Od Kluiverta po Shomurodova czyli jak i czy da się zarobić?

Szóstka graczy wraca z mniej lub bardziej udanych wypożyczeń. Żaden z klubów nie zdecydował się na wykup.

fot. © asroma.com

Według części dziennikarzy podróż Tiago Pinto do Londynu miała też posłużyć szukaniu nabywców na niektórych graczy, którzy wrócili z wypożyczeń. Do Trigorii wracają wszyscy, którzy rok temu lub zimą odeszli z klubu na wypożyczenia i trzeba szukać dla nich nowych rozwiązań. 

W przypadku niektórych z nich udałoby się uzyskać kilkumilionowe zyski kapitałowe, jednak zrobienie tego przed 30 czerwca wydaje się rzeczą awykonalną. Czy Tiago Pinto uda się wypchnąć zbędnych piłkarzy na korzystnych dla Romy warunkach? Prześledźmy najświeższe pogłoski transferowe.

Kluivert

Holender wydaje się być graczem, który może zostać sprzedany za największą sumę. W pogłoskach mówi się, że Roma żąda 10 mln euro. W ostatnich dniach krążyły doniesienia, że wychowanek Ajaxu jest bliski przenosin do Bournemouth, ale Gianluca Di Marzio podał wczoraj wieczorem, że to Fulham znajduje się na prowadzeniu. Przypomnijmy, że holenderski skrzydłowy był bliski transferu do klubu z Londynu w przeszłości, ale nie spełnił warunków związanych z pozwoleniem na pracę na wyspach brytyjskich, co nie grozi mu teraz. Wśród zainteresowanych Kluivertem wymienia się też Lipsk, w którym grał dwa lata temu na wypożyczeniu.

C.Perez

Wychowanek Barcelony wrócił z wypożyczenia do Celty Vigo, która nie skorzystała z prawa do wykupu za 10 mln euro. Plotkowało się, że klub z Vigo chce negocjować niższą sumę kupna, ale takich potwierdzeń nie ma. Zainteresowane mają być z kolei Getafe, Mallorca i Almeria, które nie mają jednak 8 mln euro jakich żąda Roma, a także kluby arabskie. Na trudności negocjacyjne Romy wpływa fakt, że Perezowi wygasa za rok umowa.

Vina

Według Gianluci Di Marzio Bournemouth jest w tyle w stosunku do Fulham w pogoni za Kluivertem, za to jest gotowe rozmawiać na temat Viny. Urugwajczyk grał tam przez pół roku na wypożyczeniu z prawem do wykupu za 15 mln euro, z którego Anglicy nie skorzystali. Teraz są gotowi negocjować niższą sumę, a Roma jest przygotowana do oddania gracza za 7-8 mln euro.

Villar

Piłkarze nie ma zbyt dobrego mercato po dwóch sezonach pobytu w Getafe i Sampdorii. Dodatkowo za rok wygasa jego kontrakt. Roma chciałaby zarobić 3-4 mln euro. Wśród zainteresowanych znajdują się Genoa i Cagliari.

Reynolds

Belgiem są ponoć zainteresowane czołowe kluby belgijskie oraz ekipy z Championship. Roma wycenia jego kartę na 7 mln euro, jak było wycenione w prawie do wykupu przy okazji wypożyczenia do Westerlo. Gracz chciałby pozostać w tym klubie, który jednak nie ma zamiaru zapłacić ustalonych 7 mln.

Shomurodov

Uzbek będzie z pewnością najtrudniejszym graczem do sprzedaży spośród wspomnianego grona. Ciężko będzie znaleźć nabywcę, który zapłaci minimum 11 mln euro, które zalega jego karta w klubowym bilansie, dodatkowo po słabej postawie na wypożyczeniu w Spezii. W grę wejdzie najpewniej kolejne tymczasowe wysłanie gracza do jednej z drużyn, które będą walczyć o utrzymanie.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Taddei
  16 czerwca 2023, 10:45

  Zostawić Shomurodova jako napastnika i problem z głowy

  • takitam
   16 czerwca 2023, 11:00

   Gorszy w sumie od Abramsa nie będzie.

  • jamtaicho
   16 czerwca 2023, 11:53

   Eldor nigdy pełnego zaufania nie dostał bo po jego transferze przyszedł po chwili Abrams na tą samą pozycję i tyle. U nas nie grał, za to w reprezentacji potrafił hat-tricka w międzyczasie strzelić. Już pominę to, że Ugandzie >.>

 • Totnik
  16 czerwca 2023, 11:00

  Gdzie te czasy handelku Sabata

  • takitam
   16 czerwca 2023, 11:01

   Totnik na kolanach do Włoch i go przepraszaj :) może by wtedy wrócił

  • Totnik
   16 czerwca 2023, 13:17

   Myślę że i bez tego chętnie by wrócił tylko zapewne nie z tym trenerem :)

 • koston
  16 czerwca 2023, 11:58

  Myślę, że na spokojnie pójdzie Kluivert (pewnie za dyche, bo więcej to nikt nie da), Vina, no i ten Reynolds. Gorzej ten Villar (teraz serio uważam, że chłopaka można by dać do Ekstraklasy xD), i nie wiadomo co z naszym wielkim Uzbekiem. A granie na dwójkę Muminov i Kogut to, my będziemy walczyli o utrzymanie w następnym sezonie.