Oficjalnie: Renato Sanches graczem Romy

Po Leandro Paredesie, Roma potwierdziła też transfer Renato Sanchsesa.

fot. © asroma.com

Przybył wczoraj na lotnisko Ciampino wspólnie z Paredesem i tak jak w przypadku Argentyńczyka, jego transfer został dziś oficjalnie potwierdzony. Jak podała Roma, Renato Sanches przybył na wypożyczenie z przymusem wykupu, który zaistnieje po spełnieniu określonych warunków. Według mediów Portugalczyk musi zagrać w przynajmniej połowie meczów Giallorossich (po minimum 45 minut).

„Cieszę się bardzo, że przybyłem do tego wielkiego klubu. Wrażenie zrobił na mnie projekt klubu. Uważam, że gra w Romie jest dla mnie idealnym wyborem. Dla każdego piłkarza bardzo ważnym jest czuć wsparcie kibiców: w moim przypadku, wpływ jaki wywarli na mnie pierwszego dnia, uświadomił mi jak bardzo kibice są zakochani w tym klubie i to może tylko popchnąć mnie bym dał z siebie wszystko, by wygrać w tych barwach”, powiedział Sanches

„Od dawna śledziliśmy z zainteresowaniem profil Renato Sanchesa. Mimo że jest nadal młodym graczem, wyrobił sobie już nawyk wygrywania wszystkich rozgrywek, na poziomie klubom i międzynarodowym”, skomentował Tiago Pinto.

26-latek, który występował wcześniej w Benfice, Bayernie, Swansea, PSG i Lille został w 2016 roku, razem z Rui Patricio, Mistrzem Europy.

Portugalczyk założy koszulkę z numerem 20.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • abruzzi
  16 sierpnia 2023, 12:23

  Spodziewam się po nim więcej niż po drętwym Paredesie. Tylko z tym młodym wiekiem, o który mówi Pinto, nie wiem co myśleć, bo nie wiadomo czy Sanches ma 26 lat czy może 34 ;)

  • mold
   16 sierpnia 2023, 12:28

   No to o rok młodszy od Matica

 • Omen
  16 sierpnia 2023, 12:34

  Dużo zdrowia dla Renaty a powinno być dobrze!

 • Rymeryk
  16 sierpnia 2023, 17:43

  Jakiś gość z Bayernu wyjawił w najwiekszej tajemnicy, że Renato jest właścicielem największego przyrodzenia, jakie w zyciu widział. Także jeśli Sanches nie będzie potykał się o własnego wacka, to powinno być dobrze… Jego dotychczasowa kariera to dobra gra w aspirujących klubach (Sporting, Lille) i przeciętna w mocarzach (Bayern, PSG), także u nas musi błysnąć!
  Forza RS20!

  • Cave Wolf
   16 sierpnia 2023, 18:05

   @Rymeryk z ust mi to wyjęłeś Sanches to dobry piłkarz na małe i średnie kluby( w Benfice , Swansea, Lille ) dobrze się prezentował a w Mocniejszych klubach takich jak (Bayern i PSG) przeciętnie to dobry piłkarz na małe i średnie a na duże za słaby myślę że , w Romie odpali tylko żeby go kontuzje omijały