Oficjalnie: Bove z kontraktem do 2028 r.

Wychowanek Giallorossich podpisał nową, seniorską umowę z klubem.

fot. © asroma.com

Jak ogłosił klub, Edoardo Bove będzie zawodnikiem Romy do 2028 roku. Młody zawodnik z numerem 52 opublikował na Instagramie post ze specjalną dedykacją dla swojego klubu:

Przez dwanaście lat AS Roma była moim domem i moją rodziną, a teraz, gdy mam przywilej noszenia koszulki wielkich, czuję całą odpowiedzialność i dumę, która się z tym wiąże. Miałem już zaszczyt doświadczyć dwóch magicznych przygód w Europie, widziałem miasto świętujące wokół naszego trenera i miłość, którą otrzymaliśmy, gdy nam się nie udało… Dalsze dawanie z siebie wszystkiego nie jest wyborem: to obowiązek.

Do tej pory nigdy nie postrzegałem siebie jako przykładu, mając zaledwie 21 lat, ale mam nadzieję, że ta odnowa może zainspirować chłopców z naszego sektora młodzieżowego.

Moje myśli kieruję dziś do wszystkich dzieci, które kultywują marzenie, którym żyłem i żyję: nadzieja i możliwość odniesienia sukcesu tkwią w małych gestach, które towarzyszą codziennemu życiu i w stałości, z jaką je powtarzamy, pokonując przeszkody„.

 

Po przejściu przez szeregi młodzieżowe w Romie pomocnik Bove zadebiutował w pierwszej drużynie 9 maja 2021 roku przeciwko Crotone. Do tej pory 21-latek wystąpił w barwach klubu 66 razy, czterokrotnie zdobywając bramkę.

„Edoardo uosabia wartości, które zawsze staramy się zaszczepić chłopakom w akademii” – powiedział dyrektor generalny Tiago Pinto. „Nosi koszulkę Romy z poczuciem dumy i odpowiedzialności w każdym momencie swojej codziennej pracy w klubie, zarówno na boisku, jak i poza nim”. „Poza umiejętnościami piłkarskimi zawsze wykazywał się wielkim duchem poświęcenia i oddania klubowi. Przyszłość naszego klubu zależy od takich zawodników”.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • hako
  15 grudnia 2023, 18:00

  Podobno milion euro za sezon. Ciekawe czy starczy mu motywacji do wstawania na wykłady jak sprawdzi stan konta 😆

 • MMACieciu
  15 grudnia 2023, 18:15

  Dobry news! Niech się dalej tak rozwija!

 • Totnik
  15 grudnia 2023, 18:19

  Bove nasz wilk :)

 • riss
  16 grudnia 2023, 12:35

  Ciekawy ile dostał, zasługuje na 2 mln za sezon.