Oficjalnie: Diego Llorente wraca do Romy

To o czym pisano od dłuższego czasu stało się faktem. Diego Llorente w kolejnym sezonie ponownie zagra dla Romy.

fot. © asroma.com

AS Roma ma przyjemność ogłosić tymczasowe nabycie praw do karty Diego Llorente do 30 czerwca 2024 roku, po osiągnięciu porozumienia  z Leeds United. 

„Jestem dumny, że mogę pozostać częścią rodziny Giallorossich. Kiedy miałem okazję dołączyć do Romy w styczniu, nie wahałem się ani sekundy, a tym bardziej w tym okresie oczekiwania” – skomentował Llorente.

„Zawsze wiedziałem, że zrobię wszystko, co możliwe, aby zostać, nie tylko pozostać częścią tak historycznego klubu, ale także być z powrotem obok moich kolegów z drużyny, aby razem walczyć, z naszymi kibicami po naszej stronie, aby osiągnąć cele, na które zasługujemy. Jestem pewien, że razem możemy osiągnąć coś fantastycznego”.

Po dołączeniu do Romy w styczniowym okienku transferowym, Diego zadebiutował w wygranym u siebie meczu z Empoli 4 lutego, co było pierwszym z jego 12 występów (dziewięć w Serie A i trzy w Lidze Europy).

„Pomimo przybycia w połowie sezonu Diego potrzebował bardzo mało czasu, aby w pełni zaaklimatyzować się w szatni i spełnić oczekiwania, jakie mieliśmy wobec niego na boisku. Dlatego cieszymy się, że możemy nadal korzystać z jego atrybutów i bogactwa międzynarodowego doświadczenia” – powiedział Tiago Pinto, dyrektor generalny klubu ds. piłki nożnej.

Llorente przychodzi do Romy na zasadzie zwykłego wypożyczenia, bez prawa ani obowiązku wykupu po sezonie. Wygląda na to, że Leeds United w ostatniej chwili zmienił warunki przenosin Hiszpana do Romy. Wielu dziennikarzy informowało o porozumieniu i wykupie po sezonie za 5 mln euro, jeśli gracz zagra minimum 50% meczów w sezonie liczonych po 45 minut.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Quattro
  9 lipca 2023, 08:21

  W zeszłym roku człowiek się cieszył z mercato, najpierw wywalono większość szrotu, a potem doszedł Matić, Wijnaldum, król kurzej fermy z Turynu i d… zbita.
  Teraz to nie wygląda zjawiskowo, ale rozsądnie. Zobaczymy co z tego wyniknie.

 • Taddei
  9 lipca 2023, 15:23

  Witamy ponownie! Solidny obrońca z dobra techniką oraz rozegraniem piłki

 • Canis
  10 lipca 2023, 18:52

  Na tym zdjęciu wygląda jak największy nerd w klasie, którego biją nawet dziewczyny 😁