Olimpico wyprzedane 18 raz z rzędu

Kolejny sold out, kolejny raz sprzedano wszystkie bilety. To już prawie nie robi wrażenia, nawet jeśli powinno, biorąc pod uwagę, że mówimy o osiemnastym z rzędu wyprzedanym stadionie. 4 stycznia mecz z Bolonią obejrzy ponad 60 000 widzów.

fot. © asroma.com

Jest rzeczą oczywistą, że kiedy kluby informują o wyprzedaniu wszystkich biletów, mają na myśli bilety sprzedane swoim kibicom: sektor gości jest nie jest brany pod uwagę, także dlatego, że trudniej jest zapełnić tę część stadionu. Nawet jeśli ten aspekt zdecydowanie obniża ogólną liczbę widzów, to i tak seria Romy robi wrażenie.

Pierwszym spotkaniem, na które sprzedano wszystkie bilety były ubiegłoroczne derby (rozegrane 20 marca. Roma zwyciężyła 3:0), paradoksalnie mecz z najmniejszą liczbą kibiców z tych osiemnastu (blisko 52 tysiące widzów, liczba zależna od sektora Lazio, który nie został w całości zapełniony).

Potem Roma w pozostałych 17 meczach u siebie zawsze przekraczała próg 60 000 widzów, osiągając szczyt 65 303 w oficjalnej prezentacji zespołu zeszłego lata w meczu rozegranym przeciwko Ukraińcom z Szachtara Donieck.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • scythese
  30 grudnia 2022, 14:15

  Zatrudnienie Mourinho zwróci się za same bilety na mecze…

 • Adamus
  30 grudnia 2022, 14:33

  Za prawdziwego Maślaka który tak legendarnie lał ogórki grając "przepiękny" futbol nigdy nie przyprowadził tylu kibiców

  • Totnik
   30 grudnia 2022, 17:21

   Tylko że za Maślaka to były czasy że ludzie uwierzyli iż jak wyjdą z domu dopadnie ich zbrodniczy wirus.

 • Totnik
  30 grudnia 2022, 17:21

  Fajnie tylko że tezy iż to dzięki Mourinho nie da się w żaden sposób udowodnić. No chyba że robiliście ankietę u 60 000 kibiców ??

  • mold
   30 grudnia 2022, 17:42

   Kurde Totnik ale po co ślepo obstajesz za tym? Chyba to się wyczuwa, że bez Jose frekwencja byłaby niższa i jest efekt Mourinho, dobrego sprzedania jego przyjścia, rozbudzonych nadziei mercato itd.… inna sprawa że tylko tym nasz obecny Maślak przebija poprzedniego Maślaka, bo wyniki takie same wiec apologetom Mourinho tylko cieszenie się (kosztem starego Maslaka) ze sprzedaży biletów zostało, zatrudniliśmy najlepiej opłacony biletomat w lidze.

   Hitem jest porównywanie stylu starego Maślaka do obecnego Maślaka, krwawią oczy podobnie :)

   Na szczęście wraca Dybala wiec pewnie trochę polotu będzie z przodu.

  • Totnik
   30 grudnia 2022, 17:53

   Wolę kwestie konkretnych wyjaśnień a nie odczuć. Korelacja jest dla mnie zbyt pojechania bo czynników zapewne jest wiele a nie tylko Mourinho.

  • mold
   30 grudnia 2022, 21:45

   Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie mówi ze to tylko Mourinho, ale jest znaczącym czynnikiem.

  • Totnik
   31 grudnia 2022, 09:26

   No z wypowiedzi powyżej wynika że to kwestia tylko trenera :)
   Za każdym razem jak pada liczba biletów apologeci Józka piszą swoje wielbienia, no bo na nic innego za bardzo się wielbień umieścić nie da