 sierpnia 2022, 22:25

   Więcej, to on może mieć pewność grać, ale w lidze holenderskiej. To jego poziom.