Oficjalnie: Toyota dołącza do grona sponsorów Romy

Giallorossi, zgodnie z doniesieniami mediów, potwierdzili podpisanie umowy z firmą Toyota. Marka koncernu, oprócz tradycyjnego pojawiania się na banerach w trakcie meczów czy konferencji prasowych oraz zapewnienia klubowi aut, pojawi się na koszulkach treningowych wszystkich drużyn Giallorossich.

fot. © asroma.com

To o czym donosili w ostatnich dniach dobrze poinformowani dziennikarze z Il Tempo i Il Romanista, stało się oficjalne. Roma potwierdziła w komunikacie porozumienie sponsorskie z Toyotą, która zostanie głównym globalnym partnerem klubu. 

„Witamy z ogromną przyjemnością firmę Toyota w świecie Giallorossich. To spotkanie, które pozwoli zmierzyć się z najbliższymi wyzwaniami na boisku i poza nim, wraz z partnerem, z którym dzielimy nie tylko wartości i zasady związane ze sportem i zrównoważonym rozwojem, ale też determinację w oferowaniu zawsze tego co najlepsze tym, którzy ufają naszym markom”, powiedział dyrektor wykonawczy Romy, Pietro Berardi.

Toyota zapewni Romie flotę aut elektrycznych marki Toyota i Lexus, a także kompletną gamę usług mobilnych dzięki marce Kinto.  Samochody Toyoty pojawią się w klubie w październiku, gdy wygaśnie ostatecznie porozumienie z firmą Hyundai, która pojawiała się też na tyle koszulek meczowych do końca poprzedniego sezonu. Jeśli chodzi o Toyotę, to marka firmy wypełni wszystkie koszulki treningowe, od pierwszego zespołu, przez drużyny młodzieżowe, po zespoły kobiece.

Jak podaje dziennik Il Romanista, Roma będzie otrzymywać 1,8 mln euro rocznie plus bonusy, a porozumienie podpisano na dwa lata z opcją na trzeci sezon. Niewykluczone, że to tylko wstęp do współpracy, która może się w przyszłości rozszerzyć na zakupienie przez Toyotę praw do nazwy stadionu.

W najbliższych tygodniach, podaje dziennik, Roma będzie pracować nad szeregiem mniejszych sponsorów, z kolei na następny sezon stroje dla klubu powinien szyć już Adidas, a porozumienie zostanie podpisane na co najmniej pięć lat. Głównym sponsorem klubu pozostaje Digitalbits, który, według pogłosek, przestał płacić Interowi. W Romie zapewniają tymczasem, że wszelkie płatności do tej pory wpłynęły.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • scythese
  17 sierpnia 2022, 17:32

  Super, wystarczy na 1/3 zarobków Diawary xD

 • Mikesss
  17 sierpnia 2022, 18:12

  Czyli kasa nadal lipna

 • majkel
  17 sierpnia 2022, 23:17

  No faktycznie. Kontrakt mógłby być zdecydowanie lepszy. Ciekawe jak to się prezentuje u innych.

 • Jery
  18 sierpnia 2022, 02:05

  Dzień dobry. A z Digitalbits do kiedy umowa?

  • majkel
   18 sierpnia 2022, 10:15

   Z Digitalbits mamy umowę do 2024r.

  • Jery
   19 sierpnia 2022, 03:30

   Dziękuję

 • ANTI7AZIALE
  18 sierpnia 2022, 03:07

  Cos pieknego Adidas⬛️⬛️⬛️

 • volt17
  18 sierpnia 2022, 11:52

  Może i kasa niezbyt duża ale też to tylko koszulki treningowe, ostatni raz jakieś wysokie kwoty na treningówkach były przy Bwin czy tam Betsafe, nie pamiętam dokładnie