Opinie dziennikarzy i byłych piłkarzy na temat Romy

Ostatnie wydarzenia w Romie są szeroko komentowane w wiecznym mieście. Zapraszamy do zapoznania się z opinią ludzi calcio.

To, co dzieje się w rzymskich stacjach radiowych, jest zjawiskiem nie mającym sobie równych w reszcie Włoch. Jest to mnogość stacji pełniących rolę platformy, zespół dziennikarzy, byłych piłkarzy i komentatorów, którzy nadają życie temu widowisku. Oto opinie głównych bohaterów stacji radiowych:

Stefano Agresti (Radio Radio Pomeriggio – 104,5): „Ważne decyzje są podejmowane przez klub, Friedkinowie podejmują te kluczowe decyzje, co widzieliśmy w przypadku Mourinho, Dybali i Lukaku. Dyrektor sportowy musi być gotowy i dobrze przygotowany, aby przynieść dodatkową wartość, ale myślę, że kluczowe decyzje są podejmowane przez Friedkinów.”

Francesco Balzani (Centro Suono Sport- 101,5/ Te la do io Tokyo): „Wczoraj Belotti wypowiedział się po meczu i wydaje mi się, że nikt nie ma ochoty rozmawiać. Mourinho rozmawiał z zespołem, pytając, czy problemem jest on sam, i zdobył pewne zaufanie większej części grupy, ale wydaje mi się, że zaufania ze strony zarządu nie ma. Nic nie jest zagrożone, teraz czas, aby się schronić. Nie sądzę, że Mourinho ryzykuje dzisiaj zwolnieniem, raczej spodziewam się, że wkrótce zostanie mianowany nowy dyrektor sportowy.”

Antonio Felici (Centro Suono Sport- 101,5 Te la do io Tokyo): „Ogólnie rzecz biorąc, mieć nadzieję, że Mourinho zostanie zdymisjonowany, jest uzasadnione, ponieważ każdy ma swoje własne spojrzenie. Ja osobiście w pierwszej połowie zobaczyłem Romę, która nawet dobrze podchodziła do meczu, próbując atakować Milan i narzucać im swoją grę, ale prawda jest taka, że niestety nie daje sobie rady, i tego nie da się uniknąć. Problemy są proste i oczywiste, ta drużyna nie ma obrony, a środek pola, bez bariery jak Matic, nie zapewnia żadnego minimalnego zabezpieczenia dla obrony.”

Ugo Trani (Centro Suono Sport – 101,5/ Te la do io Tokyo): „Mourinho już nikomu nie robi ulg. Jestem trochę zdziwiony decyzją o umieszczeniu Rui Patricio na ławce, którą Mou pewnie wyjaśni. Ale możliwe, że to był gest wobec Svilara, który nie grał w derbach Pucharu Włoch. Mourinho angażuje się także w sprawy dyscyplinarne, zawsze to on wypowiada się przed mikrofonami. To błąd, zaraz powinien interweniować dyrektor. Chodzi tutaj nie o obronę Mourinho, lecz o obronę samej Romy. Roma to słaby zespół.”

Alessandro Vocalelli (Radio Radio Pomeriggio – 104,5): „Wczoraj jedyną piłką, z której wynikał rzut karny, wywalczył Lukaku. Uważam, że on jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w Romie. Są gracze z pełną regresją techniczną, zawodnik, który przybył i wydawał się rozbijać obronę rywali, teraz, gdy jest używany tylko jako punkt odniesienia do rozmieszczania piłek, stracił 50% siebie. Ryzykuje, że spotka go ten sam los co Abrahama, który w zeszłym roku uważany był za główny problem Romy.”

Luigi Ferrajolo (Radio Radio pomeriggio – 104,5): „Roma teraz płaci, jak to było nieuniknione, za brak obrońców, częściowo z powodu kontuzji, a częściowo dlatego, że jeden z nich odszedł, co w pewnym stopniu jest również odpowiedzialnością klubu. Pomysł, że Roma zwolniłaby teraz Mourinho, wydaje mi się absurdalny, chyba że drużyna kierowałaby się w stronę spadku, ale myśleć o zastąpieniu go kimś tymczasowym lub utrudnianiu życia De Rossiemu, powierzając mu teraz prowadzenie Romy, jest absurdalne. To właściwe, aby Mourinho dotrwał do czerwca. Aby wybrać trenera, trzeba mieć jasny plan i zrozumieć, ile czasu potrzebujesz, aby go zrealizować.”

Furio Focolari (Radio Radio pomeriggio 104,5): „Teraz zwolnienie Mourinho byłoby poważnym błędem. Następne mecze Romy to Verona, Salernitana i Cagliari; Mou teoretycznie może zdobyć dziewięć punktów. Roma jest jedyną drużyną, która nie zatrzyma się, ponieważ Bologna, Fiorentina, Lazio i Inter nie zagrają w tej kolejce.”

Roberto Pruzzo (Radio Radio Mattino – 104,5): „Postać Mourinho jest dominująca, zarówno w dobrym, jak i złym sensie. Chroni zawodników, którzy nie mają zbyt dużo osobowości. Sezon jeszcze nie jest całkowicie utracony, ale trzeba wrócić na właściwe tory. Poczekałbym do końca sezonu, aby zmienić trenera.”

Nando Orsi (Radio Radio Mattino – 104,5): „Nieprawda, że Mourinho przywrócił poczucie przynależności kibicom Romy. Zawsze byli związani z drużyną od samego początku. Trener jest wyjątkowy pod względem komunikacji, ale nie można powiedzieć, że przywrócił poczucie przynależności. Roma zawsze miała wspaniałe wsparcie.”

Tony Damascelli (Radio Radio Mattino – 104,5): „Mourinho zawsze podszczypuje swoich piłkarzy, aby pobudzić atmosferę. To jego ego, ale za każdym razem, gdy mówi się o Romie, mówi się tylko o trenerze. Dybala jest zagadką. Co powinna zrobić firma, która w niego inwestuje, a później go nie ma. Przyszłość klubu nie powinna zależeć od tego, czego chcą kibice.”

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • Totnik
    16 stycznia 2024, 05:41

    Dobrze że mamy tego Mourinho bo byśmy spadli chyba z ligi.

  • Petroniusz
    16 stycznia 2024, 16:51

    Głupotą było zwalnianie Mourinho teraz.