Opinie dziennikarzy i byłych piłkarzy na temat Romy

Zapraszamy na kolejny przegląd wypowiedzi ludzi calcio na temat ostatnich wydarzeń w Romie.

To, co dzieje się na rzymskich falach radiowych, nie ma sobie równych w reszcie Włoch. Wielość stacji pełniących rolę platformy, liczni dziennikarze, byli piłkarze i publicyści ożywiają całe widowisko. Oto opinie głównych bohaterów stacji radiowych:

Gianluca Lengua (Radio Radio pomeriggio – 104,5): Friedkiny chcą miliard euro za sprzedaż Romy, ale na razie nikt nie złożył oferty. Na razie nic się nie wydarzy, ponieważ oferty są niskie. Pellegrini zagrał świetny mecz przeciwko Veronie, także dlatego, że grał na swojej pozycji. Jednak trzeba zobaczyć, czy ta drużyna poradzi sobie z obroną w ustawieniu 4-4-2. Mecz z soboty trzeba wykluczyć z analizy, ponieważ zbyt wielu zawodników było zawieszonych lub kontuzjowanych. Już od następnego spotkania dowiemy się więcej. Przejście z obrony 3-5-2 na 4-4-2 po ponad dwóch latach jest trudne. De Rossi nie jest czarodziejem, podobnie jak Mourinho. Krzywdzimy go, mówiąc, że w ciągu 4 dni udało mu się zmienić Romę. Podobnie jak Roma mogła zająć czwarte miejsce z Mourinho, może to teraz osiągnąć z De Rossim, o ile zawodnicy będą w dobrej formie.

Alessandro Vocalelli (Radio Radio pomeriggio – 104,5): Reakcja Romy jest emocjonalna, to, co mnie negatywnie zaskoczyło, to kondycja fizyczna w ostatnich 20 minutach.

Gianni Visnadi (Radio Radio pomeriggio – 104,5): Ważne dla De Rossiego, aby zacząć dobrze. Przez ponad godzinę to była piękna Roma. Zobaczyliśmy coś nowego, atakowała lepiej i w sposób bardziej kompletny. Pellegrini to zawodnik, który dokonał największego postępu, El Shaarawy z kolei zawsze robił swoje w tych miesiącach. Roma w ostatniej półgodzinie broniła się słabo, co jest dość niepokojące. Apeluję do wszystkich o zachowanie spokoju.

Giancarlo Padovan (Radio Radio pomeriggio – 104,5): Gdyby ten mecz poprowadził Mourinho, krytyka byłaby nieuchronna.

Luigi Ferrajolo (Radio Radio pomeriggio – 104,5): Mam nadzieję, że De Rossi może zostać, ale nadal twierdzę, że Roma powinna była zwolnić Mourinho po zakończeniu sezonu. Nowy trener teraz stoi pod ścianą, nie będzie mógł dokonać znacznych zmian, a szansa na zajęcie czwartego miejsca jest mała. Bove zawsze jest wśród najlepszych, nawet jeśli zmienia się trener. Cel czwartego miejsca jest bardzo odległy, pomimo że bezpośredni konkurenci nie są nie do pokonania.

Ugo Trani (Teleradio Stereo / Te la do io Tokyo – 92.7): Moją uwagę zwróciły transparenty dla Mourinho, rozwieszone we wszystkich miejscach na stadionie. De Rossi powiedział na konferencji prasowej, że drużyna zaczęła od ustawienia z trójką w obronie, więc nie zmieniło się aż tak wiele. W obecnej grze Roma mogła by zatrzymać Solbakkana, aby wykorzystać go na zewnętrznym skrzydle wysoko po prawej stronie. W składzie, który planuje De Rossi, nie ma miejsca dla Dybali, miejsce dla drugiego napastnika może zająć Pellegrini, jeśli będzie to konieczne. W tej chwili nie możesz polegać na Dybali, zaczął dotykać przywodziciela już w pierwszej połowie. Belotti to gracz wystawiony na sprzedaż.

Antonio Felici (Teleradiostereo / Te la do io Tokyo – 92.7): W pierwszej połowie przeciwko Veronie zobaczyliśmy dobrą grę, ale drużyna grająca dobrze powinna robić to przez 90 minut.

Francesco Balzani (Teleradiostereo/ Te la do io Tokyo – 92.7): Efekt reakcji drużyny, która nie chce już swojego trenera, jest widoczny od razu, jak miało to miejsce w przypadku Napoli i Empoli w tym sezonie. W przypadku Romy jednak trwał tylko 45 minut. Odrodzenie przeżyli Pellegrini i El Shaarawy, ponieważ zawodnicy tacy jak Karsdorp wyglądają tak samo. Cristante i Bove są obecnie nie do zastąpienia.

Mario Mattioli (Radio Radio Mattino- 104,5): Przyszła konieczna wygrana dla Romy. Karsdorp miał wiele problemów z Mourinho, i zobaczyłem nowego zawodnika. Musimy trochę poczekać, ale coś nowego jest widoczne. Zaimponowała mi determinacja wszystkich zawodników.

Roberto Pruzzo (Radio Radio Mattino – 104,5): W pierwszej połowie Roma próbowała coś zmienić. Dobre występy El Shaarawiego i Pellegriniego, ale potem w drugiej połowie drużyna wyraźnie opadła z sił i ryzykowała utratę zwycięstwa. Dybalę widziałem bardzo cierpiacego. Ocena meczu z Veroną to 6, ale czekamy na kolejne spotkania.

Nando Orsi (Radio Radio Mattino – 104,5): Kiedy zmieniasz formację, zawsze pojawia się coś innego. Pierwsza połowa z Veroną była przekonująca, ale w drugiej wróciły stare demony. Zwycięstwo było ważne dla trenera. Verona dobrze gra, a Inter pokonał ich w ostatniej minutach. Widziałem normalną drużynę i spokojną ławkę rezerwowych. De Rossi musiał coś powiedzieć.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  22 stycznia 2024, 18:17

  "Gdyby ten mecz poprowadził Mourinho, krytyka byłaby nieuchronna."

  W Rzymie ktokolwiek gdziekolwiek ośmielał się krytykować Mourinho ? 😭

  • majkel
   22 stycznia 2024, 18:20

   No właśnie. Krytykowani byliby znowu piłkarze. Siwy czysty, jak koszulki wyprane w proszku Chajzera.

 • Il capitano 10
  22 stycznia 2024, 21:52

  Mourinho też był krytykowany.
  Pewnie jeszcze z dwa lata będziecie pisać, że przez Mourinho, Karsdorp czy cała reszta jest jałowa.