Oficjalnie: De Rossi zostaje na kolejny sezon!

Dan i Ryan Friedkiowie ogłosili zatrzymanie Daniele De Rossiego na kolejny sezon. Szczegóły mają zostać podane w najbliższych dniach.

fot. © asroma.com

Daniele De Rossi zostaje w Romie na kolejny sezon. Wiadomości, które zaczęły się pojawiać rano w mediach społecznościowych, pośród niektórych dziennikarzy, znalazły potwierdzenie w oficjalnym komunikacie klubu. 

„Po spotkaniu z Daniele De Rossim, do której doszło wczoraj po południu, mamy przyjemność ogłosić, że po zakończeniu sezonu i w przyszłości, będzie nadal pełnił funkcję trenera AS Roma.

Podczas swojej krótkiej kadencji w roli trenera, pozytywny wpływ jaki jego przywództwo wywarło na cały klub, jest kontynuacją jego wspaniałej historii w Romie. 

Przywództwo Daniele charakteryzuje się szacunkiem i odwagą, z kolei jego siłą jest zaufanie, silnie zakorzenione w klubie są zgodne z wartościami Romy, miasta i naszych kibiców, którzy nie mają sobie równych. 

Będziemy nadal współpracować, z coraz większym zaangażowaniem, aby zapewnić przyszłość, na jaką zasługują kibice AS Roma. Nie możemy być bardziej szczęśliwi, mogąc zbudować długoterminowy projekt z Daniele. 

Dalsze szczegóły zostaną podane w najbliższych dniach. 

Daje Roma!”

Dan i Ryan Friedkin

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • prim21
  18 kwietnia 2024, 09:19

  Wspaniała nowina! Aż się mordka sama cieszy!

 • As11
  18 kwietnia 2024, 09:24

  Po tym z jakiego bagna wyjął nas po Mourinho nie chciałbym żadnego innego trenera na świecie. Forza Danielino! Prowadź po LM!

 • takitam
  18 kwietnia 2024, 09:35

  Super informacja!
  Już wystarczy kolejnych wynalazków.
  Oby udało się z tym awansem do LM. Potrzebujemy wzmocnień.

 • Omen
  18 kwietnia 2024, 09:38

  No i super! Sam byłem sceptykiem patrząc na wyniki SPAL ale w Romie zdążył udowodnić że ma głowę do trenowania i jeśli będzie wyciągać wnioski z błędów to daleko zajdzie. Życzę mu (i nam) aby szło mu tak dobrze aby został z nami na długie, długie lata.
  Daje Daniele! Forza Roma!

 • abruzzi
  18 kwietnia 2024, 09:40

  Super, że dali takie info przed rewanżem z Milanem, co dodatkowo powinno zmotywować piłkarzy teraz i do końca sezonu. Bez czekania do ostatniej kolejki, trzymania wszystkich w napięciu i napędzania dziennikarskiej machiny wypocin na temat kontraktu.

 • Totnik
  18 kwietnia 2024, 10:00

  Fantastico 🤌 no i to jest wiadomość ! FORZA DANIELE !

 • mold
  18 kwietnia 2024, 10:25

  De Rossi zasłużył na kolejny sezon.
  Ten sezon już był przegrany w styczniu tak na 98%, możemy się mamić magią Mourinho że w Europie byśmy jeszcze pocisnęli, ale moim zdaniem w tym roku, patrząc na rywali, naszą formę, byłoby szybko bye bye.
  De Rossi pokazał że mamy potencjał na solidne granie i punktowanie i Siwy wcale nie wyciskał maksa z drużyny. Mamy swoje problemy, Siwy nie był jedynym, ale był jedynym który można było szybko zmienić.
  Błędem właścicieli było pozostawieniem go na 3 sezon. Za dużo złych emocji, narzekania, rozkładania rąk i mentalności „no nie da się”. Szkoda że go faktycznie nie zwolnili po Genoi, pewnie teraz byśmy byli gdzieś na miejscu Juve.
  Z De Rossim powróciła nadzieja, że ten klub idzie w dobrym kierunku, a nie się wypala z każdym miesiącem.
  Forza Daniele !

 • gennaroma
  18 kwietnia 2024, 10:45

  Dobra decyzja, bez względu na to czy będzie udana końcówka czy nie.Ten trener jest dla Nas wyjątkowy, czy jak przegra 2 , 3 spotkania to będzie gorszy?.Mogłyby być jedynie zarzuty co do samego warsztatu szkoleniowego ale rozumiem,że takich nie ma.

 • karolejro
  18 kwietnia 2024, 11:09

  Nie myślałem, że po jego odejściu w 2019 tak szybko nastaną czasy jego trenerowania

 • Barteq
  18 kwietnia 2024, 11:12

  Masterplan Friedkinów, którym i tak ktoś zaraz będzie zarzucał olewanie klubu czy inne głupoty.
  To że przedłużą Daniele było pewne, pozostawała kwestia kiedy. Osobiście myślałem że szykują coś „z pompą”, np. po matematycznym zakwalifikowaniu się do LM, ale tradycyjnie już dla siebie postawili na praktykę, czyli boosta w krytycznym momencie – rewanż z Milanem, środek maratonu meczowego który wyjaśni sezon i zaraz po druzgocących wydarzeniach z Evanem. To po prostu musi być turbo mentalne wzmocnienie drużyny, brakowało żeby notkę prasową skończyli komentarzem „A teraz NA NICH!”.

  Kłaniam się w pas naszym właścicielom.

  • Totnik
   18 kwietnia 2024, 11:37

   Bardziej myślę iż chodzi o LM do której rosną szanse jak będzie 5 miejsce dla Serie A.

 • samber
  18 kwietnia 2024, 11:59

  Piękno sportu! Daniel nie dostał tego przedłużenia za historię, za to jakim był piłkarzem, tylko za swoją pracę jako trener! Tego właśnie chciał, aby nie traktowano go jako legendę. Naprawdę piękna historia. Nikt Danielowi nic tu nie daje za darmo – wywalczył to sobie uczciwą pracą.

  • Totnik
   18 kwietnia 2024, 14:48

   Jestem za DDR ale tak po prawdzie to kluczowy moment sezonu dopiero przed Nami.

  • volt17
   18 kwietnia 2024, 14:57

   Owszem Totnik ale jest kluczowy głównie dzięki pracy DDR, bo gdy obejmował drużynę wyglądało jakby już nie czekało nas nic istotnego

  • samber
   18 kwietnia 2024, 15:03

   @Totnik. Ale o to tu chodzi, że Daniel nie ma taryfy ulgowej. Teraz zapracował, to dostał. Jak w przyszłości będzie źle, to go zwolnią, albo sam honorowo odejdzie. To jest uczciwy układ i nie będzie żadnego pobłażania za zasługi.

  • Totnik
   18 kwietnia 2024, 15:26

   Wiadomo że z Mou to już byłoby dawno po sezonie ale w tej chwili albo możemy wszystko wygrać albo przegrać patrząc na ten maraton i nie wiadomo jeszcze na jakim miejscu skończymy :) oby DDR poprowadził Nas również w LM !

 • Cave Wolf
  18 kwietnia 2024, 12:15

  Brawo Świetna Decyzja 👏 Daniele zasłużył na nowy kontrakt 👍

 • Catenaccio
  18 kwietnia 2024, 14:54

  Wspaniałą decyzja, piękną sprawa 🥰🤩

 • Canis
  18 kwietnia 2024, 22:41

  No i siup …. karawana jedzie dalej! 💪

 • Omen
  18 kwietnia 2024, 23:04

  Gambit Friedkina! ❤