Il Tempo: Ostra wymiana zdań przed zwolnieniem Mourinho

Włoska gazeta opisuje wszystkie wydarzenia, które skłoniły właścicieli Romy Dana i Ryana Friedkinów do interwencji w połowie sezonu i zastąpienia Mourinho legendą klubu Daniele De Rossim.

fot. © asroma.com

Dzisiejsze wydanie Il Tempo ujawniło powody zwolnienia Jose Mourinho z Romy.

Za pożegnaniem Special One stoją przede wszystkim rezultaty, jakie Dan i Ryan Freidkin ocenili jako nie do zaakceptowania. Właściciele klubu w przeszłości – zwłaszcza Ryan – kilkakrotnie myśleli o rozstaniu się z Mou. Jednak stosunki uległy pogorszeniu, gdy doszło do niedawnej porażki z AC Milan na San Siro.

Według Il Tempo Mourinho został wezwany w poniedziałek do biura Dana Friedkina i doszło do ostrej wymiany zdań po tym, jak prezydent klubu poinformował o swojej decyzji portugalskiego trenera.

Friedkinowie byli szczególnie niezadowoleni ze słabych wyników Romy w lidze (tylko 29 punktów w 20 meczach w tym sezonie) i zajęcia drugiego miejsca w fazie grupowej Ligi Europy za taką drużyną, jak Slavia Praga, a także ostatniej eliminacji Romy z Pucharu Włoch .

Kolejnym czynnikiem, który skłonił Friedkina do zwolnienia byłego menedżera Chelsea, była jego postawa w ocenie przyczyn niezadowalających wyników w ostatnich miesiącach. W szczególności amerykańscy biznesmeni nie rozumieli, dlaczego w przypadku każdej porażki istniał czynnik łagodzący lub odniesienie do elementu zewnętrznego, jak na przykład sposób, w jaki Mourinho narzekał na „nowoczesny” rzut karny przyznany Lazio w niedawnej porażce w Pucharze Włoch lub ciągłe odwoływanie się do na nieobecność Dybali i Smallinga.

Co więcej, Il Tempo wyjaśnia, że część piłkarzy – w tym niektórzy z najbardziej zaufanych Mourinho – byli niezadowoleni ze sposobu, w jaki byli wykorzystywani na boisku. Po porażce w Derbach gracze ci zwrócili się nawet do wiceprezydenta Ryana Friedkina, aby poskarżyć się na ostatnie wyniki i ustawienie Mourinho.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Felek
  17 stycznia 2024, 11:35

  Liczę że teraz kapitan przestanie grać jak fajtłapa :)

  • Canis
   17 stycznia 2024, 19:05

   Na to akurat, to bym nie liczył 😏

 • irekxsoberxASR
  17 stycznia 2024, 12:29

  Dokładnie, wszyscy winni tylko nie JM. To musiało się tak zakończyć i zakończyło

 • Canis
  17 stycznia 2024, 12:49

  Piłkarze średniego kalibru, tacy na poziomie Mourinho. To i wyniki średnie. Tylko zarobki piłkarzy i trenera na wysokim poziomie. Na poziomie pierwszej czwórki. Pewnie dlatego się właściciele wkurwili 😄

 • mold
  17 stycznia 2024, 12:52

  Nawet najlepsze cechy mogą być w pewnych sytuacjach wadami. Nikt nie odmówi Siwemu dużej inteligencji, wyczucia nastrojów, charyzmy, ale też ma sporo narcystycznych zachowań i po prostu „wie lepiej”. Zmierzało to do tego, że wszyscy winni tylko nie on i myślę że po drodze stracił część szatni.

  • volt17
   17 stycznia 2024, 13:39

   Tryb „róbcie jak mówię to będziecie wygrywać” działa dopóki się wygrywa. Uważam, że szatnia i tak całkiem długo wierzyła/wierzy w Mou pomimo wyników. Jednak tak jak mówisz, część musiała zacząć wątpić, dobrze, że skończyło się bez totalnego kwasu i spalonej ziemi.

 • Piotrek81
  17 stycznia 2024, 13:08

  Zakładając, że ostatni akapit jest prawdą, to wydaje mi się, że te "donosy" na trenera były główną przyczyną zwolnienia Mourinho już teraz, a nie oczekiwania na koniec kontraktu

  • majkel
   17 stycznia 2024, 22:27

   No właśnie normalnie uznałbym to za bzdurę, ale napisało o tym Il Tempo, więc niekoniecznie musi być to plotka.

 • Totnik
  17 stycznia 2024, 14:35

  Piłkarze przeciwko Mou ? Niemożliwe :)

 • Zrewolwerowany Kaloryfer
  17 stycznia 2024, 16:24

  Fajny zbiór oczywistości 😁